Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Πληρωμή μέσω τράπεζας μισθοδοσίας

- - - - -

• Please log in to reply
12 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

sofia30

sofia30

*

• simple Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

γνωρίζετε αν και από πότε είναι υποχρεωτική η πληρωμή εργαζομένων μέσω τράπεζας;;;

yiannkamp

yiannkamp

*

• simple Members
  • 472 Δημοσιεύσεις:

Το forum πρέπει να έχει ίσα με 10 θέματα με σύνολο 5000 post πάνω σε αυτό το θέμα .

Μες στη παράνοια...

G.E.S.

G.E.S.

*

• Silver members
  • 648 Δημοσιεύσεις:

ν.  4172/2013     αρ.23    #β   ,  απο  1/1/14   .....      δαπανη   .....ανω   των    500 ε      υποχρ. με   τραπεζικο μεσο  πληρωμης

tamak

tamak

*

• simple Members
  • 116 Δημοσιεύσεις:

ν.  4172/2013     αρ.23    #β   ,  απο  1/1/14   .....      δαπανη   .....ανω   των    500 ε      υποχρ. με   τραπεζικο μεσο  πληρωμης

Αναφέρεται σε αγορά αγαθών ή λήψη υπηρεσιών (στις περιπτώσεις αυτές εκδίδεται και στοιχείο) δεν νομίζω ότι αφορά τη μισθοδοσία (προσωπική μου άποψη).

stv1964

stv1964

*

• simple Members
  • 104 Δημοσιεύσεις:

αρθρο 23 μετα   την 30/06/2014 ,τωρα αν αφορα δαπανη μισθοδοσιας,δεν νομιζω...αρα υπομονη

jim1970

jim1970

Δημήτρης..

• Silver members
  • 2.734 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Οι δίδυμες κόρες μου..τα ταξίδια..και η παοκάρα !!!

αρθρο 23 μετα   την 30/06/2014 ,τωρα αν αφορα δαπανη μισθοδοσιας,δεν νομιζω...αρα υπομονη

2. Οι διατάξεις των άρθρων 22 και 23 ισχύουν για

δαπάνες που αφορούν φορολογικές περιόδους που

κλείνουν μετά την 30ή Ιουνίου 2014.

από 1/1/2014 δηλαδή..

- Μόνο τα νεκρά ψάρια παρασέρνει το ποτάμι..

- Εν οίδα ότι ουδέν οίδα..

- Ζήσε απλά και άσε τους άλλους απλά να ζήσουν..

agrevelos

agrevelos

*

• Silver members
  • 2.201 Δημοσιεύσεις:

2. Οι διατάξεις των άρθρων 22 και 23 ισχύουν για

δαπάνες που αφορούν φορολογικές περιόδους που

κλείνουν μετά την 30ή Ιουνίου 2014.

από 1/1/2014 δηλαδή..

Aν και δεν το βλέπω

Ετσι όπως το λέει, εμένα μου κάνει  απο 01.07.2014

Δεν ειμαι σίγουρος ότι........"Το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον".................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Ειμαι όμως σίγουρος ότι........"Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον"................................................................................................................................................................................ ..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Γούντυ Αλλεν : Μην προσπαθείς να μάθεις το γουρούνι σολφέζ............................. Εκτός του ότι κουράζεσαι άδικα..............στενοχωριέται και το γουρούνι

TAG

TAG

*

• Silver members
  • 985 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Οι κόρες μου (που δεν τις βλέπω από την πολύ δουλειά...)

Aν και δεν το βλέπω
Ετσι όπως το λέει, εμένα μου κάνει απο 01.07.2014

Οταν λέει για φορολογικές περιόδους που κλεινουν μετα την 1.7.14 εννοει προφανως από 01.01.2014.Οι καταργηση των υπερδωδεκάμηνων ισχυεί και για της εταιρείες που δήλωσαν υπερδωδεκαμηνη χρήση μέσα στο 2013?
Λογιστής ελεύθερος επαγγελματίας : Ένας σύγχρονος σκλάβος χωρίς ωράρια και επαγγελματικά δικαιώματα

mk83

mk83

#@$&*%

• Silver members
  • 1.315 Δημοσιεύσεις:

Η κατάργηση των υπερδωδεκάμηνων ισχύει και για της εταιρείες που δήλωσαν υπερδωδεκάμηνη χρήση μέσα στο 2013?

Αν έναρξη μετά τη δημοσίευση... 23/07/2013... τότε ναι 

Διόρθωση:

http://www.taxheaven...174#entry601192

Μού'χει φύγει η ψυχή, μου την πέφτουν θεριά, μου την πέφτεις κι εσύ κι όλα πια τά'χω δει...

TAG

TAG

*

• Silver members
  • 985 Δημοσιεύσεις:

Αν έναρξη μετά τη δημοσίευση... 23/07/2013... τότε ναι

Ευτυχώς γιατί ειχα ανοιξει ένα Chivas.
  • mk83 τους άρεσε αυτό
Λογιστής ελεύθερος επαγγελματίας : Ένας σύγχρονος σκλάβος χωρίς ωράρια και επαγγελματικά δικαιώματα

mk83

mk83

#@$&*%

• Silver members
  • 1.315 Δημοσιεύσεις:

Δυστυχώς προχθές άνοιξα ένα jack... ;) τώρα πάω για το δεύτερο...  :P

Σε δουλειά να βρισκόμαστε...  :angry:

Μού'χει φύγει η ψυχή, μου την πέφτουν θεριά, μου την πέφτεις κι εσύ κι όλα πια τά'χω δει...

TAG

TAG

*

• Silver members
  • 985 Δημοσιεύσεις:

Δυστυχώς προχθές άνοιξα ένα jack... ;) τώρα πάω για το δεύτερο... :P

Σε δουλειά να βρισκόμαστε... :angry:

Μην μου πεις οτι είσαι στο γραφείο.

mk83

mk83

#@$&*%

• Silver members
  • 1.315 Δημοσιεύσεις:

Σπιτίσιο...  :D

1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες