Προς το περιεχόμενο

ΑΚΥΡΩΣΗ ΠΑΛΑΙΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ ΤΑΧΙS ΑΠΟ 1/1/14 Η ΟΧΙ ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατ' αρχή ευχομαι σε ολους σας χρονια πολλα και καλη χρονια με λιγότερο ανχος (αν ειναι δυνατον) και το 2014 να ειναι περισότερο ελπιδοφόρο για όλους μας .

Θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά ακυρωθηκαν οι παλαιοι κωδικοί ΤΑΧΙS η μηπως ισχύουν ακομα????

Εγώ παντως ακομα μπορω να μπω με τους παλιους κωδικούς και μαλιστα εστειλα και περιοδικη ΦΠΑ τριμηνου. Υπάρχει καποια ανακοινωση  για ισχυ τους ακομα ???? και μεχρι ποτε ???? γνωρίζει κανεις κατι σχετικα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λειτουργία οι παλαιοί κωδικοί των νομικών προσώπων τουλάχιστον μέχρι το τέλος Ιανουαρίου

[04.01.2014]
 

 

Σε λειτουργία οι παλαιοί κωδικοί των νομικών προσώπων τουλάχιστον μέχρι το τέλος Ιανουαρίου

Σύμφωνα με ανάρτηση του ΓΓΔΕ κου θεοχάρη οι παλαιοί κωδικοί για την είσοδο στο Taxis των νομικών προσώπων θα παραμείνουν ενεργοί μέχρι το τέλος Ιανουαρίου για την υποβολή ΦΠΑ

Ο σχετικός διάλογος στο Tweeter

The Angry Beard of  ‏@adrihout  42m  

@htheoharis ok. Άρα η προθεσμία της 31/12 δεν ήταν αυστηρή. Μέχρι πότε θα ισχύουν;

 Harry Theoharis‏@htheoharis   @adrihout Θα το δούμε το επόμενο διάστημα. Σίγουρα θα αφήσουμε τους κωδικούς τον ΝΠ μέχρι τέλος Ιαν για να γίνει η υποβολή περιοδικής ΦΠΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα . Εαν  ενα φυσικο προσωπο που εχει παλιους κωδικους δεν πηγε εως 31/12/13 να βγαλει κλειδαριθμο κανει αιτηση τωρα υπαρχει καποιο προβλημα??

Ουσιαστικα θα τους χρειαστει για τη δηλωση εισοδηματος , οποτε δεν ειναι αμεση αναγκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα . Εαν  ενα φυσικο προσωπο που εχει παλιους κωδικους δεν πηγε εως 31/12/13 να βγαλει κλειδαριθμο κανει αιτηση τωρα υπαρχει καποιο προβλημα??

Ουσιαστικα θα τους χρειαστει για τη δηλωση εισοδηματος , οποτε δεν ειναι αμεση αναγκη

δεν υπαρχει κανενα προβλημα οποτε δηποτε και να παρεις  κωδικους. απλα για οποιους  εχουν παλιους κωδικους και δεν πηραν εως 31/12/13 νεο κωδικο δεν θα ισχυει το παλιο user name και θα πρεπει να παρει νεο . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα . Εαν  ενα φυσικο προσωπο που εχει παλιους κωδικους δεν πηγε εως 31/12/13 να βγαλει κλειδαριθμο κανει αιτηση τωρα υπαρχει καποιο προβλημα??

Ουσιαστικα θα τους χρειαστει για τη δηλωση εισοδηματος , οποτε δεν ειναι αμεση αναγκη

καλη χρονια

μπορει και τωρα να παρει κλειδαριθμο

αλλα αν δεν...

τοτε νεα αιτηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη χρονια

μπορει και τωρα να παρει κλειδαριθμο

αλλα αν δεν...

τοτε νεα αιτηση

Καλη χρονια !!

μπηκα σε καποιον να κανω και μου εβγαλε μηνυμα οτι υπαρχει αιτηση, ενω δεν ειχε κανει ,οποτε εκανα αιτηση επανεγγραφης και ολα ΟΚ!!!!

