Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΠΟΛΥΣΗ ΛΟΓΩ ΛΗΞΗΣ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ


επισκέπτη NEKTARIOS

Ερώτηση

επισκέπτη NEKTARIOS

ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΜΕ ΣΧΕΣΗ ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ.ΠΡΟΣΛΗΦΘΗΚΑ ΣΤΙΣ 2/12/2003 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΤΙΣ 2/6/2005.ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΣΥΜΒΑΣΗ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ Η ΠΡΟΣΛΗΨΗ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ ΣΕ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΜΕ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΜΕ ΣΧΕΣΗ ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ.ΠΡΟΣΛΗΦΘΗΚΑ ΣΤΙΣ 2/12/2003 ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΤΙΣ 2/6/2005.ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΣΥΜΒΑΣΗ,ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΟΝΟ Η ΠΡΟΣΛΗΨΗ.ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΑΝ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΝΑΙ ΠΟΣΟ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Σίγουρα δικαιούσαι.

Το πόσο εξαρτάται από το αν είσαι μισθωτός ή ημερομίσθιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν δικαιούσαι αποζημίωση . Δεν ξερω τι προγραμμα είναι ακριβώς αλλά σε κανονική συμβαση ορισμενου χρονου παίρνεις αποζ.αδειας , ΕΑ και ΔΧ ανάλογη του χρόνου απασχόλησης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΙΜΑΙ ΜΙΣΘΩΤΟΣ Β.ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΘΑΡΑ 780,00.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ GUEST ΠΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΑΠΟ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ,ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΛΟΙΠΑ.ΣΟΥ ΞΑΝΑΘΕΤΩ ΟΜΩΣ ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Δεν δικαιούσαι αποζημίωση . Δεν ξερω τι προγραμμα είναι ακριβώς  αλλά σε κανονική συμβαση ορισμενου χρονου  παίρνεις αποζ.αδειας , ΕΑ και ΔΧ ανάλογη του χρόνου απασχόλησης  .

ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 2004.ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΙΔΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ GUEST ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ ΝΕΩΝ ΘΕΣΕΩΝ ΕΡΓΑΣΙΑΣ 2004.ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟ ΓΙΑ 12 ΜΗΝΕΣ ΣΥΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΥΠΟΧΡΕΟΥΤΑΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΕ ΙΔΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ.ΔΗΛΑΔΗ ΔΙΑΦΩΝΕΙΣ ΜΕ ΤΟΝ GUEST ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΑΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ;

ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΑΝ ΣΕ ΑΠΟΛΥΣΟΥΝ ΤΟΝ 6/2005 Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΣΟΥ ΔΕΝ ΛΥΕΤΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΑΕΔ ΑΠΛΑ Ο ΟΑΕΔ ΣΕ ΥΠΟΧΡΕΩΝΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΗΝ ΘΕΣΗ . ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΦΕΝΟΣ ΛΑΘΟΣ ΤΗΣ ΕΠΙΧ.ΣΗΣ ΚΑΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΣΕ ΠΑΕΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΣΕ ΑΟΡΙΣΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ,ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΙΑΚΑΙΟΥΣΑΙ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ .ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΑΒΕΙΣ ΕΝΑΝ ΜΙΚΤΟ ΜΙΣΘΟ ΩΣ ΑΠΟΖΗΜΙΩΣΗ ΑΠΟΛΥΣΗΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ.ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Δημήτρης

O cel σας απάντησε ορθά δεν δικαιούστε αποζημίωση αλλά αναλογικά τα Δώρα και τα επιδόματα .Ημέρες εργασίας δια 8 = ___για να βρεις το δώρο του Πάσχα .Και ημέρες εργασίας δια 12,50 = ___για να βρεις το Επιδ. Αδείας με ανώτατο το μισό Μηνιαίο μισθό ή 15 ημερομίσθια αν πρόκειται για ημερομίσθιο εργαζόμενο .

ΣΟΥ ΞΑΝΑΘΕΤΩ ΟΜΩΣ ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΥΜΒΑΣΗ..

Όλοι οι εργαζόμενοι εντός μηνός από την πρόσληψη είναι υποχρεωμένοι να υπογράψουν σύμβαση εργασίας με τους εργοδότες τους .Εκτός από αυτούς που είναι με κάποιο πρόγραμμα διότι υπογράφουν το πρόγραμμα που αναφέρει τους όρους εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Δεν δικαιούσαι αποζημίωση . Δεν ξερω τι προγραμμα είναι ακριβώς  αλλά σε κανονική συμβαση ορισμενου χρονου  παίρνεις αποζ.αδειας , ΕΑ και ΔΧ ανάλογη του χρόνου απασχόλησης  .

CEL, δε λέει πουθενά για ορισμένου χρόνου. Δεν έχει υπογράψει καμμία σύμβαση λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αν και δεν διαβασα καλά την ερώτηση και δεν εγραψε απο την αρχη για τι πρόγραμμα είναι νομίζω ότι η άπαντηση δεν είναι λαθος . Δεν μπορώ να απαντήσω τώρα για αυτό αν θέλεις λάβε ως σωστές τις απαντήσεις των συναδέλφων. Έχω την εντύπωση όμως ότι συμφωνα με το ΠΔ81 μπορεί να θεωρηθεί ορισμένου χρόνου .

Για την αποζημίωση δες προηγούμενα θέματα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...