Προς το περιεχόμενο

δεν φορτώνει τις καταστάσεις Φορολογικής αναμόρφωσης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω κατεβάσει το αρχείο από το site του gsis της φορολογικής αναμόρφωσης , το εγκατέστησα ακολουθώντας τις οδηγίες, έφτιαξα για τους πελάτες μου τα αρχεία ώστε να τα χω έτοιμα να τα ανεβάσω και όταν μπαίνω και πατάω αναζητηση-μεταφόρτωση ...μου βγάζει το παρακάτω μηνυμα

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ XML ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ

.και από mozilla kai apo internet explorer μου βγάζει το ίδιο μήνυμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κατεβάσει το αρχείο από το site του gsis της φορολογικής αναμόρφωσης , το εγκατέστησα ακολουθώντας τις οδηγίες, έφτιαξα για τους πελάτες μου τα αρχεία ώστε να τα χω έτοιμα να τα ανεβάσω και όταν μπαίνω και πατάω αναζητηση-μεταφόρτωση ...μου βγάζει το παρακάτω μηνυμα

Η ΥΠΟΒΟΛΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΑΠΟΔΕΚΤΗ ΔΙΟΤΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΑΘΗ 1 - ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ XML ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΡΟ

.και από mozilla kai apo internet explorer μου βγάζει το ίδιο μήνυμα .

Αποθήκευσες τα αρχεία των πελατών σου με λατινικούς χαρακτήρες? μόνο έτσι τα δέχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok sorry. επειδη τα εδιωξα δεν ασχολειθηλκα παραπανω με αναμορφωσεις.

ναι τσεκαρε να ειναι λατινικοι χαρακτηρες η και αριθμοι........ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά τα είχα αποθηκεύσει με αριθμούς (ΑΦΜ) , δεν τα επαιρνε ... δοκίμασα τώρα και με λατινικούς χαρακτήρες πάλι το ίδιο μήνυμα . το έχω εγκαταστήσει περίπου 4 φορές το πρόγραμμα . καμία διαφορά . θα προσπαθήσω ξανά . Ευχαριστώ πολύ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχικά τα είχα αποθηκεύσει με αριθμούς (ΑΦΜ) , δεν τα επαιρνε ... δοκίμασα τώρα και με λατινικούς χαρακτήρες πάλι το ίδιο μήνυμα . το έχω εγκαταστήσει περίπου 4 φορές το πρόγραμμα . καμία διαφορά . θα προσπαθήσω ξανά . Ευχαριστώ πολύ !

Εχεις εγκατεστημένο το java στον ΗΥ σου?

Αν δεν το έχεις πήγαινε στο www.java.com κατέβασε το,εγκατέστησε το και ξαναπροσπάθησε με το πρόγραμμα φορολογικής αναμόρφωσης.

Ξέρω....μπορεί να σου φαίνεται άσχετο, αλλά εμένα επειδή στον 1 ΗΥ δεν είχα εγκατ/νο το java δεν δεχόταν να μου κατεβάσει καν το πρόγραμμα φορολογ.αναμόρφ.από το gsis και έκανα πρώτα αυτό που σου περιέγραψα!

Καλή τύχη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαρία Ευχαριστώ πολύ . απεγκατέστησα το πρόγραμμα , κατεβασα πάλι το java το νεότερο , και έβαλα πάλι το πρόγραμμα και μου την πήρε . Ευχαριστώ πολύ και πάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

Να κάνω και γω μια ερώτηση γιατι στην ΓΓΠΣ όλο μιλάει το τηλέφωνο...

πέρσι για την αναμόφωση του 2010 βάλαμε οικονομικό έτος 2011

φέτος που βάζω οικ ετος 2012 γιατι δεν το παίρνει?? και μου λέει ότι το έτος αναφοράς δεν είναι σωστό!!! αυτα προ μισής ώρας... γιατι τώρα δεν μπαίνει καν στο σύστημα.

αν υπάρχει καμια ιδέα θα χαρώ να την ακούσω.

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

γνωριζει κανεις οι καταστασεις αυτοκινητων και κατοικιων για την χρηση 2011 ειναι μεχρι 30/03/2012?

νομιζω οτι καπου το ειδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα

γνωριζει κανεις οι καταστασεις αυτοκινητων και κατοικιων για την χρηση 2011 ειναι μεχρι 30/03/2012?

νομιζω οτι καπου το ειδα

Καλησπέρα ,

Ναι μέχρι σήμερα είναι αλλά το πρόγραμμα και το σύστημα δεν υποστηρίζει το οικονομικό 2012.... :P

Μην αγχώνεστε ... άλλωστε όλα παίρνουν παράταση πλέον ( από κάπου το έκλεψα αυτό, ας με συγχωρήσει ο δημιουργός του.. :rolleyes: )

Φιλικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...