Απο Τριτη θα παει να παρει απο ΔΟΥ τον κλειδαριθμο, εαν προκυψει κατι ...θα δουμε, αν και δεν νομιζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λειτουργία οι παλαιοί κωδικοί των νομικών προσώπων τουλάχιστον μέχρι το τέλος Ιανουαρίου

[04.01.2014]
 

 

Σε λειτουργία οι παλαιοί κωδικοί των νομικών προσώπων τουλάχιστον μέχρι το τέλος Ιανουαρίου

Σύμφωνα με ανάρτηση του ΓΓΔΕ κου θεοχάρη οι παλαιοί κωδικοί για την είσοδο στο Taxis των νομικών προσώπων θα παραμείνουν ενεργοί μέχρι το τέλος Ιανουαρίου για την υποβολή ΦΠΑ

Ο σχετικός διάλογος στο Tweeter

The Angry Beard of  ‏@adrihout  42m  

@htheoharis ok. Άρα η προθεσμία της 31/12 δεν ήταν αυστηρή. Μέχρι πότε θα ισχύουν;

 Harry Theoharis‏@htheoharis   @adrihout Θα το δούμε το επόμενο διάστημα. Σίγουρα θα αφήσουμε τους κωδικούς τον ΝΠ μέχρι τέλος Ιαν για να γίνει η υποβολή περιοδικής ΦΠΑ

 

 

Καλημέρα,

 

Να ρωτήσω με την σειρά μου κάτι γιατί αυτή η διάκριση ως προς τα νομικά πρόσωπα ??? τα φυσικά πρόσωπα που ασκουν επάγγελμα δεν θα υποβάλλουν και αυτά περιοδική ΦΠΑ στις ίδιες προθεσμίες με τα νομικά μέσα στον Ιανουάριο ??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα GEORGE1 σε φυσικο προσωπο επαγγελματια τον παλιο κλειδαριθμο και λειτουργει κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε δικό μου πελάτη (λίγους έχω με παλιούς βέβαια, στο 90% έχουν κλειδάριθμο) λειτουργούν ακόμα οι παλιοί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι: α) μέχρι πότε θα λειτουργούν και β) αν θα μπορούν να πάρουν κλειδάριθμο χωρίς νέα αίτηση και μέχρι πότε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που κάνω εδώ την ερώτηση μου αλλά είδα πως ανέβασαν νέα εφαρμογή για την εκδοση ενημερώτητας , και στα νομικά πρόσωπα ζητάει εξουσιοδοτημένο φυσικό πρόσωπο ή λογιστή.

Στη λίστα των εξουσιοδοτήσεων δεν υπάρχει τέτοια επιλογή για τέτοια εξουσιοδότηση.

Μήπως πρέπει ο λογιστής να είναι καταχωρημένος απο το μητρώο στο Νομικό πρόσωπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας και Χρονια σας πολλά,οι παλαιοί κωδικοί ισχύουν ακόμη και μπαίνεις στο σύστημα, για παραλαβή όμως κλειδαρίθμου αν δεν έχουν πάρει πρέπει να κάνεις επανεγγραφή και μετά ΔΟΥ για κλειδάριθμο.Αυτό από την χθεσινή μου διαδικασία σε πελάτη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη που κάνω εδώ την ερώτηση μου αλλά είδα πως ανέβασαν νέα εφαρμογή για την εκδοση ενημερώτητας , και στα νομικά πρόσωπα ζητάει εξουσιοδοτημένο φυσικό πρόσωπο ή λογιστή.

Στη λίστα των εξουσιοδοτήσεων δεν υπάρχει τέτοια επιλογή για τέτοια εξουσιοδότηση.

Μήπως πρέπει ο λογιστής να είναι καταχωρημένος απο το μητρώο στο Νομικό πρόσωπο;

Καλημέρα καλή χρονιά!

 

Δοκίμασε να βγάλεις φορολογική για το νομικό πρόσωπο από την εφαρμογη για τα φυσικά.Δουλεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα καλή χρονιά!

 

Δοκίμασε να βγάλεις φορολογική για το νομικό πρόσωπο από την εφαρμογη για τα φυσικά.Δουλεύει.

Δεν δουλευει ουτε απο εκει , ο συναδελφος trip_accountant εχει δικιο δεν υπαρχει εξουσιοδοτηση για ενημερότητα στο νομικο προσωπο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...