Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Βεβαιώσεις αποδοχών οικον.έτους 2013 με έκτακτη εισφορά

• Please log in to reply
26 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

VANMAS

VANMAS

Βαγγέλης

• simple Members
  • 313 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Ξιφασκία, γκολφ, χόκεϋ επί χόρτου, κυνήγι αλεπούς

Καλησπέρα σε όλους.

Έχει κανείς δει στο πρόγραμμα μισθοδοσίας που χρησιμοποιεί, πώς έχουν διαμορφωθεί οι βεβαιώσεις αποδοχών, για να περιλαμβάνουν και την έκτακτη εισφορά ?

Σε αυτό που έχω εγώ πάντως (που το θεωρώ πολύ καλό), τίποτα ακόμα.

Δεν με καίει κιόλας, νωρίς είναι ακόμα, αλλά κουβέντα να γίνεται ...

Μάσκα δεν έχω να γυρνώ
στο καρναβάλι ετούτο ...

aello82

aello82

*

• simple Members
  • 183 Δημοσιεύσεις:

ποτε θα βγουν αραγε τα νεα έντυπα?

Jorgelina

Jorgelina
  • starting Members
  • 3 Δημοσιεύσεις:

Καλησπέρα συνάδελφοι!

Υπάρχει καμία πληροφόρηση σχετικά με το αν θα υπάρξει νέο έντυπο βεβαιώσεων αποδοχών για το οικονομικό έτος 2013 λόγω της ύπαρξης της ειδικής εισφοράς αλληλεγγύης? Ή θα την συνυπολογίσουμε στην στήλη για τον φόρο κάτι το οποίο δεν μου φαίνεται καθόλου λογικό βέβαια..

dakhs

dakhs

*

• simple Members
  • 26 Δημοσιεύσεις:

Δεν υπάρχει καμιά απάντηση για το παραπάνω ερώτημα ;

spirosvii

spirosvii

*

• Silver members
  • 591 Δημοσιεύσεις:

εμένα μου την βγάζει στην στήλη "Λοιπές Κρατήσεις" Δεν το βρίσκω και πολύ σωστό.

Σήκω και δώσε μου κρασί, τα λόγια είναι καμμένα, απόψε το χειλάκι σου θα 'ναι το παν για 'μενα.

giannis7

giannis7

*

• simple Members
  • 162 Δημοσιεύσεις:

Εμένα δε μου το βγάζει καθόλου! Μήπως να περιμένουμε να δούμε και το νέο έντυπο Ε1 να δούμε αν έχει κωδικό γι'αυτό;

Επισκέπτης-sofia-

Επισκέπτης-sofia-
  • Επισκέπτες

Απο το πρόργαμμα της UNION που δουλεύω στην βεβαίωση αποδοχών υπάρχει στήλη ειδικής εισφοράς αλληλεγγύης.Το έντυπο της Οριστικής Δήλωσης δεν εχει ενημερωθεί ακόμα. Υπομονή!!!!!!!!!!!!!!!!

JORDAN6

JORDAN6

JORDAN

• simple Members
  • 230 Δημοσιεύσεις:

Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος εάν μπορούμε αντί να τυπώσουμε,να βάλουμε την σφραγίδα της εταιρείας,και να υπογράψουμε τις βεβαιώσεις αποδοχών των εργαζομένων να τις στείλουμε με mail και απλά να υπάρχουν τα στοιχεία της εταιρείας πάνω αριστερά και τα στοιχεία του λογιστή κάτω δεξιά.

Εάν γίνεται παρακαλώ να μου πείτε την απόφαση που το προβλέπει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Την εισφορά την έχει σαν λεκτικό στους μισθούς και το ποσό στην στήλη ποσά που παρακρατήθηκαν.

Το πρόγραμμα είναι της ATLANTIS. 

ype

ype

Ήθελα νά ΄μουν αετός, στα νέφη να πετάξω.....

• Silver members
  • 1.555 Δημοσιεύσεις:

Μήπως γνωρίζει κάποιος συνάδελφος εάν μπορούμε αντί να τυπώσουμε,να βάλουμε την σφραγίδα της εταιρείας,και να υπογράψουμε τις βεβαιώσεις αποδοχών των εργαζομένων να τις στείλουμε με mail και απλά να υπάρχουν τα στοιχεία της εταιρείας πάνω αριστερά και τα στοιχεία του λογιστή κάτω δεξιά.

Εάν γίνεται παρακαλώ να μου πείτε την απόφαση που το προβλέπει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Υ.Γ. Την εισφορά την έχει σαν λεκτικό στους μισθούς και το ποσό στην στήλη ποσά που παρακρατήθηκαν.

Το πρόγραμμα είναι της ATLANTIS. 

Υπάρχει μόνο αυτό

http://www.taxheaven...w/id/10/hl/1012

αλλά και πάλι σε χαρτί θα τις δώσετε.

Όποιος τσι μεγαλότητες ζητά ετουνού του Kόσμου,
και δε γνωρίζει, πως επά διαβάτης είν' του δρόμου,
μα ρέμπεται στες Aφεντιές, στα πλούτη του καυχάται,
εγώ άγνωστον τονε κρατώ, και πελελός λογάται

Β.Κορνάρου Ερωτόκριτος (στίχοι 601-604)

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.526 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Τώρα..? τίποτα.
    Μου το απαγόρευσε η Τρόϊκα.

Μην μου το θυμιζετε...τωρα γιατι ,πραγματικα...<μου την δινει>  για ενα χρονο δεν ειπαν? ακου χαρατσι...και στους μισθους!το ΦΜΥ το ΙΚΑ που δεν ειναι πλεον...ανταποδοτικο και ολα τα υπολοιπα χαρατσια  δεν τους εφταναν?κοιταχτε να δειτε που τωρα θα μας ζητανε χαρατσι για να πληρωνουν και τους  παπαδες!!!! :angry:

JORDAN6

JORDAN6

JORDAN

• simple Members
  • 230 Δημοσιεύσεις:

Υπάρχει μόνο αυτό

http://www.taxheaven...w/id/10/hl/1012

αλλά και πάλι σε χαρτί θα τις δώσετε.

Ευχαριστώ πολύ

Καλό βράδυ

Elena29

Elena29

*

• simple Members
  • 109 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ !!!

ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΝΤΥΠΟ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΜΗΠΩΣ ???? :rolleyes:

paulosthomas

paulosthomas
  • starting Members
  • 3 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ !!!

ΚΑΝΕΝΑ ΝΕΟ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΟ ΕΝΤΥΠΟ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΜΗΠΩΣ ???? :rolleyes:

ΕΓΩ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΤΗΣ PROSVASIS. ΜΕ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΤΙΣ 19-02-2013 ΠΡΟΣΘΕΣΕ ΚΑΙ ΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΤΟΣΟ ΤΗΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ Ε7 2013 ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΗΣ ΒΕΒΑΙΩΣΗΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ. ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΕΧΝΙΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΝΤΥΠΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΩΝ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΩΝ ΤΗΣ PROSVASIS ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΧΝΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΣΤΕΙΛΟΥΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΚΑΘΩΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΚΔΟΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΠΡΟΔΙΑΓΡΑΦΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ

ΣΑΣ ΤΑ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΜΕ ΚΑΘΕ ΕΠΙΦΥΛΑΞΗ

Elena29

Elena29

*

• simple Members
  • 109 Δημοσιεύσεις:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥΥΥΥΥΥ !!!!!

:)

mkara

mkara

*

• simple Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΥΠΩΘΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΣΕ ΝΕΟ ΕΝΤΥΠΟ ΠΥ ΘΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΦΟΡΟ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΕΝ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟ Η΄ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗ 

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.410 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΥΠΩΘΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΣΕ ΝΕΟ ΕΝΤΥΠΟ ΠΥ ΘΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ

ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΦΟΡΟ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΕΝ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟ Η΄ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗ 

Ναι υπάρχουν νέα έντυπα. Δείτε τα συνημμένα του συναδέλφου πιο πάνω.

Για τα άλλα, συμβουλευτείτε την ΠΟΛ 1246 του 2011.

Καλό μεσημέρι.

mkara

mkara

*

• simple Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΝ ΕΧΩ ΑΠΟΡΙΑ ΘΑ ΕΠΑΝΕΛΘΩ

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.410 Δημοσιεύσεις:

Ουπς ... :angry:

Υπάρχουν και πιο πάνω τα ίδια έντυπα !!! :(

Ζητώ συγγνώμη από τον συνάδελφο ... !!!  :( 

Το διορθώνω αμέσως ...

agrevelos

agrevelos

*

• Silver members
  • 2.143 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΑΝ ΕΧΕΙ ΥΕΙΠΩΘΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΒΕΒΑΙΩΣΕΙΣ ΣΕ ΝΕΟ ΕΝΤΥΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΧΩΡΙΖΟΥΜΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗΣ ΕΠΙΣΗΣ ΤΟ ΦΟΡΟ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΘΕΝΤΑ ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΟΥΝΤΑ ΣΕ ΠΟΙΟ ΠΟΣΟ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟ Η΄ΣΤΟ ΠΟΣΟ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΛΥΛΕΓΓΥΗ 

:( 

• jim1970 τους άρεσε αυτό
Δεν ειμαι σίγουρος ότι........"Το πεπρωμένον φυγείν αδύνατον".................................................................................................................................................................................................................................................................................................................. Ειμαι όμως σίγουρος ότι........"Το πετρωμένον φαγείν αδύνατον"................................................................................................................................................................................ ..................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................... Γούντυ Αλλεν : Μην προσπαθείς να μάθεις το γουρούνι σολφέζ............................. Εκτός του ότι κουράζεσαι άδικα..............στενοχωριέται και το γουρούνι

mkara

mkara

*

• simple Members
  • 33 Δημοσιεύσεις:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΒΙΑΣΤΙΚΗ

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες