Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΕΝΑΡΞΗ ΗΛΕΚΤΡ .ΥΠΟΒΟΛΗΣ Ε9 2012

- - - - -

• Please log in to reply
98 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

GIANNISMAV

GIANNISMAV

*

• simple Members
  • 103 Δημοσιεύσεις:
Καλησπέρα σε όλους σας

ηθελα να ρωτησω ποτε θα ξεκινησει η ηλεκτρονικη υποβολη ε9 για το έτος 20121 (μεταβολές εντός του 2011)?

ο ενδιαφερομενος θα φυγειμ εκτος Ελλαδας μεσα Ιουλιο και θέλει να ξεμπερδευει

σας ευχαριστω και πάλι

HARYK

HARYK

*

• Silver members
  • 4.392 Δημοσιεύσεις:

Καλησπέρα σε όλους σας

ηθελα να ρωτησω ποτε θα ξεκινησει η ηλεκτρονικη υποβολη ε9 για το έτος 20121 (μεταβολές εντός του 2011)?

σας ευχαριστω και πάλι

Καλησπέρα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι, όσο βρίσκεται σ΄αυτή τη χώρα ... δεν θα ξεμπερδέψει εύκολα.
Γι΄ αυτό καλό θα είναι να φύγει μια ώρα νωρίτερα ...

Τώρα για την εφαρμογή του Ε9 ... θα ανοίξει οσονούπω ...
Πάντως ακόμη και σήμερα, η ΓΓΠΣ έστελνε e-mail για διορθώσεις που πρέπει να γίνουν στα έτη 2008-9 και φυσικά εμείς προσωπικά, για άλλη μια φορά ... τα διαγράψαμε ...

Καλό βράδυ
Μπάμπης Κ.

GIANNISMAV

GIANNISMAV

*

• simple Members
  • 103 Δημοσιεύσεις:
κύριε Μπάμπη

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω και πάλι για την απάντηση σας, είναι η δεύτερη που μου δίνεται εντός 3 ημερών.
είμαι καινούργιος στο επάγγελμα και έχω αρκετές απορίες - ανασφάλειες και δεν θέλω να αφήνω αναπάντητα ερωτήματα.

σας ευχαριστώ και πάλι

καλό σας βράδυ

trapezokomos

trapezokomos

*

• simple Members
  • 388 Δημοσιεύσεις:
Ας ξαναανοίξω το θέμα..μπήκε ο Ιούλιος ακόμα δεν άνοιξε το Ε9 2012.Το πιστεύετε δεν το πιστέυετε έχω αρκετούς πελάτες οι οποίοι θέλουν να είναι τυπικοί και ακούνε ότι λήγει το Ε9 στις 31/7 και φωνάζουν.πιστεύω ότι έχουν απόλυτο δίκιο.ο κόσμος αρχίζει να αλλάζει νοοτροπία και θέλει να είναι (πιο) τυπικός στις υποχρεώσεις του όμως όταν υπάρχει ένα σκατοκράτος που προωθεί τον σταρχιδισμό τότε δεν βρίσκει και ο πολίτης λόγο στο να αλλάξει.όσο για το Ε9 ούτε μια ενημέρωση τι θα γίνει και πότε θα ανοίξει (όπως πέρυσι) , ούτε μια ενημέρωση για προθεσμία , ούτε μια ενημέρωση για το πως οι τροποποιητικές χειρόγραφες θα περαστούς στο ιντερνετ και το περιουσιολόγιο...ούτε ούτε ούτε...αντί η τρόικα να σκαλίζει φόρους και μειώσεις ας ξεκινήσει με την οργάνωση στα υπουργεία που δεν ξέρουν τι τους γίνεται και δεν γουστάρουν να εισπράτουν έσοδα αλλά γουστάρουν να βλέπουν οικογένειες να καταρρέουν.
κοίταξε την ανατολή του ηλίου τουλάχιστον μια φορά την ημέρα....

Suicide Commando

Suicide Commando

*

• simple Members
  • 15 Δημοσιεύσεις:

Ας ξαναανοίξω το θέμα..μπήκε ο Ιούλιος ακόμα δεν άνοιξε το Ε9 2012.Το πιστεύετε δεν το πιστέυετε έχω αρκετούς πελάτες οι οποίοι θέλουν να είναι τυπικοί και ακούνε ότι λήγει το Ε9 στις 31/7 και φωνάζουν.πιστεύω ότι έχουν απόλυτο δίκιο.ο κόσμος αρχίζει να αλλάζει νοοτροπία και θέλει να είναι (πιο) τυπικός στις υποχρεώσεις του όμως όταν υπάρχει ένα σκατοκράτος που προωθεί τον σταρχιδισμό τότε δεν βρίσκει και ο πολίτης λόγο στο να αλλάξει.όσο για το Ε9 ούτε μια ενημέρωση τι θα γίνει και πότε θα ανοίξει (όπως πέρυσι) , ούτε μια ενημέρωση για προθεσμία , ούτε μια ενημέρωση για το πως οι τροποποιητικές χειρόγραφες θα περαστούς στο ιντερνετ και το περιουσιολόγιο...ούτε ούτε ούτε...αντί η τρόικα να σκαλίζει φόρους και μειώσεις ας ξεκινήσει με την οργάνωση στα υπουργεία που δεν ξέρουν τι τους γίνεται και δεν γουστάρουν να εισπράτουν έσοδα αλλά γουστάρουν να βλέπουν οικογένειες να καταρρέουν.

Συμφωνώ και επαυξάνω!!! Δεν φτάνει που μας έχουν φορτώσει έναν σωρό υποχρεώσεις, σε σημείο που να έχουμε καταντήσει άμμισθοι φοροϋπάλληλοι/εισπράκτορες, δεν μπαίνουν καν στον κόπο να μας ενημερώσουν για το τι μέλλει γεννέσθαι με τις προθεσμίες και το πότε θ'ανοίξει το κάθε σύστημα!

Επισκέπτης-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-

Επισκέπτης-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-
  • Επισκέπτες
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Η ΕΦΑΡΜΟΓΗ ΓΙΑ ΤΟ Ε9 ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΤΑΒΟΛΕΣ ΠΟΥ ΕΓΙΝΑΝ ΜΕΣΑ 2011

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

SARAKINOS

SARAKINOS

ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ

• Silver members
  • 1.966 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Βιβλία, έντυπα, όχι ηλεκτρονικά. Γραμματόσημα μόνο ελληνικά και ασφράγιστα, Στίβος (Ιστορία, αγώνες και ρεκόρ), Παγκόσμια Ιστορία της Τέχνης, Διάστημα.
Ασφαλώς αρκετοί συνάδελφοι όταν άνοιξαν το παράθυρο για την καταχώρηση της κατοικίας θα διαπίστωσαν "έκπληκτοι" ότι εξαφανίστηκαν τα σπίτια του πελάτη. Δεν αναφέρομαι στα καντήλια που κατέβασαν εκείνη την ώρα και ότι πέρασαν με το χέρι τα ακίνητα, αφήνοντας για μετά την διόρθωση της περιουσιακής κατάστασης. Το ερώτημά μου είναι τι θα κάνουμε με αυτήν την ιστορία ; Το να μη διορθώσουμε την κατάσταση, αφού έχουμε υποβάλλει με αποδεικτικά όλα τα ακίνητα, φέρνει το ερώτημα, τι θα γίνει όταν ο πελάτης ορμήσει αφρίζοντας, αφού θα έχει πάρει το ΕΤΑΚ χωρίς τα ακίνητα ; Και ποιος θα πληρώσει τις ώρες που θα χάσουμε με την διόρθωση των ακινήτων ή για να τρέχουμε στην Εφορία , όταν θα έλθει το λανθασμένο ΕΤΑΚ, για να κάνουν αυτοί τις διορθώσεις; Ας ακολουθήσουμε μια κοινή γραμμή ή ακόμα περισσότερο ας δώσει οδηγίες η ΠΟΦΕΕ για το τι θα κάνουμε σε αυτήν περίπτωση. Ακούει κανείς ;

Oταν προσδοκούμε απὸ τους άλλους να μας «καταλάβουν», στην ουσία τους ζητούμε να συμμεριστούν την αυτοκατανόησή μας. Φιλία είναι ἡ (σιωπηρὴ) συμφωνία ότι η μία πλευρὰ συμμερίζεται την αυτοκατανόηση της άλλης.

Το να είσαι υπεύθυνος, μερικές φορές σημαίνει να εκνευρίζεις τους άλλους.

diba

diba

Διομηδης Ιωαν. Μπατακης

• Silver members
  • 1.583 Δημοσιεύσεις:
Ουτως η αλλως θα ξαναφτιαξουμε Ε9 σε λιγο καιρο , εαν υλοποιηθουν οι σκεψεις περι "καταστασης περιουσιολογιου " που υπαρχουν στο υπουργειο....
Σκλάβος είναι αυτός που περιμένει να έρθει κάποιος να τον ελευθερώσει .
Έζρα Πάουντ

‎"Εκείνο για το οποίο η δική μας γενιά θα μετανιώσει μια μέρα πικρά,
δεν θα είναι τόσο η σκληρότητα και οι αδικίες των κακών ανθρώπων,
όσο η απαράδεκτη σιωπή των καλών"

Μαρτιν Λουθερ Κινγκ

Θα ερθει καποτε η στιγμη που θα τρωει ο ενας τις σαρκες του αλλου για να επιβιωσει
Ιωανν.Μπατ. (1990)

Επισκέπτης-ΔΙΚΑΙΟΣ-

Επισκέπτης-ΔΙΚΑΙΟΣ-
  • Επισκέπτες
ΑΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΟΥΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΣΩΣΤΟ,ΤΟΤΕ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΝΟΙΧΤΟ.ΟΥΤΕ ΠΡΟΣΤΙΜΑ,ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΗΛΩΘΕΙ ΤΑ ΑΚΙΝΗΤΑ ΟΡΘΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ.
ΠΙΣΤΕΥΩ,ΠΑΡΟΤΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΥΜΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΚΛΑΔΟ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΟΥΣΙΟΛΟΓΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΜΙΑ ΜΕΣΟΛΑΒΗΣΗ ΛΟΓΙΣΤΗ,ΑΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΥ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΔΩΡΕΑΝ.

myorgos

myorgos

*

• simple Members
  • 57 Δημοσιεύσεις:
Συνάδελφοι καλημέρα. Τελικά τι ισχύει με το Ε9 του 2012; Θα ανοίξει; Και γιατί έχουν σαν καταληκτική ημερομηνία 31/07/2012 αφού δεν μπορούμε ακόμα να στείλουμε;

John ARIS

John ARIS

*

• simple Members
  • 34 Δημοσιεύσεις:

Συνάδελφοι καλημέρα. Τελικά τι ισχύει με το Ε9 του 2012; Θα ανοίξει; Και γιατί έχουν σαν καταληκτική ημερομηνία 31/07/2012 αφού δεν μπορούμε ακόμα να στείλουμε;

MAΛΛΟΝ ΘΑ ΠΑΕΙ 31/12

nefertiti

nefertiti

Δήμητρα

• simple Members
  • 473 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Ταξίδια-Φωτογραφία-Ποδόσφαιρο-ConsoleGames

Καλησπέρα σε όλους σας

σας ευχαριστω και πάλι

Θα ανοίξει ακριβώς το έτος που κατά λάθος έγραψες ( 20121 ) !!!!!! :lol:
- Ένας αισιόδοξος βλέπει μια ευκαιρία σε κάθε καταστροφή. Ένας απαισιόδοξος βλέπει μια καταστροφή σε κάθε ευκαιρία.
( Ουίνστον Τσώρτσιλ )

- Η μόνη χαμένη μάχη στην ζωή σου, είναι αυτή που δεν έδωσες ποτέ.

- Ουδείς μεγαλύτερος εχθρός από τον ευεργετηθέντα αχάριστο.

- Η ζωή είναι αυτό που σου συμβαίνει, ενώ ψάχνεις για κάτι άλλο.

ΠΕΤΡΟΣ

ΠΕΤΡΟΣ

*

• Silver members
  • 599 Δημοσιεύσεις:

Θα ανοίξει ακριβώς το έτος που κατά λάθος έγραψες ( 20121 ) !!!!!! :lol:

Καλο. (αλλα με αυτους τους αχρηστους τι περιμενουμε...............) :D

PantelisCh

PantelisCh

*

• simple Members
  • 275 Δημοσιεύσεις:
Από Οκτώβριο και βλέπουμε. Πρέπει να κλειδώσει η υποβολή του 2010 και 2011

Ελεύθερον το εύψυχον

Επισκέπτης-Andreas-

Επισκέπτης-Andreas-
  • Επισκέπτες
Γεια χαρα,

Μολις επικοινωνησα με την gsis και είπαν πως η πυλη Ε9 για το 2012 (αλλαγες 2011) θα ανοιξει εντος Σεπτεμβριου. Μαλιστα μετα απο ερωτηση για αλλαγη στην οικογενειακη κατασταση η υπαλληλος μου ανεφερε πως δεν θα χρειαστει να κανω αλλαγη μιας και απο το οικ ετος 2012 τα Ε9 θα γινονται ανα αφμ (ο καθενας το δικο του) ανεξαρτητα αν είναι παντρεμένος η οχι.

SOULIS

SOULIS

***chief***

• Silver members
  • 11.016 Δημοσιεύσεις:
Να υποθέσω ότι θα χρειαστούν και αι γυναίκαι κλειδάριθμο?
Bρε μπαγάσα! Περνάς καλά εκεί πάνω
κάνε πάσα και μια ματιά και χάμω
'κει που κοιμάσαι και αρμενίζεις
ξάφνου αστράφτεις και μπουμπουνίζεις
κι ότι σου 'ρθει κατεβάζεις
μην θαρρείς πως με ταράζεις

Νικόλας Άσιμος-Βασίλης Παπακωνσταντίνου

"Μην ντρέπεσαι να ρωτήσεις Σύντροφε/ Μην αφεθείς να πείθεσαι/ Μάθε να βλέπεις συ ο ίδιος!/
Ο,τι δεν ξέρεις ο ίδιος/ καθόλου δεν το ξέρεις/ Έλεγξε το λογαριασμό/ Εσύ θα τον πληρώσεις/
Ψάξε με τα δάχτυλα κάθε σημάδι/Ρώτα: πώς βρέθηκε αυτό εδώ/Εσύ να πάρεις πρέπει την εξουσία."

"Εγκώμιο για τη μάθηση" Μπέρτολτ Μπρεχτ

cathy

cathy

*

• Silver members
  • 532 Δημοσιεύσεις:
καλημέρα σε όλους
ξέρει κανείς πότε θα ανοίξει η σελίδα Ε9 για το 2012 ..έχω τρία χρόνια να δω την μάνα μου την φουκαριάρα και δεν μπορώ να κανονίσω με τίποτα τα ναύλα μου ...δεν έχουν μάνα στο υπουργείο ;;;;;;;;
  • THEOMI τους άρεσε αυτό

cathy

markos347

markos347

*Πτέραρχος*

• simple Members
  • 146 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Ενασχόληση με ανθρώπους, ότι εκκρίνει άφθονη αδρεναλίνη με πεπιεσμένη λογική, Κολύμπι, Τρέξιμο, Ποδήλατο, Αναρρίχηση, Οδήγηση, Ταξίδια, Κατασκηνώσεις, Φύση.

καλημέρα σε όλους
ξέρει κανείς πότε θα ανοίξει η σελίδα Ε9 για το 2012 ..έχω τρία χρόνια να δω την μάνα μου την φουκαριάρα και δεν μπορώ να κανονίσω με τίποτα τα ναύλα μου ...δεν έχουν μάνα στο υπουργείο ;;;;;;;;

Πήγαινε να δεις τη μητέρα σου, νομίζω είναι σημαντικότερη από τις προθεσμίες υποβολής του Ε9. Φτιάξε τη ζωή σου, όπως θες εσύ, κι όχι βάσει των "σφυριγμάτων" του υπουργείου. Κάποια πράγματα είναι θέμα προτεραιοτήτων....κι αυτά που αγαπάς περισσότερο, είναι αυτά που υπερισχύουν έναντι άλλων. Είμαστε με λουριά...αλλά δε σημαίνει ότι μας πάνε πάντα όπου θέλουν, έχω δει "ροτβάϊλερ" να σέρνουν τους "ιδιοκτήτες" τους προς άλλες κατευθύνσεις...πόσο μάλλον εμείς που δουλεύουμε σαν "σκυλιά", τουλάχιστον ας είμαστε "ράτσας"...
Είμαι ακόμη εδώ "υπακούωντας" αυτούς που δεν κατανοώ, μονάχα για να τους δώσω την ευκαιρία, το κύρος και τη δύναμη να συνεχίσουν να πράττουν όλα αυτά που ελπίζω να ζήσω σήμερα.

JONNYJ

JONNYJ

*

• simple Members
  • 162 Δημοσιεύσεις:
το ε9 θα ξαναπαει οπως φετος την επομενη χρονια??? ας μας το λενε απο την αρχη να το ξερουμε...
Δημοσιευμένη  εικόνα

Grzokas

Grzokas

*

• Silver members
  • 1.717 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΠΑΟΚ
Όχι και στην επόμενη απλά προς το τέλος Δεκεμβρίου.....

Υ.Γ.
Του 2012 φυσικά!
What we've got here is failure to communicate.
Some men you just can't reach...
So, you get what we had here last week,
which is the way he wants it!

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες