Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΣΕ ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΥΣ ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΕ

- - - - -

• Please log in to reply
64 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

sotoslav

sotoslav

*

• simple Members
  • 54 Δημοσιεύσεις:

Θέλω να ρωτήσω σχετικά με τις βεβαιώσεις αποδοχών του έτους 2012 για συνταξιούχους ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΕ.

Αυτές θα αποσταλλούν τελικά ή θα υπάρξουν δυνατότητες έκδοσης τους - αν εδεήσουν οι ιθύνοντες και πότε - μέσα από τις ηλεκτρονικές σελίδες του ΙΚΑ και του ΟΑΕΕ ;

Ακόμη, φέτος πρέπει στις βεβαιώσεις αποδοχών να υπάρχει και στήλη με την εισφορά αλληλεγγύης που παρακρατήθηκε το 2012 ;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!

zinon

zinon

*

• Silver members
  • 814 Δημοσιεύσεις:

εγω μιλησα με υποκαταστημα ΙΚΑ λεει θα τις εκτυπωσουμε τις συνταξεις τους ηλεκτρονικα με βαση τον αριθμο ΔΙΑΣ. Του δημοσιου τις συνταξεις πηραμε τηλεφωνο στην υπηρεσια εδω Θεσσαλονικη μας απηντησε οτι θα σταλουν ταχυδρομικως απο τελη του μηνος . Του ΟΓΑ οι συνταξεις αν μπεις στο site εχει την ηλεκτρονικη υπηρεσια εκτυπωσης. Οδηγιες να δουμε ποτε θα βγαλουν, αλλα και παραταση να δωσουν μεχρι σεπτεμβριο, γιατι ειναι και Ε9 στη μεση κλπ

sotoslav

sotoslav

*

• simple Members
  • 54 Δημοσιεύσεις:

εγω μιλησα με υποκαταστημα ΙΚΑ λεει θα τις εκτυπωσουμε τις συνταξεις τους ηλεκτρονικα με βαση τον αριθμο ΔΙΑΣ. Του δημοσιου τις συνταξεις πηραμε τηλεφωνο στην υπηρεσια εδω Θεσσαλονικη μας απηντησε οτι θα σταλουν ταχυδρομικως απο τελη του μηνος . Του ΟΓΑ οι συνταξεις αν μπεις στο site εχει την ηλεκτρονικη υπηρεσια εκτυπωσης. Οδηγιες να δουμε ποτε θα βγαλουν, αλλα και παραταση να δωσουν μεχρι σεπτεμβριο, γιατι ειναι και Ε9 στη μεση κλπ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. Για ΟΓΑ και Δημοσιο το γνωρίζω ήδη.Για το ΙΚΑ μ ενημέρωσες οκ.Μήπως γνωρίζεις και για τον ΟΑΕΕ (πρώην ΤΕΒΕ κλπ) ;;

sotoslav

sotoslav

*

• simple Members
  • 54 Δημοσιεύσεις:

Γνωρίζει κανείς τελικά τι θα γίνει με τις βεβαιώσεις αποδοχών συνταξιούχων ΟΑΕΕ καθώς και ΤΥΔΚΥ ; Θα αποσταλλούν ταχυδρομικώς ή όχι ; Αν όχι πότε θα ξέρει ο συνταξιούχος και από που να εκδόσει την βεβαίωση για να υποβάλλει την δήλωση του;

sotoslav

sotoslav

*

• simple Members
  • 54 Δημοσιεύσεις:

Προσπαθώ να επικοινωνήσω με κάτι τηλέφωνα που βρήκα στο σαιτ του ΟΑΕΕ και.....χαιρετίσματα!!! ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΑ !!! Πως θα μάθουμε τελικά τι 8α γίνει με αυτές τις βεβαιώσεις των έρμων συνταξιούχων; Γνωρίζετε κανέναν συνταξιούχο του ΟΑΕΕ και του ΤΥΔΚΥ να πήρε βεβαίωση αποδοχών στα χέρια του ;

pkosmid

pkosmid

*

• simple Members
  • 476 Δημοσιεύσεις:

Για τις συντάξεις του Δημοσίου από ποιά ιστοσελίδα εκτυπώνουμε?

ΝΕΟΣ ... ΑΝΕΡΓΟΣ!

d_anastasia

d_anastasia

*

• Silver members
  • 638 Δημοσιεύσεις:

ΙΚΑ-ΟΓΑ μεσα απο το σαιτ , δημοσιου θα αποσταλλουν ταχυδρομικα τελη του μηνα...αυτη η ενημερωση υπαρχει μεχρι τωρα

geooo

geooo

*

• simple Members
  • 287 Δημοσιεύσεις:

ΜΟΥ ΛΕΓΕ ΕΝΑΣ ΠΡΟΙΣΤΑΜΕΝΟΣ ΟΑΕΕ ΟΤΙ ΠΕΡΣΙ ΑΡΓΗΣΑΝ

ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΑΝΕΛΑΒΕ ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΚΑΙ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΠΟΣΑ ΤΟΥΣ ΧΡΩΣΤΑΝΕ ΦΕΤΟΣ...

ΑΛΛΩΣΤΕ, ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΛΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΕ ΤΟ 2012?

Ο ΠΡΟΓΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΓΟΡΔΙΟ ΔΕΣΜΟ

ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΟΨΕ...

Proodeytiki

Proodeytiki

Τη γλώσσα μου έδωσαν Ελληνική. Το σπίτι φτωχικό στις αμμουδιές τ

• Silver members
  • 729 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Καλλιτεχνικό πατινάζ · Κέρλινγκ · Χόκεϊ επί πάγου -Κρίκετ - Συγχρονισμένη κολύμβηση

.....Εμενα μου ηλθε την Παρασκευη !!!

