Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΔΕΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ


επισκέπτη giaflw

Ερώτηση

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟΥ ΙΚΑ, ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΔΕΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ?ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΟΥ (ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-giaflw-

ΔΙΚΑΙΟΥΜΑΙ 30 ΗΜΕΡΕΣ ΑΔΕΙΑ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΜΟΥ, ΤΟ ΕΙΧΑ ΨΑΞΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ GAV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-niki-

ΜΠΟΡΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΑΥΤΕΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΙΔΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΠΡΟΣΚΟΜΙΖΟΝΤΑΣ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΒΕΒΑΊΩΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΚΑΙΡΑΤΟΣ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΑΝ ΧΑΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟΥ ΙΚΑ, ΑΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΔΕΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ?ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΓΙΑΤΙ ΣΥΜΜΕΤΕΙΧΑ ΣΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΟΥ (ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΟΚ. ΕΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΥΣΙΑ, ΤΟΤΕ ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΙΚΑ ΠΗΔΑ ΔΕΝ ΠΗΔΑ Ο ΕΡΓΟΔΟΤΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-βασιλης-

το θεμα για την γνωστοποιηση (αδειας ανευ αποδοχών)ισχύει και για τις εγκύους ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΥΝ ΕΠΙΠΛΟΚΗ ΚΑΤΑ ΤΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΤΟΥΣ ?Η κοπελα μετα την απουσια πληρωμή του ενός μήνα -πληρώνονται πλεόν μόνο απο το ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ

εκτός απο το να ζητάμε φωτοτυπίες του επιδοματος ΙΚΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΠΩΣ?

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΣΤΕΜΟΥ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ , ΔΙΟΤΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΧΕΙ ΤΥΧΕΙ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΔΕΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΘΕΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ ΑΡΜΟΔΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΙΚΑ ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ.ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΓΙΑ AΥΤΑ ΤΑ ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ ΤΟ ΙΚΑ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΚΕΝΤΡΙΚΟ ΤΗΛ ?

ΠΧ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ......

ΔΙΟΤΙ ΤΗΛ ΣΤΑ ΥΠΟΚ/ΤΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΕ ΣΥΝΔΕΣΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΛΗ ΚΑΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΒΡΟΥΝΕ ΤΟΝ ΣΧΕΤΙΚΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟ (ΑΝ ΤΟΝ ΒΡΟΥΝ ) ΣΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΟΥΝ :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης-ΠΕΡΙΚΛΗΣ-

ΕΜΕΝΑ ΠΑΛΙ ΣΕ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΤΟ ΙΚΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΝΑ ΖΗΤΑΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ ΤΟΥ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ ΤΗΣ ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΟΥΣΑΝ ΑΝΑΡΡΩΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΕΡΑΝ ΤΗς ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΧΡΗΜΑΤΩΝ+ΕΝΣΗΜΩΝ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΑΣΘΕΝΕΙΑΣ

ΔΙΟΤΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΩ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ .....

ΤΙ ΑΠΟ ΤΑ ΔΥΟ ΙΣΧΥΕΙ ? ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΤΕ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ

ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜ.ΠΡΟΣΩΠΟ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΑΠΛΑ ΜΕ ΕΝΑ ΔΣ ΣΤΗΡΙΖΟΜΕΝΟ ΣΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΠΟΥ ΧΟΡΗΓΕΙ ΕΠΙΣΗΜΑ ΤΟ ΙΚΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΑΙΤΗΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΑΔΕΙΑ ΑΝΕΥ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΗΘΕΙ Η ΑΙΤΗΣΗ ΣΤΟ ΑΡΜΟΔΙΟ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΙΚΑ ΕΙΣ ΔΙΠΛΟΥΝ.ΕΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ.

Απο που προβλέπεται αυτο ? Νομο ή εγκυκλιο αν εχετε την καλοσύνη . Απο τα λίγα που γνωρίζω δεν υπάρχει ρητη διάταξη Νόμου που να ρυθμίζει το θέμα

Είναι διαφορετιη η απουσια λόγω αδειας ανευ αποδοχών(αναστολή της σχέσης εργασίας ) απο την ασθενεια ,εγκυμοσυνη, αδεια γιαεξετάσεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...