Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Εμφάνιση στο Ε2 ακινήτου μισθωμένο σε αλλοδαπό

- - - - -

• Please log in to reply
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

BERA

BERA

*

• simple Members
  • 256 Δημοσιεύσεις:

Καλημέρα

και καλή εβδομάδα. Γνωρίζει κάποιος πως δηλώνεται στο Ε2 ακίνητο μισθωμένο σε αλλοδαπό (χωρίς ΑΦΜ).Εψαξα και δεν βρήκα κάτι σχετικό

tseik

tseik

*

• simple Members
  • 114 Δημοσιεύσεις:

ετσι κ αλλιως αν δε βαλεις αφμ το δεχεται το συστημα

BERA

BERA

*

• simple Members
  • 256 Δημοσιεύσεις:

ετσι κ αλλιως αν δε βαλεις αφμ το δεχεται το συστημα

Είναι σίγουρο αυτό συνάδελφε? το έχεις αντιμετωπίσει ?

ATGOLIARAS

ATGOLIARAS

*

• simple Members
  • 288 Δημοσιεύσεις:

Πέρυσι είχα 3 Ε2 με ενοικιαστή αλλοδαπό και δεν είχα βάλει ΑΦΜ (αφού δεν υπήρχε) και δεν υπήρχε πρόβλημα. Απλώς, καλού–κακού, στα στοιχεία του ενοικιαστή έβαλα σε παρένθεση και τη χώρα του για κάθε ενδεχόμενο.

BERA

BERA

*

• simple Members
  • 256 Δημοσιεύσεις:

Πέρυσι είχα 3 Ε2 με ενοικιαστή αλλοδαπό και δεν είχα βάλει ΑΦΜ (αφού δεν υπήρχε) και δεν υπήρχε πρόβλημα. Απλώς, καλού–κακού, στα στοιχεία του ενοικιαστή έβαλα σε παρένθεση και τη χώρα του για κάθε ενδεχόμενο.

Εννοείται ότι θα γράψω και την χώρα και το αριθμ. διαβατηρίου. Ευχαριστώ

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.490 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Τώρα..? τίποτα.
    Μου το απαγόρευσε η Τρόϊκα.

Ετσι απο περιεργεια...γιατι .....δεν εχει ΑΦΜ ο νοικαρης?και ο ιδιοκτητης πως εκανε μισθωτηριο, χωρις ΑΦΜ? να καλυψη ποιο, τι ? αφου ΑΝ ειναι παρανομος(ο μονος λογος να μην εχει ΑΦΜ) απαγορευεται να το νοικιαση?

BERA

BERA

*

• simple Members
  • 256 Δημοσιεύσεις:

Ετσι απο περιεργεια...γιατι .....δεν εχει ΑΦΜ ο νοικαρης?και ο ιδιοκτητης πως εκανε μισθωτηριο, χωρις ΑΦΜ? να καλυψη ποιο, τι ? αφου ΑΝ ειναι παρανομος(ο μονος λογος να μην εχει ΑΦΜ) απαγορευεται να το νοικιαση?

Συνάδελφε είναι μία εξοχική κατοικία για λίγο διάστημα. Μισθωτήριο μου είπε ότι έχει κάνει και το πήρε η εφορία μα αριθμ.διαβατηρίου.

CEL

CEL

*

• Silver members
  • 4.326 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:...

Συνάδελφε είναι μία εξοχική κατοικία για λίγο διάστημα. Μισθωτήριο μου είπε ότι έχει κάνει και το πήρε η εφορία μα αριθμ.διαβατηρίου.

Προσοχή όμως γιατί είναι πολλές οι κατοικίες αυτές και θα αρχίσουν σε λίγο  να ψάχνουν κυρίως μέσα από site που έχουν βίλες προς ενοικίαση το καλοκαίρι σε νησιά .

Υ.Γ.

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.490 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Τώρα..? τίποτα.
    Μου το απαγόρευσε η Τρόϊκα.

Τελικα...ηταν παρανομος? και αν ναι ,τι το ηθελε και αυτος το .....μισθωτηριο δεν καταλαβα.  παντως χωρις ΑΦΜ ,δεν βλεπω να στο παιρνει.

Και κατι αλλο επ ευκαιρια ,ξερει κανεις , τα μισθωτηρια τελικα κατατιθενται ηλεκτρονικα?ή και ηλεκτρονικα?διοτι τον Ιανουαριο  ειπαν ,οτι απο τον Φεβρουαριο θα στελνονται με αυτο τον τροπο αλλα, απο εκει και επειτα ,δεν παρακολουθησα το θεμα. θα πεις ναταν το μονο....που ειπαν και δεν εγινε!!!

Lefteris7

Lefteris7

*

• simple Members
  • 109 Δημοσιεύσεις:

από σεπτέμβριο θα πάνε μάλλον τα μισθωτήρια μέσω internet

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες