Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

οικιοθελης αποχωρηση -καταγγελια συμβασης

- - - - -

• Please log in to reply
11 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.192 Δημοσιεύσεις:

σε περιπτωση οικιοθελους αποχωρησης εργαζομενου τωρα πια :

1.γινεται ηλεκτρονικα στο site του ΣΕΠΕ με τους κωδικους του ικα ?

2.αυτο που θα εκτυπωσουμε απο το ΣΕΠΕ (την οικιοθελη αποχωρηση) το παμε στον οαεδ?

(το σκαναρουμε μονο  σε περιπτωση καταγγελιας συμβασης ?)

3.στο ικα χρειαζεται να κανουμε κατι αλλο ?εκτος απο την απδ και την αναλογια δωρου χριστουγεννων μεχρι την αποχωρηση του ? (μαλλον οχι)

4.πινακα προσωπικου κανουμε κανονικα στην ημερομηνια που θα γινοταν κανονικα και θα αφαιρεσουμε τον εργαζομενο που αποχωρησε?

ευχαριστω..

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

kotlistianos

kotlistianos

*

• Silver members
  • 2.287 Δημοσιεύσεις:

1)  ΝΑΙ

2) ΟΧΙ

3)ΟΧΙ

4)ΝΑΙ

.

FROUFROU

FROUFROU

*

• simple Members
  • 313 Δημοσιεύσεις:

1)  ΝΑΙ

2) ΟΧΙ

3)ΟΧΙ

4)ΝΑΙ

Συμφωνω και εγω αν θελετε τι γνωμη μου.

1959

1959

*

• simple Members
  • 53 Δημοσιεύσεις:

Μια ερωτηση.Την οικιοθελη αποχωρηση την σκαναρουμε με σφραγιδα και υπογραφη του εργοδοτη και την στελνουμε ?Η δεν χρειαζετε.

Ευχαριστω

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.192 Δημοσιεύσεις:

Μια ερωτηση.Την οικιοθελη αποχωρηση την σκαναρουμε με σφραγιδα και υπογραφη του εργοδοτη και την στελνουμε ?Η δεν χρειαζετε.

Ευχαριστω

ευχαριστω τα παιδια για της απαντησεις .

στην οικιοθελη αποχωρηση δεν σκαναρουμε τιποτα οπως απαντησαν παραπανω τα παιδια .

μονο μαλλον την καταγγελια συμβασης σκαναρουμε

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

spirosvii

spirosvii

*

• Silver members
  • 614 Δημοσιεύσεις:

στην οικιοθελη αποχωρηση δεν σκαναρουμε τιποτα οπως απαντησαν παραπανω τα παιδια .

Σήκω και δώσε μου κρασί, τα λόγια είναι καμμένα, απόψε το χειλάκι σου θα 'ναι το παν για 'μενα.

mk83

mk83

#@$&*%

• Silver members
  • 1.322 Δημοσιεύσεις:

Ευχαριστω

Καλησπέρα,

Μια απλή επισήμανση: σε ένα θέμα με μόλις δύο (2) και μάλιστα σύντομες απαντήσεις
(σημ: η δεύτερη απλά επιβεβαιώνει την πρώτη)

...τίθεται ερώτημα το οποίο αποτελεί υποερώτημα της αρχικής δημοσίευσης...

Συμπέρασμα: Δεν διαβάζουμε τίποτ'άλλο - εκτός ίσως - από τον τίτλο...

Γιατί ???

Μού'χει φύγει η ψυχή, μου την πέφτουν θεριά, μου την πέφτεις κι εσύ κι όλα πια τά'χω δει...

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.192 Δημοσιεύσεις:

Καλησπέρα,

Μια απλή επισήμανση: σε ένα θέμα με μόλις δύο (2) και μάλιστα σύντομες απαντήσεις
(σημ: η δεύτερη απλά επιβεβαιώνει την πρώτη)

...τίθεται ερώτημα το οποίο αποτελεί υποερώτημα της αρχικής δημοσίευσης...

Συμπέρασμα: Δεν διαβάζουμε τίποτ'άλλο - εκτός ίσως - από τον τίτλο...

Γιατί ???

ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΟΙ ΠΟΛ ΟΙ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ (ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΡΗΣΗ ΠΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΑΠΟ 1/1/2013? ,ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕ...) ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΑΣΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΝΟΜΟΘΕΤΗ ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ (ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ )ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ..

mk83

mk83

#@$&*%

• Silver members
  • 1.322 Δημοσιεύσεις:

ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΛΟΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΝΟΜΟΙ ΟΙ ΠΟΛ ΟΙ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ (ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΤΡΗΣΗ ΠΟΣΕΣ ΕΧΟΥΝ ΒΓΕΙ ΑΠΟ 1/1/2013? ,ΝΟΜΙΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΑΡΘΡΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕ...) ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΟΛΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΝΑΣΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΝΟΜΟΘΕΤΗ ΚΑΤΑ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΑΒΥΡΙΝΘΟ (ΠΟΥ ΣΕ ΛΙΓΟ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ )ΝΑ ΚΑΛΥΦΘΕΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΤΟΥ ,ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ..

Θοδωρή, 

κάποιος, επιμένει να μου λέει ότι είσαι πολύ καλό παιδί ... τον δικαιώνεις.  :)

Καλό μεσημέρι. 

Μαρία

Μού'χει φύγει η ψυχή, μου την πέφτουν θεριά, μου την πέφτεις κι εσύ κι όλα πια τά'χω δει...

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.192 Δημοσιεύσεις:

Θοδωρή, 

κάποιος, επιμένει να μου λέει ότι είσαι πολύ καλό παιδί ... τον δικαιώνεις.  :)

Καλό μεσημέρι. 

Μαρία

καλο μεσημερι ,

θεωρω καλυτερα παιδια αυτους που εχουν την γνωση και μπαινουν στο κοπο να απαντησουν στα ερωτηματα μας ...

κατι που μοιαζει απλο ,αλλα στην δουλεια μας σπανιο..

και ευτυχως ειστε αρκετοι εδω μεσα γι αυτο δεν θα παψω ποτε να σας λεω ευχαριστω ...

καλη δυναμη..

1959

1959

*

• simple Members
  • 53 Δημοσιεύσεις:

καλο μεσημερι ,

θεωρω καλυτερα παιδια αυτους που εχουν την γνωση και μπαινουν στο κοπο να απαντησουν στα ερωτηματα μας ...

κατι που μοιαζει απλο ,αλλα στην δουλεια μας σπανιο..

και ευτυχως ειστε αρκετοι εδω μεσα γι αυτο δεν θα παψω ποτε να σας λεω ευχαριστω ...

καλη δυναμη..

Απλα ειχα μια απορια και τιποτα αλλο.Την δουλεια μου την ξερω καλα .Βασικα δεν ημουν εκτος θεματος,μιλαμε για ΟΑΕΔ-ΣΕΠΕ .Ευχαριστω τον συναδελφο για την απαντηση του,ειχα και εγω την ιδια αποψη,αλλα ηθελα μια επιβεβαιωση .

Ολα τα υπολοιπα ειναι για μενα μη συναδελφικα !

Ευχαριστω

mk83

mk83

#@$&*%

• Silver members
  • 1.322 Δημοσιεύσεις:

Ε, ναι ...

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες