Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΕΙΣΠΡΑΞΗ ΟΦΕΙΛΩΝ ΟΑΕΕ ΜΕΣΩ ΔΟΥ


elal

Ερώτηση

Συνάδελφοι,

 

Γνωρίζετε αν εφαρμόζεται η υπ' αριθ. 1064177/5378/0016/27-7-2007 Υπουργική απόφαση για είσπραξη εσόδων υπερ Τρίτων (συγκεκριμένα ΟΑΕΕ) μέσω Δ.Ο.Υ?

Σας έχει τύχει σε κάποιο πελάτη σας να βεβαιωθούν οι οφειλές του  στον ΟΑΕΕ στη ΔΟΥ του και να μπορέσει να κάνει ρύθμιση για αυτές?

Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Μέχρι ώρας όχι .... δεν έχει τύχει σε πελάτη μου.

Αλλά στον ΟΑΕΕ που ρώτησα πριν κανά δυό βδομάδες μου είπαν ότι αναμένουν οδηγίες από άνωθεν..... από τα κεντρικά δηλαδή.

Αυτά........  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

απλά θα πάνε με τις ήδη προσαυξήσεις του ΟΑΕΕ μετά θα προστεθούν και της ΔΟΥ οι προσαυξήσεις ... έτσι για να έχουμε μία ποικιλία...... μετά θα πιούμε και ένα ουζάκι ..... και.....καλά κρασιά!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ναι γιατί άμα πάνε μέσω ΔΟΥ θα πληρωθούν...

 

Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία ;)  Ο συγκεκριμένος πελάτης μου έκανε ρύθμιση στον ΟΑΕΕ για τις ληξιπρόθεσμες οφειλές του , αλλά μόλις σήμερα τον ενημέρωσαν ότι κόβεται η επιδότηση επιτοκίου που είχε για το στεγαστικό του δάνειο . Ως εκ τούτου αυξάνεται το ποσό της δόσης του  , αδυνατεί να πληρώνει και τα δύο και ελπίζει μήπως μπορεί να κερδίσει χρόνο μέσα από τη διαδικασία αυτή και φυσικά επιμήκυνση των οφειλών του μέσα από περισσότερες δόσεις στη ΔΟΥ του

Μέχρι ώρας όχι .... δεν έχει τύχει σε πελάτη μου.

Αλλά στον ΟΑΕΕ που ρώτησα πριν κανά δυό βδομάδες μου είπαν ότι αναμένουν οδηγίες από άνωθεν..... από τα κεντρικά δηλαδή.

Αυτά........  :)

Από οδηγίες αλλο τίποτα καμια προκοπή δεν βλέπουμε <_< Ευχαριστώ πάντως!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...