Προς το περιεχόμενο

ΥΠΟΒΟΛΗ ΔΗΛΩΣΕΩΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΑΣ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΩΝ ΕΤΩΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα συνάδελφοι και καλή εβδομάδα!

Ήθελα την βοήθεια σας. η υποβολή δηλώσεων εισοδήματος οικονομικού έτους 2010 , 2011 γίνεται σήμερα μέσω ταξις ή πρέπει να πάνε υποχρεωτικά στις ΔΟΥ? και επιπλέον τι γίνεται αν δεν υπάρχουν αποδείξεις για τα έτη αυτά? ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα συνάδελφοι και καλή εβδομάδα!

Ήθελα την βοήθεια σας. η υποβολή δηλώσεων εισοδήματος οικονομικού έτους 2010 , 2011 γίνεται σήμερα μέσω ταξις ή πρέπει να πάνε υποχρεωτικά στις ΔΟΥ? και επιπλέον τι γίνεται αν δεν υπάρχουν αποδείξεις για τα έτη αυτά? ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια!

Καλημερα,

υποχρεωτικα στη ΔΟΥ,

Για το οικονομικο 2010 δεν γινεται τπτ αν δεν υπαρχουν αποδειξεις.

Για το οικονομικο 2011 θα επιβαρυνθει με προσθετο φορο λογω μη προσκομισης αποδειξεων οι οποιες θα επρεπε να ειναι το 10% του δηλωθεντος εισοδηματος. Ο επιπλεον φορος θα ισουται με το 10% των αποδειξεων που θα χρειαζονταν με βαση το δηλωθεν εισοδημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα,

υποχρεωτικα στη ΔΟΥ,

Για το οικονομικο 2010 δεν γινεται τπτ αν δεν υπαρχουν αποδειξεις.

Για το οικονομικο 2011 θα επιβαρυνθει με προσθετο φορο λογω μη προσκομισης αποδειξεων οι οποιες θα επρεπε να ειναι το 10% του δηλωθεντος εισοδηματος. Ο επιπλεον φορος θα ισουται με το 10% των αποδειξεων που θα χρειαζονταν με βαση το δηλωθεν εισοδημα.

μαλιστα καταλαβα!! και φυσικα απο κει θα μας βγαλουν και την λυπητερη κατευθειαν ετσι? ή παμε καταθετουμε, παιρνανε τις δηλωσεις στο συστημα και μετα μαζι με την εκκαθαριση έρχονται και τα προστιμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κατατεθει η δηλωση πληρωνεις το προστιμο 40 έως 60 € εκαστος αναλογα αν κοιμηθηκε καλα ο υπαλληλος και στη συνεχεια υστερα απο 2-3 χρονια (προσωπικη εμπειρα) γινεται η εκκαθαριση και ερχεται ακκαθαριστικο στο σπιτι με τον φορο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κατατεθει η δηλωση πληρωνεις το προστιμο 40 έως 60 € εκαστος αναλογα αν κοιμηθηκε καλα ο υπαλληλος και στη συνεχεια υστερα απο 2-3 χρονια (προσωπικη εμπειρα) γινεται η εκκαθαριση και ερχεται ακκαθαριστικο στο σπιτι με τον φορο.

:D :D :D :D :D συγνωμη που γελαω αλλα μου αρεσε αυτο το 2-3 χρονια!! καλα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι ετσι? θα μου πεις βεβαια και εσυ 2-3 χρονια εκανες να τους υποβαλλεις την δηλωση αλλα τελος παντων δεν ειμαστε και ιδιοι..αυτοι ειναι το καλο και σωστο και αλανθαστο υπουργειο μας και εγω είμαι ο κακος φοροφυγας ελλην πολιτης! μαλιστα και κατι τελευταιο γιατι σε κουρασα 40 -60 ευρω ειναι το προστιμο εκπροθεσμης δηλωσης , αν βγαινει και φορος για πληρωμη πληρωνεις αλλο προστιμο πανω σε αυτον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα. Οι συνεργατες στελνουν τις δηλωσεις για εκκαθαριση οποτε και εαν γουσταρουν και δεν εχουν καμμια επιπτωση. Αλλωστε τα τμηματα εισοδηματος ειναι σε αδεια απο αρχες Ιουλιου. Οι λογιστες αν δεν στειλουν τις δηλωσεις ειναι υπολογοι στο κρατος, στην εκκλησια, στον γειτονα , στον κουμπαρο της ξαδελφης κλπ ασε που πληρωνουμε και τεραστια προστιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D :D :D :D :D συγνωμη που γελαω αλλα μου αρεσε αυτο το 2-3 χρονια!! καλα δεν υπαρχουν οι ανθρωποι ετσι? θα μου πεις βεβαια και εσυ 2-3 χρονια εκανες να τους υποβαλλεις την δηλωση αλλα τελος παντων δεν ειμαστε και ιδιοι..αυτοι ειναι το καλο και σωστο και αλανθαστο υπουργειο μας και εγω είμαι ο κακος φοροφυγας ελλην πολιτης! μαλιστα και κατι τελευταιο γιατι σε κουρασα 40 -60 ευρω ειναι το προστιμο εκπροθεσμης δηλωσης , αν βγαινει και φορος για πληρωμη πληρωνεις αλλο προστιμο πανω σε αυτον?

Η εμπειρια που αναφερω δεν ειναι σε εκπροθεσμη αλλα σε συμπληρωματικη.

τα 40-60 ειναι το προστιμο και τα πληρωνεις κατα την καταθεση.

Οταν θα ερθει το εκκαθαριστικο πληρωνεις τον φορο χωρις επιπλεον προστιμο αλλα με προσαυξηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εμπειρια που αναφερω δεν ειναι σε εκπροθεσμη αλλα σε συμπληρωματικη.

τα 40-60 ειναι το προστιμο και τα πληρωνεις κατα την καταθεση.

Οταν θα ερθει το εκκαθαριστικο πληρωνεις τον φορο χωρις επιπλεον προστιμο αλλα με προσαυξηση.

ναι αυτο εννοουσα την προσαυξηση εκπροθέσμου αν η εκκαθαριση βγαζει φορο...μαλιστα!! σε ευχαριστω πάρα πάρα πολύ για την πολύτιμη βοήθεια σου!! σου εύχομαι καλή συνέχεια σε ότι κάνεις και αν δεν έχεις πάει ακόμα διακοπές ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ!! ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαίρεται!! επανέρχομαι στο θέμα για μια ακομα ερώτηση. εντυπα ε1 για συμπληρωση δήλωσης 2010 2011 να απευθυνθώ στην δου?θα μου ΄δωσουν ή θα έχουν έλλειψει ως συνήθως. γνωριζει καποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαίρεται!! επανέρχομαι στο θέμα για μια ακομα ερώτηση. εντυπα ε1 για συμπληρωση δήλωσης 2010 2011 να απευθυνθώ στην δου?θα μου ΄δωσουν ή θα έχουν έλλειψει ως συνήθως. γνωριζει καποιος?

http://www.gsis.gr/on_line_ypiresies/polites/e-entipa_files/entypa/e-docs_old.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Μη λογιστής

Γειά σου, ζήτα από την ΔΟΥ, άμα δεν έχουνε τότε βρές ή εκτύπωσε κάποιο κενό παλαιότερο έντυπο Ε1 σβήσε τις χρονολογίες του παλαιότερου οικονομικού έτους και γράψε οικ έτος 2012.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου, ζήτα από την ΔΟΥ, άμα δεν έχουνε τότε βρές ή εκτύπωσε κάποιο κενό παλαιότερο έντυπο Ε1 σβήσε τις χρονολογίες του παλαιότερου οικονομικού έτους και γράψε οικ έτος 2012.

καλημερααααα!!!!να ρωτησω ξανα, αν σε ενα ετος(2010) η εκκαθαριση ειναι πιστωτικη τα χρηματα υπαρχει περιπτωση να τα παρει ο φορολογουμενος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερααααα!!!!να ρωτησω ξανα, αν σε ενα ετος(2010) η εκκαθαριση ειναι πιστωτικη τα χρηματα υπαρχει περιπτωση να τα παρει ο φορολογουμενος?

Εννοειται οτι τα παιρνει αν εχει η ΔΟΥ να τα δωσει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Καλημέρα Συνάδελφοί

Που μπορώ να βρω το έντυπο Ε3 του οικονομικού έτους 2004 ???

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Φυσικά μπορείς να ρωτήσεις στη ΔΟΥ, ή σε κάποιο συνάδελφο. Όλοι κρατάμε κανένα για φωτοτυπίες.

Επίσης η εφαρμογή της Epsilon έχει όλα τα έντυπα, όλων των ετών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη forologoumenos2012

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει χρονικό όριο για τις φορολογικές δηλώσεις φυσικού προσώπου που μπορεί να κρατάει στο σπίτι ο φορολογούμενος? Θέλω να πώ δηλαδή, έχουμε στο σπίτι Ε1 από το 1990, μπορώ να πετάξω μερικά παλαιότερων ετών ή πρέπει να τα κρατήσω όλα μέχρι και το φετινό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν υπάρχει χρονικό όριο για τις φορολογικές δηλώσεις φυσικού προσώπου που μπορεί να κρατάει στο σπίτι ο φορολογούμενος? Θέλω να πώ δηλαδή, έχουμε στο σπίτι Ε1 από το 1990, μπορώ να πετάξω μερικά παλαιότερων ετών ή πρέπει να τα κρατήσω όλα μέχρι και το φετινό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

καλησπερα !!

η εκπροθεσμη υποβολη της δηλωσης του 2012 γινεται μεσω ταξις ή πρεπει να παμε αυτοπροσωπως να τους δουμε στην δου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασ ενα τη πάς εφορία μήπως στη πάρουν με παλιά ημερομηνία ( δύσκολο) αλλιώς στην εδώ εφορία έχουν πάρει κάποιες αρχικές μηδενικές με αποδείξεις όμως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασ ενα τη πάς εφορία μήπως στη πάρουν με παλιά ημερομηνία ( δύσκολο) αλλιώς στην εδώ εφορία έχουν πάρει κάποιες αρχικές μηδενικές με αποδείξεις όμως...

λες να παω δλδ μεχρι την δου(ελευσινας)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...