Προς το περιεχόμενο

Λίγη βοήθεια από παλαιότερους χρήστες της epsilon


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην εκκαθαριστική δε μου υπολογίζει τις κινήσεις του υποκαταστήματος.

Προφανώς κάποια ρύθμιση είναι, αλλά με παιδεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ...

ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΙ ΜΕ ΤΟΥ ΥΠΟΚ/ΤΟΣ, ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΑΝΑ 3ΜΗΝΟ ΤΩΝ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΝΤΑΙ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΩΣ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ-ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΗΣ-Ε3.

Π.Χ. ΛΙΑΝΙΚΕΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ 23% ΛΟΓ/ΣΜΟΣ 70-4079 ΣΤΟ ΥΠ/ΜΑ, ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ Ο 70-4079 ΛΙΑΝΙΚΕΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ 23%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ίδιοι λογαριασμοί χρησιμοποιούνται. Οι περιοδικές ενημερώνονται κανονικά, αλλά όχι η εκκαθαριστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι εγώ, προσπαθώ να στείλω εκκαθαριστική νομικού προσώπου με εξουσιοδότηση.

Ενώ μπαίνει κανονικά, με τους κωδικούς μου, εμφανίζει μήνυμα δεν έχει καθοριστεί ο ρόλος μου. Οι εξουσιοδοτήσεις υπάρχουν και τις έχω αποδεχτεί. Απ ευθείας απ το taxisnet, το δέχεται. Με αυτόματη υποβολή δε μπορώ να στείλω.

Μήπως το αντιμετώπισε κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πας στις παραμέτρους της εταιρείας. Αν στέλνεις από Λογιστική πάς παράμετροι, κωδικοί αποστολής μέσω internet και επιλέγεις τις εξουσιοδοτήσεις.Εκεί διαλέγεις το λογιστή η τον λογιστή λοιγιστικού γραφείου και βάζεις τους δικούς του κωδικούς. Αν στέλνεις από Taxsystem θα πας στις παραμέτρους της εταιρείας, και στις εξουσιοδοτήσεις θα προσθέσεις τα ίδια. Μην ξεχνάς, δεν πειράζεις τους κωδικούς του πελάτη.

Ελπίζω να βοήθησα.... :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ Ειρήνη, αλλά αυτά έχουν γίνει.

Όπως είπα, μπαίνει με τους κωδικούς του λογιστή. Αλλά κολλάει στην επιλογή ρόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...
επισκέπτη αναστασία

καλημέρα έχω οριστικοποιησει εγγραφές και ξαφνικά πρέπει να καταχωρήσω Ζ που δεν μου είχε φέρει ο πελάτης μπορώ να κάνω ακύρωση της οριστικοποίησης παρακαλώ τα φώτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΤΥΠΩΣΕΙ ΘΕΩΡΗΜΕΝΑ

ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΧΡΗΣΤΗ. ΜΕΤΑ ΠΑΤΑΣ ΜΑΖΙ CTRL+ALT+M ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΑΡΧΕΙΑ ΑΠΟΡΙΣΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΕΓΓΡΑΦΩΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε τηλέφωνο στην υποστήριξη αν συναντήσεις κάποιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 months later...

Μήπως χειρίζεται κάποιος το πρόγραμμα BUSINESS PLUS της epsilon net (εμπορική διαχείρηση και λογιστική διαχείρηση Γενική Λογιστική) ???

Προσπαθώ να κάνω οριστικοποίηση εγγραφών από την γενική λογιστική αλλά μου βγάζει μόνο δύο επιλογές, να οριστικοποιήσω μόνο τις συμψηφιστικές ή να οριστικοποιήσω εγγραφές Ανοίγματος-Κλεισίματος-Συμψηφιστικές Κλεισίματος, με συνέπεια όταν κάνω οριστικοποίηση να μην οριστικοποιεί τις εγγραφές αγορών-πωλήσεων-δαπανων που έγιναν απ΄την εμπορική διαχείρηση. Τι κάνω λάθος? Από τις οδηγίες δεν έβγαλα άκρη!

Μήπως ξέρει κάποιος πως γίνεται η οριστικοποίση σε αυτό το προγραμμα?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 months later...

καλησπέρα εχει στείλει κάποιος συνάδελφος πρόσληψη με την hyper γιατι προσπαθώ να στείλω εχω μιλήσει και με την υποστήριξη αλλά μου σταματάει  στα στοιχειά του εργαζόμενου (τα στοιχειά του εργαζόμενου τα έχω από το απογραφικό του ικα οπότε ειναι σωστά ).

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ήθελα να ρωτήσω και εγώ μιά μικρή ερώτηση, αλλά γενικού ενδιαφέροντος.  Έχουμε μία επιχείρηση που θα παραλάβει την προέγκριση απο τον δήμο σε δεκα μέρες, έπειτα θα προβούμε στην έναρξη. Μέχρι τότε οι εργασίες που θα γίνονται στο μαγαζί και τα υλικά που θα παίρνουν για να φτιάξουν τις εγκαταστάσεις, με τι παραστατικό θα τα δικαιολογούμε. Φαντάζομαι ότι δεν μπορούμε να παραλαμβάνουμε τιμολόγιο ή δελτίο αποστολής προγενέστερα της έναρξης; ή μπορούμε να παίρνουμε δελτίο αποστολής; υπάρχει μήπως κάποια άλλη λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα εχει στείλει κάποιος συνάδελφος πρόσληψη με την hyper γιατι προσπαθώ να στείλω εχω μιλήσει και με την υποστήριξη αλλά μου σταματάει  στα στοιχειά του εργαζόμενου (τα στοιχειά του εργαζόμενου τα έχω από το απογραφικό του ικα οπότε ειναι σωστά ).

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

καλημερα προς ολους τους χρηστες της epsilon net , για να μην ανοιγω θεμα , στις εγγραφες τελους ισολογισμου κλπ βγαινουν καθαρα κερδη , ΚΑι τις αντιγραφες παραμετρων τις εκανα απο εταιρια που δεν ειχε κερδη ποτε και δεν ειχαν οριστει παραμετροι,  τουτεστην μπορω να δω απο καπου τις εγγραφες διαθεσης κερδων;;; Γιατι και στην εκτυπωση διαθεσης κερδων δεν αφαιρειται ο φορος απο τα κερδη αρα καποια ελλειψη υπαρχει , ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...