Damus Petimus Que Vicissim «Λογιστές....Δίνουμε και περιμένουμε αντάλλαγμα» !!!!

ouf

ouf

*

• simple Members
  • 105 Δημοσιεύσεις:

Ναι σήμερα μου έφεραν Βεβαιώσεις Εισφορών.

sotoslav

sotoslav

*

• simple Members
  • 54 Δημοσιεύσεις:

Ναι σήμερα μου έφεραν Βεβαιώσεις Εισφορών.

ΓΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ  ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΩΝ  OAEE  ΡΩΤΑΩ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ,ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ;;; ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΕΙΣΦΟΡΩΝ.ΠΗΡΕ ΚΑΝΕΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ 2012 ;

kaphokoliLogistika

kaphokoliLogistika

*

• simple Members
  • 38 Δημοσιεύσεις:

oxi kanenas.kai to prwi poy phra thl sto oae moy eipan oti den jeroyn th ha ginei

kotlistianos

kotlistianos

*

• Silver members
  • 2.339 Δημοσιεύσεις:

Όλα βαίνουν καλώς και φέτος..

.

mpantou

mpantou

ΜΑΡΙΝΑ

• simple Members
  • 468 Δημοσιεύσεις:

Μπάχαλο και φέτος.Απο το πρωί μου έρχονται να κάνουν τις δηλώσεις τους γιατι άκουσαν ότι από σήμερα το σύστημα είναι ανοικτό. Ελεος πια δεν μας λυπούνται.Αντε να εξηγήσεις τα ανεξήγητα,οτι το σύστημα είναι κλειστό . Νομίζουν ότι τους κοροιδεύουμε.Καλή δύναμη συνάδελφοι και υπομονή.Μας βλέπω να στέλνουμε δηλώσεις και τον ΑΥΓΟΥΣΤΟ.

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.489 Δημοσιεύσεις:

Οι βεβαιώσεις του ΙΚΑ, με βάση την ανακοίνωση του ιδρύματος, θα είναι διαθέσιμες από την Τετάρτη 22/05/2013.

Δελτίο Τύπου

Νέα Ηλεκτρονική Υπηρεσία για τις Βεβαιώσεις Αποδοχών

Σας ενημερώνουμε ότι από την Τετάρτη 22/5/2013 θα λειτουργήσει η νέα ηλεκτρονική υπηρεσία (στην ιστοσελίδα www.ika.gr) που επιτρέπει στους Συνταξιούχους να εκτυπώνουν οι ίδιοι τις Βεβαιώσεις Αποδοχών του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ, ΕΤΕΑ (ΕΤΕΑΜ), ΤΑΠΟΤΕ για όλες τις κατηγορίες σύνταξης (γήρατος, αναπηρίας, θανάτου).

Η νέα υπηρεσία θα εξυπηρετεί και τους συνταξιούχους ΙΚΑ-ΕΤΑΜ που ζουν στο εξωτερικό και για πρώτη φορά θα έχουν άμεση πρόσβαση στις Βεβαιώσεις Αποδοχών από τον τόπο κατοικίας τους, χωρίς να χρειάζεται να απευθυνθούν στις Υπηρεσίες του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ στην Ελλάδα.

Μέχρι σήμερα, οι Βεβαιώσεις Αποδοχών Συνταξιούχων αποστέλλονταν ταχυδρομικά από τις υπηρεσίες του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ.

ΑΠΟ ΤΗ ΔΙΟΙΚΗΣΗ      

ΤΟΥ ΙΚΑ-ΕΤΑΜ

http://www.ika.gr/gr...ss/20131516.cfm

Καλησπέρα καλή δύναμη.

sotos1956

sotos1956

*

• simple Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

Για βεβαιώσεις ΟΑΕΕ θα ξέρουν την άλλη βδομάδα αν θα δοθούν μέσω internet ή αν θα σταλούν ταχυδρομικά. ( πληροφορία από ΟΑΕΕ)

SophiaL

SophiaL

*

• Silver members
  • 800 Δημοσιεύσεις:

Οι βεβαιώσεις του ΙΚΑ, με βάση την ανακοίνωση του ιδρύματος, θα είναι διαθέσιμες από την Τετάρτη 22/05/2013.

χμμ, μ'αρέσει που λέει: "να εκτυπώνουν οι ίδιοι.." :mellow:

καλησπέραααα! και καλή εβδομάδα!

"Οχτώ Ελπίδες.."
η πρώτη είναι στο Θεό, η δεύτερη στα όνειρα, η τρίτη στην αλήθεια, η τέταρτη στη μάνα μας, η πέμπτη στο παιδί μας, η έκτη στην απόφαση, η έβδομη στα χέρια, κι αφού μας τα ‘κοψαν κι αυτά.. η όγδοη στ` αστέρια

*Αγαπώ αυτή τη χώρα και μισώ αυτό το κράτος...

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.237 Δημοσιεύσεις:

ποιον αριθμο διας ?το κωδικο της τραπεζας?

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

geooo

geooo

*

• simple Members
  • 287 Δημοσιεύσεις:

ΜΑ ΤΟ ΔΙΑ!!! :P

Ο ΠΡΟΓΟΝΟΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΓΟΡΔΙΟ ΔΕΣΜΟ

ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΚΟΨΕ...

ouf

ouf

*

• simple Members
  • 105 Δημοσιεύσεις:

Και το κερασάκι στην τούρτα είναι οι αλλοδαποί με το επίδομα τέκνων (αφμ, γάμο, ΑΜΚΑ,κλπ δεν έχουν) το επίδομα όμως το ξέρουν........

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες