Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΕΚΤΥΠΩΣΗ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΑΘΕΩΡΗΤΟ

- - - - -

• Please log in to reply
74 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

THEODORAP

THEODORAP

*

• simple Members
  • 123 Δημοσιεύσεις:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ :

ΑΠΟ 01/01/13 ΕΚΤΥΠΩΝΟΥΜΕ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΗΝΙΑΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΧΑΡΤΙ?ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕΛΙΔΕΣ?ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΟΥΝ ΝΟΜΟΥΣ...

TAXSOLUTION

TAXSOLUTION

*

• Silver members
  • 680 Δημοσιεύσεις:

σωστά 

HURRICANE33

HURRICANE33

*

• Silver members
  • 998 Δημοσιεύσεις:

Ναι, απο 1/1/2013 εκτυπώνουμε σε αθεώρητο χαρτί βιβλίο εσόδων- εξόδων και όχι μηνιαάι κατάσταση, δηλαδή αναλυτικά ανά ημέρα οι εγγραφές.

THEODORAP

THEODORAP

*

• simple Members
  • 123 Δημοσιεύσεις:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

SOTHRIS

SOTHRIS

*

• Silver members
  • 2.903 Δημοσιεύσεις:

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ :

ΑΠΟ 01/01/13 ΕΚΤΥΠΩΝΟΥΜΕ ΒΙΒΛΙΟ ΕΣΟΔΩΝ ΕΞΟΔΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΗΝΙΑΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΕ ΑΘΕΩΡΗΤΟ ΧΑΡΤΙ?ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΓΓΡΑΦΕΣ ΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΒΕΒΑΙΑ ΣΕΛΙΔΕΣ?ΣΥΓΝΩΜΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΟΣΟΥΝ ΝΟΜΟΥΣ...

Σχετικά με την εκτύπωση του μηχανογραφικώς τηρούμενου βιβλίου ΕΣ-ΕΞ δεν υπάρχουν δραματικές αλλαγές  με τον ΚΦΑΣ. Οπως το τύπωνες έως την 31/12/2012 (σε αθεώρητο χαρτί ) ετσι θα το τυπώνεις και από 01/01/2013.΄

LAMMERGEIER

LAMMERGEIER

Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν!

• Silver members
  • 2.142 Δημοσιεύσεις:

Και μέχρι την ημερομηνία λήξης του ΦΠΑ. ;)

''όσο πιο διεφθαρμένη είναι μία χώρα, τόσο πιο πολλούς νόμους έχει''

kz5

kz5

*

• simple Members
  • 261 Δημοσιεύσεις:

Όταν οι πωλήσεις γίνονται μέσω Η/Υ, οι αποδείξεις λιανικής καταχωρούνται αναλυτικά.

Αν γίνει εκτύπωση του βιβλίου Εσόδων-Εξόδων μπορεί οι εκτυπωμένες σελίδες να φτάσουν και τις 500 ανά μήνα. 

Είναι προτιμότερο να τηρείται το βιβλίο σε ηλεκτρονική μορφή και αν και όταν ζητηθεί από τον έλεγχο να εκτυπωθεί μερικώς ή πλήρως.

SOTHRIS

SOTHRIS

*

• Silver members
  • 2.903 Δημοσιεύσεις:

Όταν οι πωλήσεις γίνονται μέσω Η/Υ, οι αποδείξεις λιανικής καταχωρούνται αναλυτικά.

Αν γίνει εκτύπωση του βιβλίου Εσόδων-Εξόδων μπορεί οι εκτυπωμένες σελίδες να φτάσουν και τις 500 ανά μήνα. 

Είναι προτιμότερο να τηρείται το βιβλίο σε ηλεκτρονική μορφή και αν και όταν ζητηθεί από τον έλεγχο να εκτυπωθεί μερικώς ή πλήρως.

Δεν είναι απαραίτητη η αναλυτική καταχώρηση στην περίπτωση αυτή.

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.488 Δημοσιεύσεις:

Προφανώς το εμπορικό ενημερώνει αυτόματα τη λογιστική.

kz5

kz5

*

• simple Members
  • 261 Δημοσιεύσεις:

Προφανώς το εμπορικό ενημερώνει αυτόματα τη λογιστική.

Ναι.

Έχω υποβάλλει αίτημα για σύμπτυξη των εγγραφών λιανικής πώλησης σε μία ανά ημέρα, αλλά μέχρι τότε δεν έχω άλλη επιλογή από την ηλεκτρονική τήρηση.

kami1

kami1

*

• simple Members
  • 92 Δημοσιεύσεις:

Καλημέρα,

γνωρίζει κανείς αν παίζει ρόλο πως θα εκτυπωθουν τα βιβλία:δηλαδή εμένα για κάθε τρίμηνο μου εκτυπώνει πρώτα τα έσοδα αναλυτικά Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου-Μαρτίου και μετά τα έξοδα Ιαν-Φεβρ.-Μαρτ.

χαζή ερώτηση αλλά καλύτερα να μου λυθεί η απορία...

EVI5

EVI5

*

• simple Members
  • 499 Δημοσιεύσεις:

Καλημέρα,

γνωρίζει κανείς αν παίζει ρόλο πως θα εκτυπωθουν τα βιβλία:δηλαδή εμένα για κάθε τρίμηνο μου εκτυπώνει πρώτα τα έσοδα αναλυτικά Ιανουαρίου-Φεβρουαρίου-Μαρτίου και μετά τα έξοδα Ιαν-Φεβρ.-Μαρτ.

χαζή ερώτηση αλλά καλύτερα να μου λυθεί η απορία...

καλημέρα. γιατί δεν τα εκτυπώνεται ανά μήνα?

LAMMERGEIER

LAMMERGEIER

Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν!

• Silver members
  • 2.142 Δημοσιεύσεις:

Δεν παίζει ρόλο παιδια...

Όπως σε βολεύει πράτεις.

''όσο πιο διεφθαρμένη είναι μία χώρα, τόσο πιο πολλούς νόμους έχει''

bamel

bamel

*

• Silver members
  • 253 Δημοσιεύσεις:

Αν οι στήλες του Βιβλίου Εσόδων-Εξόδων είναι σε μεγαλύτερη ανάλυση από αυτή που προβλέπει ο ΚΦΑΣ υπάρχει πρόβλημα;

ΒΑΣΙΛΗΣ

SophiaL

SophiaL

*

• Silver members
  • 799 Δημοσιεύσεις:

Αν οι στήλες του Βιβλίου Εσόδων-Εξόδων είναι σε μεγαλύτερη ανάλυση από αυτή που προβλέπει ο ΚΦΑΣ υπάρχει πρόβλημα;

όχι, γιατί να υπάρχει..?

"Οχτώ Ελπίδες.."
η πρώτη είναι στο Θεό, η δεύτερη στα όνειρα, η τρίτη στην αλήθεια, η τέταρτη στη μάνα μας, η πέμπτη στο παιδί μας, η έκτη στην απόφαση, η έβδομη στα χέρια, κι αφού μας τα ‘κοψαν κι αυτά.. η όγδοη στ` αστέρια

*Αγαπώ αυτή τη χώρα και μισώ αυτό το κράτος...

zigdion

zigdion

*

• simple Members
  • 7 Δημοσιεύσεις:

και όσα φύλλα θεωρημένα από την μηνιαία κατάσταση έχουν ατύπωτα? και η αρίθμηση αρχίζει από το 1?

yiannkamp

yiannkamp

*

• simple Members
  • 474 Δημοσιεύσεις:

και όσα φύλλα θεωρημένα από την μηνιαία κατάσταση έχουν ατύπωτα? και η αρίθμηση αρχίζει από το 1?

Τα ατύπωτα θεωρημένα μαζί με τα υπόλοιπα θεωρημένα ...

Η αρίθμηση είναι προαιρετική...

Μες στη παράνοια...

VERGOUROS

VERGOUROS

*

• simple Members
  • 210 Δημοσιεύσεις:

Ναι.

Έχω υποβάλλει αίτημα για σύμπτυξη των εγγραφών λιανικής πώλησης σε μία ανά ημέρα, αλλά μέχρι τότε δεν έχω άλλη επιλογή από την ηλεκτρονική τήρηση.

καλησπέρα,συγγνώμη  δηλαδή εάν εκδόσεις 100 ΑΠΛ σε μία ημέρα ,πρέπει να κάνω 100 εγγραφές?από που προκύπτει ?συνολο ημέρας από... εως... όταν επρόκειτο για λιανική.κάνω λάθος?

kotlistianos

kotlistianos

*

• Silver members
  • 2.274 Δημοσιεύσεις:

Νομίζω μπορείς συγκεντρωτικά..

.

kz5

kz5

*

• simple Members
  • 261 Δημοσιεύσεις:

καλησπέρα,συγγνώμη  δηλαδή εάν εκδόσεις 100 ΑΠΛ σε μία ημέρα ,πρέπει να κάνω 100 εγγραφές?από που προκύπτει ?συνολο ημέρας από... εως... όταν επρόκειτο για λιανική.κάνω λάθος?

Η Entersoft, της οποίας έχω το πρόγραμμα, δεν μπορεί να λύσει το πρόβλημα με μια συγκεντρωτική εγγραφή ανά ημέρα. Έτσι εκτυπώνω το βιβλίο σε pdf.

Αφού με καλύπτει ο κώδικας... 

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες