Προς το περιεχόμενο
  • 0

Ο ΟΑΕΕ , όπως όλο το ασφαλ.σύστημα ειναι ένα....μπάχαλο!


FAZEXA

Ερώτηση

Συναδελφοι  ακουστε το...κουφο !

πηγα στον ΟΑΕΕ να παρω ενημεροτητα  για να θεωρησω(ηλεκρονικα αραγε ποτε θα συνδεθουν αυτοι ?) και εκει  μου ειπαν οτι χρωσταω το 2ο διμηνο του 2012.απορησα διοτι εγω ηξερα , οτι δεν χρωσταω στο ΤΕΒΕ

Με εστηλαν σπιτι για να τους παω τις αποδειξεις της τραπεζας κοιταζοντας τες πριν εγω μια -μια ,διαπιστωσα οτι στον  8ο ειχα δυο πληρωμες. το πως και γιατι...δεν θυμαμαι μαλλον...ειδα ποσο ωφειλης κατω στο χαρτι που μου ηλθε για το 3ο διμηνο, το εψαξα....και μαλλον,  διπιστωσα οτι,  για το 2ο διμηνο δεν φαινοταν πληρωμη προς ΟΑΕΕ, στην τραπεζα μου  και τοτε  πληρωσα μαζι ( δυο ποσα οχι συνολο ) και το 3ο διμηνο και την ωφειλη που εγραφε στο χαρτι με το προστιμο

καλως  λεω  αρα ,εως τον 10ο τα εχω πληρωσει ολα κανονικα οποτε ενταξει ειμαι..δεν χρωσταω.

ηθελα ναξερα...αυτοι δεν εβλεπαν που με εστηλαν πισω σπιτι ,οτι υπαρχει στον ιδιο μηνα  πληρωμη δυο ποσων, και ετσι  απλα μου ειπαν οτι δεν μου δινουν ενημεροτητα διοτι  τους χρωσατω?!τελος παντων,τελικα τους λεω:εγω  δεν χρωσταω τιποτα,  το 2ο διμηνο που λετε  οριστε, πληρωθηκε με το προστιμο τοτε..δεν το βλεπετε? μετααα.. το ειδαν...οποτε και εγω ολο ικανοποιηση... λεω ,καντε τακτοποιηση,  και δωστε μου τωρα  την ενημεροτητα.

Και ξερετε τι μου απαντησαν? οοχι αυτο δεν γινεται !δεν μπορουμε να κανουμε συμψιφησμο.. θα πληρωσης   ΞΑΝΑ το 2ο διμηνο/12 ,   και εμεις  του Αγιου...(ασαφες ποτε) θα σου επιστρεψουμε τα λεφτα που εχεις πλληρωσει  στον 8ο ,μαζι με το 3ο διμηνο!!!και αφου το πληρωσεις ,(εχω δεν εχω)φερε μας το αποδεικτικο,και τοτε...θα σου δωσουμε και την ενημεροτητα! μου ηλθε να τους πνιξω! .τι και αν <γαυγιξα>,τι και αν πηρα την δοιηκηση και  τους <στολισα>..τα λεφτα δεν συμψιφιζονται!

Μπορδελοοοοοοοοοοοοοοο!!! αρα, επαληθευονται  αυτα που συζητουσαμε για το ασφαλιστικο, χθε, στην ενοτητα<καταγγελια στην Επιθεωρηση απο ανασφαλιστο υπαληλλο>.

τι να σου κανω....ηταν βλεπεις αυτη η μαμημενη η θεωρηση!! και σε κρατουν <στο χερι> του χρονου....ομως...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Συναδελφοι  ακουστε το...κουφο !

πηγα στον ΟΑΕΕ να παρω ενημεροτητα  για να θεωρησω(ηλεκρονικα αραγε ποτε θα συνδεθουν αυτοι ?) και εκει  μου ειπαν οτι χρωσταω το 2ο διμηνο του 2012.απορησα διοτι εγω ηξερα , οτι δεν χρωσταω στο ΤΕΒΕ

...

Μπορδελοοοοοοοοοοοοοοο!!! αρα, επαληθευονται  αυτα που συζητουσαμε για το ασφαλιστικο, χθε, στην ενοτητα<καταγγελια στην Επιθεωρηση απο ανασφαλιστο υπαληλλο>.

τι να σου κανω....ηταν βλεπεις αυτη η μαμημενη η θεωρηση!! και σε κρατουν <στο χερι> του χρονου....ομως...

 

http://www.taxheaven.gr/acforum/index.php?showtopic=89539&p=519879

 

Καλησπέραααααααααα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ετσι Μπαμπινο ετσι..!.κατι ξερει  ο .... συντεκνος!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ετσι Μπαμπινο ετσι..!.κατι ξερει  ο .... συντεκνος!! :)

 

Ξέρει πάρα πολλά ο σύντεκνος ... :ph34r:

Γι' αυτό κάνει και like στον ... εαυτό του ... :P:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...