Προς το περιεχόμενο
  • 0

Διαχείριση Κερδών - Ερευνα διπλωματικής εργασίας


Soc

Ερώτηση

Αγαπητοί συνάδελφοι, στα πλαίσια εκπόνησης διπλωματικής εργασίας για το μεταπτυχιακό μου στο ΕΑΠ, θα ήθελα να αφιερώστετε ελάχιστα λεπτά από το χρόνο σας και να συμπληρώσετε το παρακάτω σύντομο ερωτηματολόγιο. Το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και απευθύνεται σε λογιστές και διοικητικά στελέχη. Η συμμετοχή σας θα είναι ιδιαίτερα σημαντική για μένα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

https://docs.google.com/spreadsheet/embeddedform?formkey=dFZGNUF3Zzg3MUdDOUFlcmdYcnJFOHc6MQ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Αγαπητοί συνάδελφοι, στα πλαίσια εκπόνησης διπλωματικής εργασίας για το μεταπτυχιακό μου στο ΕΑΠ, θα ήθελα να αφιερώστετε ελάχιστα λεπτά από το χρόνο σας και να συμπληρώσετε το παρακάτω σύντομο ερωτηματολόγιο. Το ερωτηματολόγιο είναι ανώνυμο και απευθύνεται σε λογιστές και διοικητικά στελέχη. Η συμμετοχή σας θα είναι ιδιαίτερα σημαντική για μένα.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

https://docs.google....lcmdYcnJFOHc6MQ

OK

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Τι κανει νιαου νιαου στα κεραμυδια......

Λες να είναι εφοριακός....?????

Ή του τμήματος Σχεδιασμού Ελέγχου του ΥΟ.....??????

Πάντως βρήκαμε πως θα το λέμε από εδώ και πέρα, διαχείριση κερδών......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Λες να είναι εφοριακός....?????

Ή του τμήματος Σχεδιασμού Ελέγχου του ΥΟ.....??????

Πάντως βρήκαμε πως θα το λέμε από εδώ και πέρα, διαχείριση κερδών......

Λες να ειναι ο Μπενι???? Στις επιχειρησεις το λεμε "διαχειριση κερδων" και στα προσωπα το λεμε "πολιτικος"......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι καλημέρα & Χρόνια Πολλά!

Ο όρος διαχείριση κερδών περιλαμβάνει όλο το φάσμα των μεθόδων για κατεύθυνση του αποτελέσματος!

Μη σας αγχώνει η έρευνα! Αφορά τη διπλωματική και τα στοιχεία σας δεν καταγράφονται. Η έρευνα είναι ανώνυμη.

Αν μπορείτε βοηθήστε την προσπάθειά μου! Σας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Συνάδελφοι καλημέρα & Χρόνια Πολλά!

Ο όρος διαχείριση κερδών περιλαμβάνει όλο το φάσμα των μεθόδων για κατεύθυνση του αποτελέσματος!

Μη σας αγχώνει η έρευνα! Αφορά τη διπλωματική και τα στοιχεία σας δεν καταγράφονται. Η έρευνα είναι ανώνυμη.

Αν μπορείτε βοηθήστε την προσπάθειά μου! Σας ευχαριστώ!

Πλακιτσα κανουμε μην αγχωνεσαι. Καλη συνεχεια στις σπουδες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Den_diabasa_to_mnimonio

Υποπτεύομαι οτι μεγαλοστελέχη επιχειρήσεων και συγχρόνως "δροσερά αγοράκια" όπως ο Τρύφωνας Σαμαράς, ο Βασίλειος Κωστέτσος, ο Λάκης Γαβαλάς και γενικά τύπου FAB 5, θα έχουν κολλήσει στην ερώτηση 2 εδώ και μέρες... :D :D

Ρατσιστικό ερωτηματολόγιο. :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

+1 κι από μένα και καλή επιτυχία.

Η έρευνα έχει σκοπό να προσδιορίσει την ύπαρξη του φαινομένου της διαχείρισης των κερδών, των κινήτρων που το δημιουργούν καθώς και των μεθόδων που χρησιμοποιούνται για την επίτευξή του.

Υ.Γ. Φίλε Soc πες στον καθηγητή σου, να μην κάνουν άσκοπες έρευνες. Έχει προσδιοριστεί το φαινόμενο με πρώτο διδάσκαλο τον σύντροφο Άκη (λευτεριά, με την ευκαιρία). Στείλτο και σ' αυτόν και κάνε τις απαντήσεις που θα σου δώσει, μια τεράστια κορνίζα. Περίπου 50 εκ.€ κομπόδεμα έχουν προσδιορίσει επ ακριβώς το φαινόμενο και έχουν διδάξει τους τρόπους διαχείρισης.

Υ.Γ.2: Όταν τελειώσει αυτή η έρευνα, κάντε μια για προσδιορίσετε την ύπαρξη του φαινομένου της διαχείρησης των ζημών. Είναι πιο επίκαιρο και πιο ενδιαφέρων.

Υ.Γ.3: Μη ξεχάσω να πω και ΛΕΥΤΕΡΙΑ στο Λάκη Γαβαλά, γιατί εγώ δεν είμαι ρατσιστής.... :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

+1 κι από μένα και καλή επιτυχία.

Η έρευνα έχει σκοπό να προσδιορίσει την ύπαρξη του φαινομένου της διαχείρισης των κερδών, των κινήτρων που το δημιουργούν καθώς και των μεθόδων που χρησιμοποιούνται για την επίτευξή του.

Υ.Γ. Φίλε Soc πες στον καθηγητή σου, να μην κάνουν άσκοπες έρευνες. Έχει προσδιοριστεί το φαινόμενο με πρώτο διδάσκαλο τον σύντροφο Άκη (λευτεριά, με την ευκαιρία). Στείλτο και σ' αυτόν και κάνε τις απαντήσεις που θα σου δώσει, μια τεράστια κορνίζα. Περίπου 50 εκ.€ κομπόδεμα έχουν προσδιορίσει επ ακριβώς το φαινόμενο και έχουν διδάξει τους τρόπους διαχείρισης.

Υ.Γ.2: Όταν τελειώσει αυτή η έρευνα, κάντε μια για προσδιορίσετε την ύπαρξη του φαινομένου της διαχείρησης των ζημών. Είναι πιο επίκαιρο και πιο ενδιαφέρων.

Υ.Γ.3: Μη ξεχάσω να πω και ΛΕΥΤΕΡΙΑ στο Λάκη Γαβαλά, γιατί εγώ δεν είμαι ρατσιστής.... :P :P :P

Σε ευχαριστώ Babisad! Θα το στείλω και στον Ακη και θα κοινοποιήσω τα αποτελέσματα στο forum, γιατί σίγουρα θα έχει να μας επιδείξει νέες μεθόδους, "ασύλληπτες" για εμάς, τους κοινούς λογιστές. Καλή Ανάσταση & "Καλή Λευτεριά" !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Μετά την αναφορά μου στον Άκη, άρχισα να κάνω ορθογραφικά λάθη, που συνήθως δεν κάνω !! Ήταν απ΄την ταραχή μου, μη δίνεις σημασία...

Καλή Ανάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...