Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Aυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ πληροφοριες

• Please log in to reply
712 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.115 Δημοσιεύσεις:
αν εχει καποιος χρονο χωρις να με κραξει μπορει να μου πει δυο λογια
για την αυτοαπογραφη στο ΓΕΜΗ .εχω αγνοια επι του θεματος

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

Andy

Andy

*

• Silver members
  • 1.096 Δημοσιεύσεις:

Φιλική συμβουλή: Αφού όπως μας λες έχεις άγνοια επί του θέματος, καλό θα ήταν να έκανες μια μικρή αναζήτηση και μετά, αν υπάρχουν απορίες, κάνεις την ερώτηση.
Για παράδειγμα η παρακάτω απόφαση πιστεύω ότι είναι κατατοπιστική:

http://www.taxheaven...ew/id/14093/hl/

MARKA

MARKA

*

• Gold Members
  • 1.128 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΤΑΞΙΔΙΑ
Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.taxheaven...r/view/id/13924
και από Σεπτέμβρη τα ξαναλέμε (προσωπικά τότε θα ασχοληθώ :) )

Επισκέπτης-TZABELAS KITSOS-

• Επισκέπτες

ρε DODOS βλέπω την παλευεις
ΜΠΡΑΒΟ
αλλα το NICK σου μου θυμιζει τον ΜΠΟΜΠΟ
  • THEOMI τους άρεσε αυτό

dodos

dodos

*

• Silver members
  • 3.115 Δημοσιεύσεις:

ρε DODOS βλέπω την παλευεις
ΜΠΡΑΒΟ
αλλα το NICK σου μου θυμιζει τον ΜΠΟΜΠΟ

ευχαριστω ειμαι ο μπομπος της λογιστικης....
προσπαθω για το καλυτερο ...
Υ.Γ.εδω μεσα με εχουν κραξει παρα πολυ(δικαιος τις περισσοτερες φορες) με εχουν βοηθησει ακομα περισσοτερο
και γι αυτο σας ευχαριστω ολους ,γιατι ενω δουλευα 5 χρονια σε λογιστικο γραφειο λογω ανταγωνισμου (σε μικρη επαρχια)
κανενας δεν μου απαντησε ποτε σε κανενα μου ερωτημα ..
ολα μεχρι τωρα τα εμαθα μονος μου ,και εδω μεσα πηρα για πρωτη φορα απαντησεις στα ερωτηματα μου (εχω ερμηνευση κατα καιρους με το δικο μου τροπο νομους και διαταξεις και με διορθωσατε).
ευχαριστω για ολα ολους ...

προσοχή:είμαι silver member επειδή κάνω πολλές ερωτήσεις ,οχι γιατί το κατέχω το άθλημα καλά.

ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

*

• Silver members
  • 1.582 Δημοσιεύσεις:
Καλά μην το παίρνεις κατάκαρδα, αλλά ειδικά αυτό το ερώτημα έχει βγει σε 15 ανακοινώσεις του site. Και υπάρχουν και 2-3 άλλα θέματα στο φόρουμ.
Γενικά βαρίεσαι να χρησιμοποιήσεις το search.... :rolleyes:

Όπως λέει και ένας εκ των διαχειριστών, αν γεμίσουμε με 100 παρόμοια θέματα, το search - για εμάς τους υπόλοιπους που το χρησιμοποιούμε - θα γίνει δύσχρηστο και χρονοβόρο και θα αρχίζουμε να spamάρουμε νέα παρόμοια θέματα και εμείς.

Ξαναλέω, ότι λέω δεν είναι για να προσβάλω εσένα ή κανέναν άλλο, αλλά για να χρησιμοποιήσουμε αυτό το πολύτιμο εργαλείο για της δουλειά μας που λέγεται φόρουμ καλύτερα.

Trip_Accountant

Trip_Accountant

*

• Silver members
  • 608 Δημοσιεύσεις:
........
γγ) Ο χρήστης οφείλει επίσης να αναρτήσει τα έγγραφα που απαιτούνται κατά περίπτωση . Για παράδειγμα, για τις ανώνυμες εταιρίες απαιτείται το ισχύον καταστατικό, όπως αυτό είναι καταχωρισμένο στο οικείο Μητρώο Ανωνύμων Εταιριών. Τα σχετικά έγγραφα θα πρέπει να αναρτώνται σε μορφή κειμένου (.doc, χωρίς εικόνες), και όχι ως σκαναρισμένα αντίγραφα ή οποιαδήποτε άλλη μορφή pdf, εκτός από συγκεκριμένες εξαιρέσεις οι οποίες θα πρέπει να αναρτώνται ως Pdf.,.....

Γιατί κάτι τέτοιο μου φαίνεται αδύνατον;
Έχετε για όλες τις εταιρείες τα καταστατικά και τα πρακτικά σε word;;;;
Αν όχι τι κάνουμε; Πείτε καμια ιδέα.
Πείτε μου οτι υπάρχει καλό πρόγραμμα που μετατρέπει σκαναρισμένο έγγραφο σε word γιατί θα τρελλαθώ.

• Επισκέπτες
σε WORD ?
:o :o :o :o :o
  • THEOMI τους άρεσε αυτό

• Επισκέπτες

........
γγ) Ο χρήστης οφείλει επίσης να αναρτήσει τα έγγραφα που απαιτούνται κατά περίπτωση . Για παράδειγμα, για τις ανώνυμες εταιρίες απαιτείται το ισχύον καταστατικό, όπως αυτό είναι καταχωρισμένο στο οικείο Μητρώο Ανωνύμων Εταιριών. Τα σχετικά έγγραφα θα πρέπει να αναρτώνται σε μορφή κειμένου (.doc, χωρίς εικόνες), και όχι ως σκαναρισμένα αντίγραφα ή οποιαδήποτε άλλη μορφή pdf, εκτός από συγκεκριμένες εξαιρέσεις οι οποίες θα πρέπει να αναρτώνται ως Pdf.,.....

Πείτε μου οτι υπάρχει καλό πρόγραμμα που μετατρέπει σκαναρισμένο έγγραφο σε word γιατί θα τρελλαθώ.

https://www.acrobat.com/exportpdf/en/pricing.html?trackingid=JZBDL

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

*

• Silver members
  • 4.050 Δημοσιεύσεις:
και ένα καλό άρθρο του (τι έκπληξη) Κ. Γραβιά

http://www.taxheaven...r/view/id/14576

Κατά πως τα λέει ο ΓιωργάκηςΣτην οικονομία θα γίνουμε Δανοί, στο περιβάλλον Καταλανοί, στην παιδεία Φινλανδοί, στο εκλογικό σύστημα Γερμανοί, στην εξωτερική πολιτική Αμερικανοί -αυτή είναι η παγκοσμιοποίηση!μόνον στις μαλακίες θα μείνουμε Έλληνες -ουδέν σύστημα τέλειον!

θερμή παράκληση , μην λέτε κακές λέξεις και μην βγαίνετε εκτός θέματος
οι φύλακες καραδοκούν

«Διότι ισχυρίζομαι και το λέω με όλη τη δύναμη της φωνής μου ότι η χώρα πράγματι είναι μια χώρα που ανήκει στο δυτικό πλαίσιο, ανήκει στην Ε.Ε,. στο ΝΑΤΟ, αυτό δεν αμφισβητείται, όμως δεν μπορεί να είναι μια χώρα ασήμαντη της Δύσης που θα ακολουθεί άκριτα τις επιλογές των ισχυρών της δύσης»

ο Αλέξης Τσίπρας στον ΑΝΤΕΝΑ παραμονές των δημοτικών εκλογών 

gkazan

gkazan

No hint of the torture, awaiting to greet them at the break of d

• Silver members
  • 1.152 Δημοσιεύσεις:
Και ποιός μου απαγορεύει να το scanαρω και να το μετατρέψω με OCR σε Word?

Το βασικό ερώτημα είναι: Πως να πείσεις τον εκάστοτε πελάτη να προβεί σε νέα κωδικοποίηση του καταστατικού του, μιας και όλες οι αλλαγές γίνονταν επι συγκεκριμένων άρθρων και δεν γινόταν εξ' ολοκλήρου νέα κωδικοποίηση.... (Γιατί κάποιοι άνθρωποι σου ζητούν να τους πείσεις οτι πρέπει να γίνει πχ παρακράτηση φόρου σε διανομή μερίσματος ή οτι πρέπει να εκδίδουν δελτία αποστολής όταν αποστέλουν εμπορεύματα στα νησιά....).
ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ

talepori

talepori

*

• simple Members
  • 429 Δημοσιεύσεις:

........

Χθες επικοινώνησα με το ΕΒΕΘ για το ίδιο θέμα δηλ. πως είναι δύσκολο - αν όχι αδύνατον - να έχουμε καταστατικά εταιριών σε μορφή word ιδιαίτερα με έναρξη προηγούμενων χρόνων .

Η απάντησή τους ήταν πως το δέχονται και σε μορφή pdf στην πιο απλή μορφή του.

άρα τους κάνει και σκαναρισμένο, καλή συνέχεια !
«Αυτοί που αρπάνε το φαΐ απ΄ το τραπέζι κηρύχνουν τη λιτότητα. Αυτοί που παίρνουν όλα τα δοσίματα ζητάν θυσίες. Οι χορτάτοι μιλάν στους πεινασμένους για τις μεγάλες εποχές που θα ΄ρθουν. Αυτοί που τη χώρα σέρνουνε στην άβυσσο λεν πως η τέχνη να κυβερνάς το λαό είναι πάρα πολύ δύσκολη για τους ανθρώπους του λαού»
Μπέρτολτ Μπρεχτ

KAMA

KAMA

*

• simple Members
  • 72 Δημοσιεύσεις:

αταχωρήθηκε Σήμερα, 10:24 πμ

Δημοσιευμένη  εικόναTrip_Accountant, κατά 05 Σεπτέμβριος 2012 - 10:10 πμ, λόγο:

........

https://www.acrobat....rackingid=JZBDL

Δυστυχώς το συγκεκριμένο δεν έχει Ελληνικά και βγάζει αλλαμπουρνέζινα όταν κάνεις μετατροπή.

Μόλις το πλήρωσα και το δοκίμασα αλλά δεν!!
Επιπλέον θα ήθελα να επισημάνω οτι κατά την καταχώρηση πρέπει πρώτα να ανεβάζεις το αρχείο και μετα να καταχωρείς τα πεδία γιατι αν το κάνεις ανάποδα πρώτα καταχώρηση και μετά ανέβασμα στο σβήνει και πρέπει να τα ξανακαταχωρήσεις.

Controller

Controller

*

• simple Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

Συναδελφε καλημερα , δες και το παρακατω Link , ειναι πολυ χρησιμο.

http://www.startupgr...χικής-εταιρείας

FROUFROU

FROUFROU

*

• simple Members
  • 311 Δημοσιεύσεις:
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ,ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΝ?

gus

gus

Gus

• Διαχειριστής
  • 2.255 Δημοσιεύσεις:
http://pdftools.orgfree.com/webapp/
Keep your feet on the ground and keep reaching for the stars.

FROUFROU

FROUFROU

*

• simple Members
  • 311 Δημοσιεύσεις:

http://pdftools.orgfree.com/webapp/

ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΝΝΟΕΙΣ?

ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

*

• Silver members
  • 1.582 Δημοσιεύσεις:
Βασικά και με converter βλέπω πρόβλημα σε κάτι αρχαία καταστατικά που φτιάχθηκαν με αρχαίες γραφομηχανές...
Πιο έυκολη λύση μου φαίνεται η κωδικοποίηση νέου καταστατικού (όχι ότι είναι κάτι απλό) με όλες τις τροποποιήσεις και να στείλουμε το doc...
Όπως και να είναι πίκρα αυτό με την αυτοαπογραφή.... Ούτε που κοίταξα πως γίνεται...

ΜΑΧΑΤΖΗ

ΜΑΧΑΤΖΗ

*

• simple Members
  • 100 Δημοσιεύσεις:
ΕΓΩ ΔΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΡΧΕΙΟ DOC? ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΚΑΘΕ ΧΕΡΙ ΝΑ ΠΑΡΕΜΒΕΙ ΣΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΑ??

ΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟΙ ΜΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ, ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ, ΝΑ ΜΗ ΛΥΠΗΘΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΕΠΙΧ/ΤΙΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΛΑΒΕΤΕ ΑΜΟΙΒΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΡΟΣΘΕΤΗ ΕΡΓΑΣΙΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΛΑΔΟΣ ΜΑΣ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΥΠΟ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΛΛΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ, ΔΙΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΕΩΡΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ, ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ ΠΟΥ ΜΟΣΧΟΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΝ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΩΣ ΣΚΛΗΡΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΜΟΥ, ΜΑ ΕΧΩ ΘΥΜΩΣΕΙ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΜΑΣ.

ΑΥΤΑ

ΑΛΛΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΑ ΛΕΩ ΜΕ ΚΙΘΑΡΑ Η ΜΕ ΜΠΑΓΛΑΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΙΑΣΩ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΝΤΟΥΡΙ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ, ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΚΟΦΤΕΡΟΣ ΛΟΓΟΣ ,ΑΛΛΑ ΓΛΥΚΙΑ ΜΕΛΩΔΙΑ

ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΛΩ ΔΙΑΚΟΠΕΣ. ΕΧΩ ΚΑΙΡΟ ΝΑ ΠΑΩ

ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ, ΤΗ ΤΣΑΚΙΣΑΝΕ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ...

ARIWNAS

ARIWNAS

*

• simple Members
  • 99 Δημοσιεύσεις:

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΟΤΑΝ ΛΕΝΕ ΚΩΔΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΤΟ ΚΑΤΑΣΤΑΤΙΚΟ,ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΝ?

Μην τρελαίνεστε απλά εννοούμε την ενσωμάτωση όλων των τροποποιήσεων που έχει το καταστατικό καθώς και την επικύρωση τους από την Αρμόδια αρχή (Τμήμα Α.Ε. )
V - STROMER .....(SOLO RIDER)

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες