Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν Παραχώρηση Αγρού και Προσδιορισμός Μισθώματος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Εχω Δωρεάν Παραχώρηση Αγρού, και το πρόβλημά μου είναι ότι με βάση τον αντικειμενικό προσδιορισμό μου βγαίνει

Ακαθαριστο Μισθωμα το Χρόνο: 1317,60. Οπότε στην εκκαθάριση βγαίνει 300 ευρώ επιπλέον φόρος. Μέχρι πέρυσι ο πελάτης έβαζε 245,19, και μου λέει γιατί δεν βάζεις αυτό? Εσείς τί λέτε?

Υ.Γ. Μη με παρεξηγήσετε (είμαι αρχάρια) αλλά θέλω να μου διευκρινήσετε: τα μισθώματα που δίνουν οι πίνακες αφορούν μηνιαίο ή ετήσιο ποσο???

Βοηθήστε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πίνακες σου δίνουν το ετήσιο ποσό ανά στρέμμα,εσύ θα βάλεις το ποσό με βάση τους πίνακες για να είσαι σωστή και άσε τον πελάτη να λέει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πίνακες σου δίνουν το ετήσιο ποσό ανά στρέμμα,εσύ θα βάλεις το ποσό με βάση τους πίνακες για να είσαι σωστή και άσε τον πελάτη να λέει.

Ευχαριστώ πολύ!!!

Αφού είναι ετήσιο τελικά μου βγαίνει πολύ μικρότερο.Είναι λογικό 110 ευρώ το χρόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πίνακες αναφέρουν ετήσιο ποσό ανά στρέμμα. Ξαναέλεγξέ το-αποκλείεται να σου βγαίνει 110 Ευρώ για όλη την έκταση (εκτός και είναι π.χ. 2 στρέμματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμεις τι θα βαλουμε στο ε2 εκει που λεει μηνιαιο μισθωμα πραγματικο η τεκμαρτο?εφοσον οι πινακες ειναι για ετησιο μισθωμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Αγγελικη

Θα κάνεις δύο εγγραφές μία με το πραγματικό και μία με το τεκμαρτό με αναγωγή σε δωδέκατα και ανάλογη μεταφορά στο Ε1.

καλημερα. δηλαδη στο Ε2 του ιδιοκτητη κανουμε δυο εγγραφες? και τις μεταφερουμε στο Ε1?

εγω νομιζα οτι στο Ε2 βαζουμε το πραγματικο ( απο το μισθωτηριο) ,το οποιο μεταφερουμε στον 101 και το ποσο που προκυπτει αντικειμενικα το βαζουμε στον 909, ωστε να υπολογιστει το μεγαλυτερο .

ειναι σωστο ετσι ή καπου κανω λαθος??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ενοίκια γεωργικής γης δεν μπορεί να είναι μικρότερα του τεκμαρτού. Έτσι μου είχε αναφέρει προισταμένη εισοδήματος σε ΔΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο ε2 βαζουμε αυτα που περνουμε(οχι οτι ειναι λαθοπς να βαλουμε το αντικειμενικο)και στο ε1 ενοικια γαιων βαζουμε αυτα που παιρνει και ακριβως απο κατω συμφωνα με τον πινακα.σε γενικες γραμμες αν το ενοικιο ειναι μικροτερο συμφωνα με το πινακα βαζουμε αυτο του πινακα εαν το μισθωμα ειναι μεγαλυτερο βαζουμε το μεγαλυτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εμεις τι θα βαλουμε στο ε2 εκει που λεει μηνιαιο μισθωμα πραγματικο η τεκμαρτο?εφοσον οι πινακες ειναι για ετησιο μισθωμα?

50.Πώς δηλώνεται το αγροτεμάχιο που εκμισθώνω;

  • Στην αναλυτική κατάσταση για τα μισθώματα ακινήτων, στο πεδίο τοποθεσία γράφετε την περιοχή που βρίσκεται το αγροτεμάχιο, στο πεδίο θέση γράφετε τη λέξη επιφάνεια, στο πεδίο χρήση τη λέξη αγρός, στο πεδίο επιφάνεια επιλέγετε με το βελάκι στρέμματα (αν είναι πάνω από ένα στρέμμα) ή τ.μ.( αν είναι κάτω από ένα στρέμμα). Στα στοιχεία ενοικιαστή το ονοματεπώνυμο και το ΑΦΜ του, στην διάρκεια ενοικίασης γράφετε τη διάρκεια και τους μήνες χωρίς τεκμαρτό μηνιαίο εισόδημα, στο πεδίο ποσοστό συνιδιοκτησίας γράφετε το ποσοστό που σας αναλογεί (χωρίς το σύμβολο %) και τέλος στη στήλη 15 γράφουμε το εισόδημα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...