Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

τοκοι καταθεσεων φορολογικης δηλωσης οικον. 2013

- - - - -

• Please log in to reply
82 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

MARINA

MARINA

*

• simple Members
  • 179 Δημοσιεύσεις:

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΟΚΟΥΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ....

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ  ΠΟΥ  ΕΡΧΟΝΤΑΙ  ΠΕΛΑΤΕΣ  ΣΤΟ  ΓΡΑΦΕΙΟ  ΜΟΥ,  ΝΑ  ΡΩΤΗΣΟΥΝ  ΤΙ  ΧΑΡΤΙΑ  ΝΑ  ΜΑΖΕΨΟΥΝ  ΓΙΑ  ΤΗ  ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ  ΤΟΥΣ  ΔΗΛΩΣΗ  ΚΑΙ  ΕΓΩ  ΔΕΝ  ΞΕΡΩ  ΤΙ  ΝΑ  ΤΟΥΣ  ΠΩ  ΣΧΕΤΙΚΑ  ΜΕ  ΤΟΥΣ  ΤΟΚΟΥΣ! 

ΟΛΟΙ  ΞΕΡΟΥΝ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ  ΤΟ  ΟΡΙΟ  ΤΩΝ  250Ε,  ΕΓΩ  ΠΕΙΡΑΖΕΙ  ΠΟΥ  ΔΕΝ  ΤΟ  ΞΕΡΩ  ΕΠΙΣΗΜΑ  ΚΑΙ  ΘΕΛΩ  ΝΑ  ΕΙΜΑΙ  ΣΙΓΟΥΡΗ  ΟΤΑΝ  ΣΥΜΦΩΝΩ  ΜΑΖΙ  ΤΟΥΣ???????

LOGIOS1

LOGIOS1

*

• simple Members
  • 29 Δημοσιεύσεις:

ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΣΤΟΥΣ ΤΟΚΟΥΣ ΚΑΤΑΘΕΣΕΩΝ....

ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ  ΠΟΥ  ΕΡΧΟΝΤΑΙ  ΠΕΛΑΤΕΣ  ΣΤΟ  ΓΡΑΦΕΙΟ  ΜΟΥ,  ΝΑ  ΡΩΤΗΣΟΥΝ  ΤΙ  ΧΑΡΤΙΑ  ΝΑ  ΜΑΖΕΨΟΥΝ  ΓΙΑ  ΤΗ  ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ  ΤΟΥΣ  ΔΗΛΩΣΗ  ΚΑΙ  ΕΓΩ  ΔΕΝ  ΞΕΡΩ  ΤΙ  ΝΑ  ΤΟΥΣ  ΠΩ  ΣΧΕΤΙΚΑ  ΜΕ  ΤΟΥΣ  ΤΟΚΟΥΣ! 

ΟΛΟΙ  ΞΕΡΟΥΝ  ΑΠΟ  ΤΗΝ  ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ  ΤΟ  ΟΡΙΟ  ΤΩΝ  250Ε,  ΕΓΩ  ΠΕΙΡΑΖΕΙ  ΠΟΥ  ΔΕΝ  ΤΟ  ΞΕΡΩ  ΕΠΙΣΗΜΑ  ΚΑΙ  ΘΕΛΩ  ΝΑ  ΕΙΜΑΙ  ΣΙΓΟΥΡΗ  ΟΤΑΝ  ΣΥΜΦΩΝΩ  ΜΑΖΙ  ΤΟΥΣ???????

Ερχόμαστε σε δύσκολη θέση απο χαζομάρες άλλων...εγώ τους λέω πάντως οτι μέχρι στιγμής δεν έχει βγεί κάποιο όριο και αν θέλουν να περιμένουν λίγο για να μην ταλαιπωρούνται στις τράπεζες...βέβαια όλοι νομίζουν οτι είναι 250 επειδή το είπε η τηλεόραση...και άμα τύχεις και σε κανέναν περίεργο  θέλει πολύ υπομονή..η κατάσταση είναι επικύνδυνη ως προς το να βρεθούμε εκτεθειμένοι σε πελάτες χωρίς να φταίμε.για αυτό προς όλους τους συναδέλφους προσοχή, όχι βιασύνη,καλό κουράγιο και πολύ υπομονή. 

MarP

MarP

:-)

• Silver members
  • 1.092 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:http://www.youtube.com/watch?v=XfIP36iy9wE

Πότε επιτέλους θα αποφασιστεί το όριο των τόκων? Στις 29/6...???

Ή μήπως πρέπει να κάνουμε follow τον Θεοχάρη στο twitter για να μάθουμε :blink: ?

• gapdk τους άρεσε αυτό

''Αν αγωνιστείς μπορεί και να χάσεις. Αν δεν αγωνιστείς είσαι ήδη χαμένος.'' Μπέρτολντ Μπρεχτ

«…Επιδίωξη της τυραννίας είναι να πτωχεύσουν οι πολίτες,
αφ’ ενός για να συντηρείται με τα χρήματα τους η φρουρά του καθεστώτος,
και αφ’ εταίρου για να είναι απασχολημένοι οι πολίτες
και να μην τους μένει χρόνος για επιβουλές.

Σε αυτό το αποτέλεσμα αποβλέπει τόσο η επιβολή μεγάλων φόρων,
η απορρόφηση των περιουσιών των πολιτών, όσο και η κατασκευή
μεγάλων έργων που εξαντλούν τα δημόσια οικονομικά….»
ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑ

Μετά τον χειμώνα, πάντα έρχεται η άνοιξη.......

gus

gus

Gus

• Διαχειριστής
  • 2.245 Δημοσιεύσεις:

Αύριο (σήμερα θα βγει η απόφαση)

• gapdk τους άρεσε αυτό
Keep your feet on the ground and keep reaching for the stars.

agelos1982

agelos1982

*

• simple Members
  • 101 Δημοσιεύσεις:

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Η ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΕΝ ΦΟΡΟΣ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΙ?

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΝΩ ΠΕΛΑΤΗΣ ΠΗΓΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΚΟΥΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 250 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΞΕΔΙΔΕ ΤΗΝ  ΒΕΒΑΙΩΣΗ Η ΤΡΑΠΕΖΑ.

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

*

• Silver members
  • 4.017 Δημοσιεύσεις:

ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ Η ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΕΝ ΦΟΡΟΣ ΣΕ ΠΟΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΔΗΛΩΝΟΝΤΑΙ?

ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΥ ΕΝΩ ΠΕΛΑΤΗΣ ΠΗΓΕ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΚΟΥΣ ΚΑΤΩ ΤΩΝ 250 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΤΟΥ ΕΞΕΔΙΔΕ ΤΗΝ  ΒΕΒΑΙΩΣΗ Η ΤΡΑΠΕΖΑ.

συνάδελφε συγνώμη 

πέρα από το ότι δεν κατάλαβα την σχέση της εκλογικής αποζημίωσης με τους τόκους .............  αυτό το ¨ο παρακρατηθέν φόρος¨  βγάζει μάτια 

• gapdk τους άρεσε αυτό

Κατά πως τα λέει ο ΓιωργάκηςΣτην οικονομία θα γίνουμε Δανοί, στο περιβάλλον Καταλανοί, στην παιδεία Φινλανδοί, στο εκλογικό σύστημα Γερμανοί, στην εξωτερική πολιτική Αμερικανοί -αυτή είναι η παγκοσμιοποίηση!μόνον στις μαλακίες θα μείνουμε Έλληνες -ουδέν σύστημα τέλειον!

θερμή παράκληση , μην λέτε κακές λέξεις και μην βγαίνετε εκτός θέματος
οι φύλακες καραδοκούν

«Διότι ισχυρίζομαι και το λέω με όλη τη δύναμη της φωνής μου ότι η χώρα πράγματι είναι μια χώρα που ανήκει στο δυτικό πλαίσιο, ανήκει στην Ε.Ε,. στο ΝΑΤΟ, αυτό δεν αμφισβητείται, όμως δεν μπορεί να είναι μια χώρα ασήμαντη της Δύσης που θα ακολουθεί άκριτα τις επιλογές των ισχυρών της δύσης»

ο Αλέξης Τσίπρας στον ΑΝΤΕΝΑ παραμονές των δημοτικών εκλογών 

agelos1982

agelos1982

*

• simple Members
  • 101 Δημοσιεύσεις:

ΔΙΟΡΘΩΝΩ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΕΙΣ ΦΟΡΟΣ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΛΟΓΩ ΕΛΛΕΙΨΗΣ ΧΡΟΝΟΥ ΚΑΙ ΛΑΘΗ ΓΙΝΟΝΤΑΙ....

• gapdk τους άρεσε αυτό

MARINA

MARINA

*

• simple Members
  • 179 Δημοσιεύσεις:

KANTE KAMIA ΔΕΗΣΗ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ, ΠΟΛ, Ή ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ  ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΟΝΟΜΑΣΟΥΝ.  ΤΟΚΟΙ ΚΑΙ  ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ  ΕΠΙΣΗΜΑ  ΠΑΡΑΤΑΣΗ  ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!

SARAKINOS

SARAKINOS

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ

• Silver members
  • 1.966 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Βιβλία, έντυπα, όχι ηλεκτρονικά. Γραμματόσημα μόνο ελληνικά και ασφράγιστα, Στίβος (Ιστορία, αγώνες και ρεκόρ), Παγκόσμια Ιστορία της Τέχνης, Διάστημα.

Αύριο (σήμερα θα βγει η απόφαση)

Σε αυτό αναφέρεσαι, φίλτατε  GUS : 

http://www.taxheaven...s/view/id/13808

Η σε αυτό; 

http://www.taxheaven...s/view/id/13802

Για την παράκρουση, τι θεραπεία υπάρχει;;;

Oταν προσδοκούμε απὸ τους άλλους να μας «καταλάβουν», στην ουσία τους ζητούμε να συμμεριστούν την αυτοκατανόησή μας. Φιλία είναι ἡ (σιωπηρὴ) συμφωνία ότι η μία πλευρὰ συμμερίζεται την αυτοκατανόηση της άλλης.

Το να είσαι υπεύθυνος, μερικές φορές σημαίνει να εκνευρίζεις τους άλλους.

eyripidis

eyripidis

*

• simple Members
  • 256 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΗΡΘΕ ΠΕΛΑΤΗΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ,ΠΗΓΕ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΤΟΚΩΝ ΚΑΙ ΑΡΝΗΘΗΚΑΝ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΠΩΣ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ.ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ Η ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ? ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 250 ΕΥΡΩ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΜΕΝΟΥΝ ? ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΝΑ ΤΕΛΕΩΝΟΥΜΕ.

Christakis

Christakis
  • starting Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:

"...Σε ό,τι αφορά το διαχωρισμό όταν υπάρχει συνδικαιούχος σε τραπεζικό λογαριασμό, ο κ. Θεοχάρης διευκρίνισε ότι θα αποφασίζουν οι ίδιοι οι φορολογούμενοι ποιος από τους συνδικαιούχους θα δηλώσει τους τόκους..."

καλά το άτομο είναι εκτός πραγματικότητας, τι θα πεί θα αποφασίζουν οι φορολογούμενοι ποιος από τους συνδικαιούχους θα δηλώσει τους τόκους, αν δηλαδή έχουμε πχ. ενα λογ/μο με συνδικαιούχος πατέρα/γιο και

τα λεφτα ανήκουν στον γιο, τότε ο πατέρας μπορεί να δηλώσει το ποσό των τόκων στην δήλωση του, γιατι ξέρει οτι το παραπάνω ποσό δεν θα του επιφέρει περισσότερη έκτακτη εισφορά παρά αν δηλωνόταν απο τον γιο....

με άλλα λόγια ο Θεοχάρης βγαίνει και λέει "παρανομήστε ελεύθερα" 

parmgr

parmgr

*

• Silver members
  • 767 Δημοσιεύσεις:

καλα οταν εχουν τεκμηρια κι θελουν κι

ΠΕΤΡΟΣ

ΠΕΤΡΟΣ

*

• Silver members
  • 598 Δημοσιεύσεις:

Εχει σκεφτει κανεις τι θα γινει αν οι τοκοι σε κοινο λογαριασμο πχ πατερας και υιος δηλωθουν απο αυτον που δεν του ανηκουν στη πραγματικοτητα και στη συνεχεια σε ελεγχο πως ηρθαν τα χρηματα στη κατοχη του για να εχει αυτους τους τοκους θα πρεπει να του ζητηθει φορος δωρεας 10%...............

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.392 Δημοσιεύσεις:

Εχει σκεφτει κανεις τι θα γινει αν οι τοκοι σε κοινο λογαριασμο πχ πατερας και υιος δηλωθουν απο αυτον που δεν του ανηκουν στη πραγματικοτητα και στη συνεχεια σε ελεγχο πως ηρθαν τα χρηματα στη κατοχη του για να εχει αυτους τους τοκους θα πρεπει να του ζητηθει φορος δωρεας 10%...............

Βάσει του παρακάτω εγγράφου (που κάνει αναφορά στο τελευταίο εδάφιο της ΠΟΛ 1124/04) δεν τίθεται θέμα φόρου δωρεάς ή γονικής παροχής.

Εγγ. Υ.Ο. Α.Π. Δ12Α1105231/22.7.2011

Απαντώντας στη σχετική αίτησή σας, αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας γνωρίζουμε τα ακόλουθα:
1. Με τα αρ. πρωτ. 1025717/557/Α0012/06.05.1996, 1080362/1634/Α0012/30.06.1996, 1052802/895/Α0012/04.06.1999, 1075223/147Β/Α0012/07.08.2009 έγγραφά μας, έχει γίνει δεκτό ότι σε περίπτωση τραπεζικού λογαριασμού κατάθεσης μετρητών σε ονόματα καταθετών περισσότερα του ενός, το ποσό των τόκων μετά την αφαίρεση του φόρου, καταρχήν μερίζεται ισομερώς μεταξύ των καταθετών και του κοινού λογαριασμού. Ο προϊστάμενος της αρμόδιας Δ.Ο.Υ. έχει την εξελεγκτική εξουσία να ερευνά τα πραγματικά περιστατικά και να προσδιορίζει με άλλη βάση το ποσό των τόκων που αναλογεί σε κάθε συνδικαιούχο του κοινού λογαριασμού.
2. Επίσης με την 109465/1132/80012/ΠΟΛ.1124/25.11.2004 διαταγή μας, έγινε δεκτό ότι σε περίπτωση κοινού λογαριασμού, το ποσό καταρχήν επιμερίζεται μεταξύ των συνδικαιούχων, ακόμη και των ανηλίκων, χωρίς να εξετάζεται αν υπάρχει θέμα γονικής παροχής ή δωρεάς.
3. Περαιτέρω, σύμφωνα με τις διαταγές 1088561/1377/Α0012/24.09.1999 και 1022721/29/Α0012/12.03.2002, σε περίπτωση που από πρόσθετα στοιχεία που προσκομιστούν προκύπτει ότι το ποσό της κατάθεσης των συνδικαιούχων προέρχεται από εισοδήματα του ενός εξ’ αυτών, τότε μπορεί να χρησιμοποιήσει το εισόδημα μόνο ο ίδιος.
4. Μετά από όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω, προκύπτει ότι ο φορολογούμενος φέρει το βάρος της απόδειξης της προέλευσης των κατατιθεμένων κεφαλαίων στην τράπεζα και ο έλεγχος των πραγματικών περιστατικών ανάγεται στην εξελεγκτική εξουσία της αρμόδιας Δ.Ο.Υ.

Καλησπέρα

dead_poet

dead_poet

*

• simple Members
  • 265 Δημοσιεύσεις:

Σε ΔΟΥ των Αθηνων αρνηθηκαν να μου παραλαβουν τροποποιητικες δηλωσεις 10 περιπου ετων για τοκους καταθεσεων ανω των 200χιλ. ευρω σε ανεργο συνδικαιουχο σε λογαριασμο του πατερα του με τη δικαιολογια οτι για τα ποσα αυτα και εφοσον ο ιδιος ειναι ανεργος και δεν μπορει να δικαιολογησει τοσο μεγαλες καταθεσεις θα επρεπε να ειχε γινει δωρεα χρηματων απο τον πατερα στο γιο και να εχει πληρωθει ο αντιστοιχος φορος.

Τα ποσα αυτα θα χρησιμοποιουσα στη φετινη δηλωση για καλυψη τεκμηριου κοντα στις 60χιλ ευρω.

Εγω δε βρισκω κανενα νομο, νομολογια, ΠΟΛ ή εστω αποφαση υπουργου που να απαγορευει την τροποποιητικη δηλωση για τοκους καταθεσεων.

Εν ολιγοις ο καθε ασχετος εφοριακος κανει και λεει ο,τι γουσταρει.

Εμεις πως μπορουμε να αντιδρασουμε;

Μηπως λεω εγω αντι το ΟΕΕ να παιρνει τα ωραια μας λεφτα και να μην κανει τιποτα να φτιαξει μια επιτροπη νομικων, οικονομολογων και φοροτεχνικων που θα ασχολουνται με τετοια θεματα και θα βρισκει λυσεις εγκαιρα και εγκυρα;;;

Ζηταω πολλα;;;

WHEN A MAN LIES HE MURDERS SOME PART OF THE WORLD...
THESE ARE THE PALE DEATHS WHICH MEN MISCALL THEIR LIVES...
ALL THIS I CANNOT BARE TO WITNESS ANY LONGER CANNOT THE KINGDOM OF SALVATION, TAKE ME HOME!!!

ΠΕΤΡΟΣ

ΠΕΤΡΟΣ

*

• Silver members
  • 598 Δημοσιεύσεις:

Εγγ. Υ.Ο. Α.Π. Δ12Α1105231/22.7.2011

Απαντώντας στη σχετική αίτησή σας, αναφορικά με το πιο πάνω θέμα, σας γνωρίζουμε τα ακόλουθα:
1. Με τα αρ. πρωτ. 1025717/557/Α0012/06.05.1996, 1080362/1634/Α0012/30.06.1996, 1052802/895/Α0012/04.06.1999, 1075223/147Β/Α0012/07.08.2009 έγγραφά μας, έχει γίνει δεκτό ότι σε περίπτωση τραπεζικού λογαριασμού κατάθεσης μετρητών σε ονόματα καταθετών περισσότερα του ενός, το ποσό των τόκων μετά την αφαίρεση του φόρου, καταρχήν μερίζεται ισομερώς μεταξύ των καταθετών και του κοινού λογαριασμού. Ο προϊστάμενος της αρμόδιας Δ.Ο.Υ. έχει την εξελεγκτική εξουσία να ερευνά τα πραγματικά περιστατικά και να προσδιορίζει με άλλη βάση το ποσό των τόκων που αναλογεί σε κάθε συνδικαιούχο του κοινού λογαριασμού.
2. Επίσης με την 109465/1132/80012/ΠΟΛ.1124/25.11.2004 διαταγή μας, έγινε δεκτό ότι σε περίπτωση κοινού λογαριασμού, το ποσό καταρχήν επιμερίζεται μεταξύ των συνδικαιούχων, ακόμη και των ανηλίκων, χωρίς να εξετάζεται αν υπάρχει θέμα γονικής παροχής ή δωρεάς.
3. Περαιτέρω, σύμφωνα με τις διαταγές 1088561/1377/Α0012/24.09.1999 και 1022721/29/Α0012/12.03.2002, σε περίπτωση που από πρόσθετα στοιχεία που προσκομιστούν προκύπτει ότι το ποσό της κατάθεσης των συνδικαιούχων προέρχεται από εισοδήματα του ενός εξ’ αυτών, τότε μπορεί να χρησιμοποιήσει το εισόδημα μόνο ο ίδιος.
4. Μετά από όσα αναφέρθηκαν πιο πάνω, προκύπτει ότι ο φορολογούμενος φέρει το βάρος της απόδειξης της προέλευσης των κατατιθεμένων κεφαλαίων στην τράπεζα και ο έλεγχος των πραγματικών περιστατικών ανάγεται στην εξελεγκτική εξουσία της αρμόδιας Δ.Ο.Υ.

Στο 3 ομως λεει οτι: σε περίπτωση που από πρόσθετα στοιχεία που προσκομιστούν προκύπτει ότι το ποσό της κατάθεσης των συνδικαιούχων προέρχεται από εισοδήματα του ενός εξ’ αυτών, τότε μπορεί να χρησιμοποιήσει το εισόδημα μόνο ο ίδιος.

Αρα τι συμπερασμα βγαίνει οτι υπαρχει δωρεα που επιβαλεται φορος.

Αποψη μου βεβαια αλλα ετσι το βλεπω

mthe

mthe

*

• simple Members
  • 236 Δημοσιεύσεις:

Καλημέρα

Υπόχρεος αποβιώσας 13/04/2012 πρώτος δικαιούχος σε λογαριασμό με δύο ακόμα.Η δήλωση πάει χειρόγραφα.Θα βάλω το 1/3 των τόκων και το ποσό που προκύπτει για 3 μήνες, ή καλύτερα να μην βάλω τίποτα και να τα δηλώσει όλα η σύζυγος

Ευχαριστώ

T84

T84

*

• simple Members
  • 229 Δημοσιεύσεις:

Καλημέρα, 

Τόκοι καταθέσεων σε ξένο νόμισμα αναγράφονται στο Ε1 και με τι ισοτιμία;

Ευχαριστώ

όλα είναι μια ιδέα...

jim1970

jim1970

Δημήτρης..

• Silver members
  • 2.637 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Οι δίδυμες κόρες μου..τα ταξίδια..και η παοκάρα !!!

659..δεν γράφει ισοτιμία η βεβαίωση?

καλημέρα..

- Μόνο τα νεκρά ψάρια παρασέρνει το ποτάμι..

- Εν οίδα ότι ουδέν οίδα..

- Ζήσε απλά και άσε τους άλλους απλά να ζήσουν..

T84

T84

*

• simple Members
  • 229 Δημοσιεύσεις:

659..δεν γράφει ισοτιμία η βεβαίωση?

καλημέρα..

jim1970 Ευχαριστώ για την απάντηση σου
δεν αναφέρει πουθενά ισοτιμία... εκτός και αν τα ποσά που αναφέρει ως τόκους είναι σε ευρώ (αν και δεν το αναγράφει πουθενά)
η τράπεζα είναι το ΤΤ.
υποθέτω οτι οι τόκοι και ο φόρος είναι σε ευρώ αλλά δεν μπορώ να είμαι 100% σίγουρος.

Μετά απο τηλεφωνική επικοινωνία με την τράπεζα, με ενημέρωσαν οτι οι τόκοι είναι σε ξένο νόμισμα...

Άρα κάνω μετατροπή με ισοτιμία 31/12/2012http://www.bankofgre...1231.01.250.pdf

όλα είναι μια ιδέα...

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες