Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

εντυπο Α21 πως μπορω να ενημερωθω αν εγκριθηκε?

- - - - -

• Please log in to reply
11 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

makmakiman100

makmakiman100

*

• simple Members
  • 20 Δημοσιεύσεις:

καλημερα συναδελφοι,

εχω υποβαλλει επιτυχως τα Α21 εντυπα ορισμενων πελατων αλλα θελω να μαθω αν εχουν εγκριθει τα επιδοματα η οχι καθως και το υψος του ποσου που εγκριθηκε. Που μπορω να το δω?

ευχαριστω εκ των προτερων

talepori

talepori

*

• simple Members
  • 409 Δημοσιεύσεις:

Τηλ. (αν ποτέ απαντήσουν ) απο ανταποκριτές ΟΓΑ :  2131519570 - 75

«Αυτοί που αρπάνε το φαΐ απ΄ το τραπέζι κηρύχνουν τη λιτότητα. Αυτοί που παίρνουν όλα τα δοσίματα ζητάν θυσίες. Οι χορτάτοι μιλάν στους πεινασμένους για τις μεγάλες εποχές που θα ΄ρθουν. Αυτοί που τη χώρα σέρνουνε στην άβυσσο λεν πως η τέχνη να κυβερνάς το λαό είναι πάρα πολύ δύσκολη για τους ανθρώπους του λαού»
Μπέρτολτ Μπρεχτ

elenid

elenid

*

• simple Members
  • 7 Δημοσιεύσεις:

Πριν ένα μήνα περίπου ήρθε πελάτης μου και με ενημέρωσε ότι από τον ΟΓΑ του είπαν ότι μπορούμε εμείς οι λογιστές να δούμε στο taxis αν έχει εγκριθεί η αίτηση και ποιο είναι το ποσό. Το έψαξα λίγο αλλά δεν μπόρεσα να βρω πώς και από πού μπορεί να γίνει αυτό. Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος κάτι περισσότερο;

FOROTEXNIKOS*

FOROTEXNIKOS*

*

• simple Members
  • 422 Δημοσιεύσεις:

Πριν ένα μήνα περίπου ήρθε πελάτης μου και με ενημέρωσε ότι από τον ΟΓΑ του είπαν ότι μπορούμε εμείς οι λογιστές να δούμε στο taxis αν έχει εγκριθεί η αίτηση και ποιο είναι το ποσό. Το έψαξα λίγο αλλά δεν μπόρεσα να βρω πώς και από πού μπορεί να γίνει αυτό. Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος κάτι περισσότερο;

αρχίσανε να μας δουλεύουν και οι ΟΓΑΤΖΗΔΕς

jim1970

jim1970

Δημήτρης..

• Silver members
  • 2.634 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Οι δίδυμες κόρες μου..τα ταξίδια..και η παοκάρα !!!

σαν κάτι να βλέπω.. ;)  

tromaktiko11.jpg

- Μόνο τα νεκρά ψάρια παρασέρνει το ποτάμι..

- Εν οίδα ότι ουδέν οίδα..

- Ζήσε απλά και άσε τους άλλους απλά να ζήσουν..

LAMMERGEIER

LAMMERGEIER

Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν!

• Silver members
  • 1.980 Δημοσιεύσεις:

σαν κάτι να βλέπω.. ;)  

tromaktiko11.jpg

Θα το κάνουμε αλά Ρένα Βλαχοπούλου...:   "Δεν βλέπω, ένα σύννεφο με εμποδίζει να δώ, βγάλε ένα χιλιάρικο να το διαλύσεις, ένα σύννεφο δεν με αφήνει να δώωωωωω"

''όσο πιο διεφθαρμένη είναι μία χώρα, τόσο πιο πολλούς νόμους έχει''

Annushka

Annushka

*

• simple Members
  • 77 Δημοσιεύσεις:
Τα ποσά του επιδόματος είναι συγκεκριμένα.

http://www.taxheaven...s&showfile=1422

HURRICANE33

HURRICANE33

*

• Silver members
  • 895 Δημοσιεύσεις:

Καλησπέρα.Μου ήρθε πελάτης για το Α21 και έχω μια απορία.Η κόρη του μέχρι τον Ιούνιο ήταν μαθήτρια και από τον Σεπτέμβριο σπουδάζει σε πανεπιστήμιο.Εγώ τι θα την δηλώσω τώρα?Μαθήτρια δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης ή φοιτήτρια ΑΕΙ?Σε ποια περίοδο αφορά δηλαδή το Α21?Ευχαριστώ πολύ.

Επισκέπτης-MAGIAKOFKSI-

Επισκέπτης-MAGIAKOFKSI-
  • Επισκέπτες

2013 ημερομηνια υποβολης

SOTPAR

SOTPAR

*

• simple Members
  • 184 Δημοσιεύσεις:

Ολοι με ρωτάνε πως θα πάρουν το επιδομα τέκνων.Για πιό επίδομα ρωτάνε,αφου ακομα δεν εχουμε κάνει δήλωση εισοδήματος χρήσης 2013  ??

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.392 Δημοσιεύσεις:

Ακόμη, η καταβολή του πρώτου τριμήνου θεωρείται ως προκαταβολή και θα συμψηφίζεται με το ποσό που θα προκύπτει μετά την υποβολή της Δήλωσης Φορολογίας Εισοδήματος Ε1 τρέχοντος έτους και την αίτηση Α21 από το την αίτηση-δήλωση. Σε περίπτωση κατά την οποία η αίτηση Α21 δεν έχει υποβληθεί μέσα στη νόμιμη προθεσμία, τα ποσά που προκαταβλήθηκαν αναζητούνται ως αχρεωστήτως καταβληθέντα, σύμφωνα με τη νομοθεσία, εκτός αν ο υπόχρεος, εν τω μεταξύ, τα επιστρέψει οικειοθελώς στον ΟΓΑ, με βάση την προβλεπόμενη από τον φορέα διαδικασία.

http://www.taxheaven...s/view/id/18016

http://www.taxheaven...r/view/id/18446

Τα ποσά αυτά θα πιστωθούν το αργότερο μέχρι την 16/4/14, σύμφωνα με δημοσιεύματα.

DFF

DFF

"...κάποτε έβρεχε νερό, τώρα με καίει σαν με στάξει"

• simple Members
  • 316 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Ποδήλατο, μουσική, αθλητισμός, φύση.

Έχει πιάσει κανείς έντυπο Α21; :)

"Δεν έχετε επιλέξει εκπαίδευση για όλα τα τέκνα άνω των 6 ετών"  =>  ;;; :rolleyes: Και το αντίστοιχο πεδίο, ανενεργό ...

"... και πως να ξημερώσει άλλη μέρα όταν τα ΛΑΘΗ κλέβουν το καιρό, και πως να ξημερώσει άλλη μέρα όταν το ΨΕΜΑ σέρνει το χορό ..."

2 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες