Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Ηλεκτρονικη υποβολη πινακα προσωπικου

- - - - -

• Please log in to reply
66 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.274 Δημοσιεύσεις:

θα υποβαλω τον ετησιο πινακα προσωπικου ,

θελω να ρωτησω

1. τον υποβαλουμε κανονικα και φετος στο σαιτ του σεπε με τους κωδικους του ικα ?

το συστημα εργανη αφορα μονο συμπληρωματικους πινακες?

2.εχω στειλει τον εργοαδοτη και εχει περαση σεμιναριο απο κεπ ,θα πρεπει να τους παρω τηλεφωνο και να να μου πουν καποιο αριθμο βεβαιωσης για να τον συμπληρωσω ?εκει που λεει εως ημερομηνια ληξης τι βαζω (για τον τεχνικο ασφαλειας?)

ευχαριστω

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

matthew85

matthew85

*

• simple Members
  • 306 Δημοσιεύσεις:

θελω να ρωτησω

1. τον υποβαλουμε κανονικα και φετος στο σαιτ του σεπε με τους κωδικους του ικα ? ΝΑΙ

2.εχω στειλει τον εργοαδοτη και εχει περαση σεμιναριο απο κεπ ,θα πρεπει να τους παρω τηλεφωνο και να να μου πουν καποιο αριθμο βεβαιωσης για να τον συμπληρωσω ?εκει που λεει εως ημερομηνια ληξης τι βαζω (για τον τεχνικο ασφαλειας?)ΝΑΙ, ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟΝ ΑΡ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟΥ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ..ΕΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗ DATA ΜΕ ΕΙΠΑΝΕ ΝΑ ΒΑΛΩ 15/11/2014(ΕΩΣ ΔΛΔ ΤΗΝ ΗΜ/ΝΙΑ ΛΗΞΗΣ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΕΤΗΣΙΟΥ)

ευχαριστω

mixdio

mixdio

ΜΙΧΑΛΗΣ

• simple Members
  • 493 Δημοσιεύσεις:

θελω να ρωτησω

1. τον υποβαλουμε κανονικα και φετος στο σαιτ του σεπε με τους κωδικους του ικα ?

2.εχω στειλει τον εργοαδοτη και εχει περαση σεμιναριο απο κεπ ,θα πρεπει να τους παρω τηλεφωνο και να να μου πουν καποιο αριθμο βεβαιωσης για να τον συμπληρωσω ?εκει που λεει εως ημερομηνια ληξης τι βαζω (για τον τεχνικο ασφαλειας?)

ευχαριστω

1)  Ναι υποβάλεις ετσήσιο  Ε 4 από το site του ΣΕΠΕ

2α) Ναι πρέπει να επικοινωνήσεις με το ΚΕΚ για να σου δώση την πιστοποίηση του Τεχνικού ασφάλειας ( η οποία χορηγείται  από το Υπουργείο εργασίας ) και ταυτόχρονα και τον αριθμό μητρώου του  , τον οποίο γράφεις στο πεδίο του τεχνικού ασφαλείας .

2β) Ως ημερομηνία λήξης αναγράφεις την διάρκεια της πιστοποίησης του τεχνικού ασφαλείας .

Αν μέχρι 15/11/2013  δεν έχεις επίσημη πιστοποίηση ( απο το υπουργείο εργασίας ) βάλε τον προσωρινό κωδικό που σου έχει δώσει το ΚΕΚ .

Με εκτίμηση

Μιχάλης

FROUFROU

FROUFROU

*

• simple Members
  • 313 Δημοσιεύσεις:

θελω να ρωτησω

ευχαριστω

ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΡΓΑΝΗ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΤΗΣΙΟ ΠΙΝΑΚΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ?

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.274 Δημοσιεύσεις:

1)  Ναι υποβάλεις ετσήσιο  Ε 4 από το site του ΣΕΠΕ

2α) Ναι πρέπει να επικοινωνήσεις με το ΚΕΚ για να σου δώση την πιστοποίηση του Τεχνικού ασφάλειας ( η οποία χορηγείται  από το Υπουργείο εργασίας ) και ταυτόχρονα και τον αριθμό μητρώου του  , τον οποίο γράφεις στο πεδίο του τεχνικού ασφαλείας .

2β) Ως ημερομηνία λήξης αναγράφεις την διάρκεια της πιστοποίησης του τεχνικού ασφαλείας .

Αν μέχρι 15/11/2013  δεν έχεις επίσημη πιστοποίηση ( απο το υπουργείο εργασίας ) βάλε τον προσωρινό κωδικό που σου έχει δώσει το ΚΕΚ .

Με εκτίμηση

Μιχάλης

η βεβαιωση επιμοργωσης εχει αριθμο εγκριτικης αποφασης ,και αριθμο καταθεσης ξκαταστασης τελικως εκπαιδευθεντων (στ)

προφανος τον δευτερο βαζουμε στην κατασταση προσωπικου ..

σαν ημερομηνια ληξης ποια βαζουμε δεν γραφη κατι η βεβαιωση επιμορφωσης ...

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:

η βεβαιωση επιμοργωσης εχει αριθμο εγκριτικης αποφασης ,και αριθμο καταθεσης ξκαταστασης τελικως εκπαιδευθεντων (στ)

προφανος τον δευτερο βαζουμε στην κατασταση προσωπικου ..

σαν ημερομηνια ληξης ποια βαζουμε δεν γραφη κατι η βεβαιωση επιμορφωσης ...

http://www.taxheaven...=89083&p=589838

Καλησπέρα σας. :)

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.274 Δημοσιεύσεις:

http://www.taxheaven...=89083&p=589838

Καλησπέρα σας. :)

ΦΙΛΕ HARYK ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΙΣΧΥΟΣ ΕΩΣ...  ΣΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΒΑΖΕΙΣ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ¨"ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΘΕΝΤΩΝ (ΣΤ)

ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΙΝΑΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΕΓΡΑΦΕ ΟΤΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΠΟ 15/9 ΕΩΣ 15/11

ΑΝ ΤΟΝ ΑΠΟΣΤΕΙΛΛΩ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ..

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΚΟΥΡΑΖΩ ΑΛΛΑ Η ΓΝΩΜΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΕΒΑΣΤΗ ..

SCORPIOS

SCORPIOS

*

• simple Members
  • 456 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Ουζο- τσιπουρομαχίες.
    Κβαντική Μηχανική.
    Πυρηνική Αστροφυσική.
    Υπερμαραθώνιος.
    Μακροβουτια-ελευθερη κατάδυση
    (σε πιατα).

Αυτό με τους κωδικούς που πρέπει να τους γράψουμε 2-3 φορές τι καψόνι είναι??? 

Test μας κάνουν, ή υπάρχει περίπτωση by accident να πετύχω κωδικο άλλου??? 

Τα χείλη σου με καίνε γιατί είσαι μανεκένε!!!

θέλω να μου δώσει η ζωή μία ευκαιρία, να αποδείξω
οτι τα πολλά λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία!!!

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.274 Δημοσιεύσεις:

σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με τα κεντρικα του ΣΕΠΕ μου ειπαν οτι την βεβαιωση απο το κεκ πρεπει να την παω στον εποπτη για να παρει αριθμο

πρωτοκολου και εκει θα μου πουν τον αριθμο που θα καταχωρησω στον πινακα προσωπικου.και την ισχυ εως...

παμε και καποιο αλλο δικαιολογητικο στον εποπτη?

οσον αφορα το ωραριο απασχολησης μου ειπε να βαλω ΕΛΕΥΘΕΡΟ...

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.274 Δημοσιεύσεις:

ΦΙΛΕ HARYK ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΙΣΧΥΟΣ ΕΩΣ...  ΣΤΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ

ΟΣΩΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΒΑΖΕΙΣ ΛΟΓΙΚΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΣΤΟ ¨"ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΕΛΙΚΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΘΕΝΤΩΝ (ΣΤ)

ΣΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΠΙΝΑΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΥΠΟΒΑΛΕΙ ΕΓΡΑΦΕ ΟΤΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΘΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΑΠΟ 15/9 ΕΩΣ 15/11

ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΠΟΥ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟ ΒΡΗΚΑ  ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΚΑΙ

ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΕΓΚΡΙΤΙΚΗΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΩΡΑΡΙΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΦΟΡΕΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΙΣΧΥ ΕΩΣ ΤΟΝ ΠΕΡΝΕΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΙ...

ΕΦΟΣΟΝ ΛΕΕΙ Ο ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΟΤΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ ΘΑ ΣΤΑΛΕΙ ΑΠΟ 15/9 ΕΩΣ 15/11

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΩ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΕΤΗΣΙΟ Η ΟΧΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΩΣ 15/09?

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:

Καλησπέρα

Αφού έχει καταρτιστεί ο εργοδότης (και προφανώς μπορεί με βάση την κατηγορία της επιχείρησης να αναλάβει τα καθήκοντα του τεχνικού ασφαλείας), θα πρέπει να προσκομίσετε το πιστοποιητικό επιμόρφωσης και το έντυπα 1 ή 2 (κατά περίπτωση), στο αρμόδιο περιφερειακό ΚΕ.Π.Ε.Κ.

Στον πίνακα προσωπικού, θα αναγράψετε τον αριθμό πρωτοκόλλου της κατάθεσης και όχι της βεβαίωσης επιμόρφωσης.

Έχετε υποχρέωση να τον υποβάλετε  όποτε θέλετε έως 15 Νοεμβρίου.

Το διάστημα ισχύος εφόσον είναι ο ίδιος ο εργοδότης τεχνικός, δεν έχει σημασία. Βάλτε αν θέλετε, 15/11/2014.

mariacy

mariacy

*

• simple Members
  • 455 Δημοσιεύσεις:

Καλησπέρα

Αφού έχει καταρτιστεί ο εργοδότης (και προφανώς μπορεί με βάση την κατηγορία της επιχείρησης να αναλάβει τα καθήκοντα του τεχνικού ασφαλείας), θα πρέπει να προσκομίσετε το πιστοποιητικό επιμόρφωσης και το έντυπα 1 ή 2 (κατά περίπτωση), στο αρμόδιο περιφερειακό ΚΕ.Π.Ε.Κ.

Στον πίνακα προσωπικού, θα αναγράψετε τον αριθμό πρωτοκόλλου της κατάθεσης και όχι της βεβαίωσης επιμόρφωσης.

Έχετε υποχρέωση να τον υποβάλετε  όποτε θέλετε έως 15 Νοεμβρίου.

Το διάστημα ισχύος εφόσον είναι ο ίδιος ο εργοδότης τεχνικός, δεν έχει σημασία. Βάλτε αν θέλετε, 15/11/2014.

Δεν κατατιθενται πλεον στο ΚΕΠΕΚ  τα πιστοποιητικα επιμορφωσης. ΑΡ.πρωτ 11453/1284 16-4-2013 υποργειου εργασιας η οποια αναγραφει ακριβως τι θα γραφουμε στα προγραμματα του ΣΕΠΕ

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:

Δεν κατατιθενται πλεον στο ΚΕΠΕΚ  τα πιστοποιητικα επιμορφωσης. ΑΡ.πρωτ 11453/1284 16-4-2013 υποργειου εργασιας η οποια αναγραφει ακριβως τι θα γραφουμε στα προγραμματα του ΣΕΠΕ

Καλησπέρα.

Αν δείτε την παράθεση που έχω κάνει πιο πάνω στον συνάδελφο, αναφέρω κι εγώ (εκτός άλλου) και το έντυπο που γράφετε.

Όμως, κατά την άποψή μου, ένα γενικό έγγραφο οδηγιών, διευκολύνσεων ή οτιδήποτε άλλο κι αν είναι ή κι αν λέει, δεν αλλάζει τα οριζόμενα του νόμου, δεν μπορεί δηλαδή να αντικαταστήσει το νόμο όσο κι αν μας βολεύει, όσο κι αν με βολεύει.

Ο Κ.Ν.Υ.Α.Ε. (ν.3850/10 κώδικας νόμων για την υγεία και την ασφάλεια των εργαζομένων) αναφέρει ρητά τις υποχρεώσεις των εργοδοτών. Μεταξύ άλλων, είναι και αυτή της γνωστοποίησης στην αρμόδια επιθεώρηση, σχετικά με τα, του τεχνικού ασφαλείας.

Γι' αυτό πρότεινα τη γνωστοποίηση και μετά την υποβολή του πίνακα, μιας και υπάρχει χρόνος μέχρι τη λήξη της υποχρέωσης αυτής και η διαδικασία δεν είναι και ιδιαίτερη καθώς και οι υπηρεσίες την δέχονται.

Επίσης αν ο πελάτης του συναδέλφου (και αυτό δεν φαίνεται από την ερώτησή του) είχε έως τώρα εξωτερικό συνεργάτη τεχνικό ασφαλείας, ο οποίος είχε ήδη γνωστοποιηθεί, μπορεί να δημιουργείτο πρόβλημα για την μη αντικατάστασή του πλέον, από τον ίδιο τον εργοδότη χωρίς την γνωστοποίησή του.

Εκτός αυτών και όσον αφορά το "δεν κατατίθενται πλέον" που λέτε, ας μη ξεχνάμε ότι το έντυπο αυτό λέει μεταξύ άλλων:

...

μεταβατικά έως την πλήρη ανάπτυξη και λειτουργία του Πληροφοριακού Συστήματος - θα εφαρμόζεται η ακόλουθη διαδικασία ...

και εδώ εύχομαι, να μας πει κάποιος εγκαίρως, πότε θα έχει αναπτυχθεί πλήρως το πληροφοριακό σύστημα του υπουργείου, για να μπορούμε να λέμε με ασφάλεια ότι θα εφαρμόζονται αυτά που λένε οι νόμοι και όχι τα γενικά έντυπα...

Σωστή ή λάθος, αυτή είναι η θεώρησή μου για το θέμα.

Καλή εβδομάδα.

gapdk

gapdk

*

• Silver members
  • 1.161 Δημοσιεύσεις:

θελω να ρωτησω

ευχαριστω

mariacy

mariacy

*

• simple Members
  • 455 Δημοσιεύσεις:

Εχετε δικιο κυριε HARYK  αλλα τα ΚΕΠΕΚ (εδω τουλαχιστον στην Θεσσαλονικη) δεν δεχονται πλεον γνωστοποιησεις για τεχνικο ασφαλειας που οριζεται ο εργοδοτης

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.499 Δημοσιεύσεις:

Συναδέλφισσα καλησπέρα.

Δεν δέχονται αυτές τις γνωστοποιήσεις κατά τη γνώμη μου παρανόμως. Εδώ πάντως (Αθήνα), σε τουλάχιστον 4 περιπτώσεις και 2 περιφερειακά κέντρα όχι απλά τις δέχτηκαν, αλλά δεν μας έκαναν και καμία παρατήρηση (γιατί και πως κλπ).

MarP

MarP

:-)

• Silver members
  • 1.113 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=XfIP36iy9wE

Kαλησπέρα,

Εργοδότης που απασχολούσε (εποχιακά έως 3/10/13) προσωπικό αλλά δεν απασχολεί κανέναν πλέον,υποχρεούται να υποβάλλει ετήσιο πίνακα?

Ευχαριστώ

Σημείωση: Με την πρόσληψη κάθε νέου εργαζομενου υπέβαλλε κανονικά συμπλ/κό πίνακα προσωπικού(05/2013-10/2013).

''Αν αγωνιστείς μπορεί και να χάσεις. Αν δεν αγωνιστείς είσαι ήδη χαμένος.'' Μπέρτολντ Μπρεχτ

«…Επιδίωξη της τυραννίας είναι να πτωχεύσουν οι πολίτες,
αφ’ ενός για να συντηρείται με τα χρήματα τους η φρουρά του καθεστώτος,
και αφ’ εταίρου για να είναι απασχολημένοι οι πολίτες
και να μην τους μένει χρόνος για επιβουλές.

Σε αυτό το αποτέλεσμα αποβλέπει τόσο η επιβολή μεγάλων φόρων,
η απορρόφηση των περιουσιών των πολιτών, όσο και η κατασκευή
μεγάλων έργων που εξαντλούν τα δημόσια οικονομικά….»
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑ

Μετά τον χειμώνα, πάντα έρχεται η άνοιξη.......

SophiaL

SophiaL

*

• Silver members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Kαλησπέρα,

Εργοδότης που απασχολούσε (εποχιακά έως 3/10/13) προσωπικό αλλά δεν απασχολεί κανέναν πλέον,υποχρεούται να υποβάλλει ετήσιο πίνακα?

Ευχαριστώ

Σημείωση: Με την πρόσληψη κάθε νέου εργαζομενου υπέβαλλε κανονικά συμπλ/κό πίνακα προσωπικού(05/2013-10/2013).

Μαρία, αν κατάλαβα καλά, τώρα δεν έχει προσωπικό, οπότε δεν θα υποβάλει

"Οχτώ Ελπίδες.."
η πρώτη είναι στο Θεό, η δεύτερη στα όνειρα, η τρίτη στην αλήθεια, η τέταρτη στη μάνα μας, η πέμπτη στο παιδί μας, η έκτη στην απόφαση, η έβδομη στα χέρια, κι αφού μας τα ‘κοψαν κι αυτά.. η όγδοη στ` αστέρια

*Αγαπώ αυτή τη χώρα και μισώ αυτό το κράτος...

MarP

MarP

:-)

• Silver members
  • 1.113 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=XfIP36iy9wE

Μαρία, αν κατάλαβα καλά, τώρα δεν έχει προσωπικό, οπότε δεν θα υποβάλει

Όχι δεν έχει καθόλου προσωπικό τώρα.

Άρα δεν υποβάλλει έτσι?

Απλά προβληματίζομαι γιατί η προθεσμία για τον ετήσιο πίνακα προσωπικού ήταν 15/9-15/11/13.

Αυτός απασχολούσε προσωπικό έως αρχές Οκτώβρη.

Δηλαδή αν υπέβαλλα τον ετήσιο πίνακα 15/9 θα έπρεπε να συμπεριλάβω το προσωπικό ενώ τώρα 15/11 δεν υποβάλλω καθολου?

''Αν αγωνιστείς μπορεί και να χάσεις. Αν δεν αγωνιστείς είσαι ήδη χαμένος.'' Μπέρτολντ Μπρεχτ

«…Επιδίωξη της τυραννίας είναι να πτωχεύσουν οι πολίτες,
αφ’ ενός για να συντηρείται με τα χρήματα τους η φρουρά του καθεστώτος,
και αφ’ εταίρου για να είναι απασχολημένοι οι πολίτες
και να μην τους μένει χρόνος για επιβουλές.

Σε αυτό το αποτέλεσμα αποβλέπει τόσο η επιβολή μεγάλων φόρων,
η απορρόφηση των περιουσιών των πολιτών, όσο και η κατασκευή
μεγάλων έργων που εξαντλούν τα δημόσια οικονομικά….»
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑ

Μετά τον χειμώνα, πάντα έρχεται η άνοιξη.......

SophiaL

SophiaL

*

• Silver members
  • 815 Δημοσιεύσεις:

Όχι δεν έχει καθόλου προσωπικό τώρα.

Άρα δεν υποβάλλει έτσι?

Απλά προβληματίζομαι γιατί η προθεσμία για τον ετήσιο πίνακα προσωπικού ήταν 15/9-15/11/13.

Αυτός απασχολούσε προσωπικό έως αρχές Οκτώβρη.

Δηλαδή αν υπέβαλλα τον ετήσιο πίνακα 15/9 θα έπρεπε να συμπεριλάβω το προσωπικό ενώ τώρα 15/11 δεν υποβάλλω καθολου?

"Οχτώ Ελπίδες.."
η πρώτη είναι στο Θεό, η δεύτερη στα όνειρα, η τρίτη στην αλήθεια, η τέταρτη στη μάνα μας, η πέμπτη στο παιδί μας, η έκτη στην απόφαση, η έβδομη στα χέρια, κι αφού μας τα ‘κοψαν κι αυτά.. η όγδοη στ` αστέρια

*Αγαπώ αυτή τη χώρα και μισώ αυτό το κράτος...

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες