Προς το περιεχόμενο
  • 0

Λάθος εκ παραδρομής στην ημερομηνία αναγγελίας πρόσληψης υπαλλήλου και χειρισμός του στον ετήσιο πίνακα 2013


ekatsa

Ερώτηση

Καλησπέρα,

Στον τελικό έλεγχο που κάνω για να στείλω τον ετήσιο πίνακα προσωπικού διαπίστωσα το εξής λάθος.

Για υπάλληλο ο οποίος αναννεώθηκε η σύμβαση του στις 13/11/2011(η αμέσως προηγούμενη έληγε στις 11/11/2011 οπότε και κατατέθηκε η λήξη σύμβασης ορισμένου χρόνου  ημερομηνία λήξης 11/11/2011),κατατέθηκε στον ΟΑΕΔ αναγγελία πρόσληψης με ημερομηνία πρόσληψης 12/11/2011 εκ παραδρομής ,υπέγραψε στο βιβλίο ΙΚΑ ημερομηνία 12/11/2013 και στον ετήσιο πίνακας του 2011 αναγράφηκε 12/11/2011.Στον ετήσιο πίνακα 2012 που κατάλαβα το λάθος το άλλαξα και έγραψα ημερομηνία πρόσληψης 13/11/2011.Δεν ξέρω αν έκανα καλά όμως.

Στον ετήσιο 2013 τι συμβουλεύεται ότι πρέπει να δηλώσω για να το κλείσω μια και καλή το θέμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

η ημερομηνια του ΟΕΑΔ και του βιβλιου του ικα  ειναι 12/11/2011

αρα η ημερομηνια  και στον ετησιο θα πρεπει να ειναι 12/11/2011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,έτσι το βλέπω και εγώ,το μόνο που σκέφτομαι όμως είναι ότι η σύμβαση του υπαλλήλου υπογράφτηκε στις 13/11/2011 και επειδή ξαναθυμίζω ότι η προηγούμενη ορισμένου χρόνου σύμβαση του έληξε στις 11/11/2011 στο ΙΚΑ περάσαμε 24 ένσημα για τον συγκεκριμένο μήνα.Μήπως  ανησυχώ υπερβολικά?Με τόσα όμως που έχω δει όλα είναι πιθανά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη TZABELAS  KITSOS

Σε ευχαριστώ για την απάντηση,έτσι το βλέπω και εγώ,το μόνο που σκέφτομαι όμως είναι ότι η σύμβαση του υπαλλήλου υπογράφτηκε στις 13/11/2011 και επειδή ξαναθυμίζω ότι η προηγούμενη ορισμένου χρόνου σύμβαση του έληξε στις 11/11/2011 στο ΙΚΑ περάσαμε 24 ένσημα για τον συγκεκριμένο μήνα.Μήπως  ανησυχώ υπερβολικά?Με τόσα όμως που έχω δει όλα είναι πιθανά.

1/11-11/11 24 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

η ημερομηνια του ΟΕΑΔ και του βιβλιου του ικα  ειναι 12/11/2011

αρα η ημερομηνια  και στον ετησιο θα πρεπει να ειναι 12/11/2011

 

Συμφωνώ. Μικρό το κακό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

01/11/11-11/11/11 & 13/11/11-30/11/11 24 ΕΝΣΗΜΑ.Εχω αναφέρει ότι ήταν ορισμένου χρόνου οι συμβάσεις του.Η προηγούμενη σύμβαση του έληγε στις 11/11/11 και η επόμενη ξεκινούσε στις 13/11/11.Γιαυτό και 24 ένσημα,γιαυτό και ανυσηχώ με τις λάθος ημερομηνίες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

01/11/11-11/11/11 & 13/11/11-30/11/11 24 ΕΝΣΗΜΑ.Εχω αναφέρει ότι ήταν ορισμένου χρόνου οι συμβάσεις του.Η προηγούμενη σύμβαση του έληγε στις 11/11/11 και η επόμενη ξεκινούσε στις 13/11/11.Γιαυτό και 24 ένσημα,γιαυτό και ανυσηχώ με τις λάθος ημερομηνίες

 

Και γιατί φοβάσαι; Μήπως σου ζητήσουν ένσημο για την 12/11; Σιγά τα ωά συνάδελφε. Ας το δει ο ΙΚΑς κι ας το ρίξει. Ο πίνακας προσωπικού δεν σε σώζει ό,τι κι αν γράψεις έτσι κι αλλιώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Και γιατί φοβάσαι; Μήπως σου ζητήσουν ένσημο για την 12/11; Σιγά τα ωά συνάδελφε. Ας το δει ο ΙΚΑς κι ας το ρίξει. Ο πίνακας προσωπικού δεν σε σώζει ό,τι κι αν γράψεις έτσι κι αλλιώς.

Ακριβώς αυτό φοβάμαι...Μήπως αλλάξω κάτι τελευταία στιγμή και το σώσω,επειδή έχω καταλάβει ότι τα  4 χρόνια που δουλεύω τα πιο κουλά πράγματα σε μένα τυχαίνουν απο άποψη ελέγχων κτλ... Η αλήθεια είναι πάντως ότι δεν το γλιτώνω εαν και έφοσων ποτέ γίνει κάτι,εφόσων το δήλωσα στο βιβλίο ΙΚΑ και στην αναγγελία...Κλείνουμε λοιπόν στο 12/11/11??'Ατιμο πράγμα ο ψυχαναγκασμός.Δεν κάνω για αυτην την δουλεία μου φαίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...