Προς το περιεχόμενο
  • 0

υπολογισμος αποζημιωσης απολυσης


annac

Ερώτηση

Γεια σας!

Εχω μια απορια αν μπορει καποιος να μου το ξεκαθαρισει, ελπιζω να μην ειναι πολυ ανοητο αυτο που ρωταω....

Εστω οτι υπαλληλος φευγει 31/1/2012 παιρνει την αποζημιωση απολυσης, ποσοστο του Δωρου Πασχα, την αποζημιωση αδειας και το επιδομα αδειας. Σωστα?

Αν την ημερα που φευγει παρει ολα τα παραπανω, στην αποζημιωση απολυσης π.χ. δικαιουται μισθους 3 μηνων, η αποζημιωση ειναι 3 μηνες ή 3 μηνες + 1/6. το 1/6 προσαυξηση τι σημαινει?

Ευχαριστω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

Το 1/6 είναι η αναλογία του Δώρου Πάσχα, του Δώρου Χριστουγέννων και του Επιδόματος Αδείας. Δηλαδή είναι οι 14 μισθοί δια (/) του 12.

Πέρα από όλα αυτά όμως είναι διάταξη ενσωματωμένη στην εργασία, οπότε μην το ψάχνεις παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ ΧΑΡΟΝΙΑΝ

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΑΠΟΛΥΣΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. ΠΡΟΣΕΛΗΦΘΗΝ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ 16/07/2009 ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΕΛΥΣΑΝ 27/07/2012. ΟΙ ΜΕΙΚΤΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ 1007 ΕΥΡΩ. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 16 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΑΔΕΙΑ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΤΟΥ. ΜΗ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΡΟΪΔΑ..! ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ. ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΧΘΕΣ ΜΟΥ ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΗΘΗΚΕ Η ΑΠΟΛΥΣΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ. ΠΡΟΣΕΛΗΦΘΗΝ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ 16/07/2009 ΚΑΙ ΜΕ ΑΠΕΛΥΣΑΝ 27/07/2012. ΟΙ ΜΕΙΚΤΕΣ ΜΟΥ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΑΝΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ 1007 ΕΥΡΩ. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ 16 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ ΑΔΕΙΑ ΦΕΤΟΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΑΔΕΙΑΣ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΑΝΑΛΟΓΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΚΑΤΑΒΟΛΗΣ ΤΟΥ. ΜΗ ΜΑΣ ΠΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΚΟΡΟΪΔΑ..! ΕΠΙΣΗΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΤΟΥ ΙΟΥΛΙΟΥ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..!

Αποζημίωση απόλυσης 2 μισθούς + το 1/6 αυτών, δηλαδή: 1007*14/12*2=2.349,67 ευρώ αποζημίωση.

Θα πάρεις επίδομα αδείας, αποζημίωση αδείας για τις μέρες που δεν έχεις πάρει και τα Χριστούγεννα δικαιούσαι και αναλογία Δώρου Χριστουγέννων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όταν απολύεται ένας μισθωτός, για να προσδιοριστεί το ποσό της αποζημίωσης, υπολογίζονται τα χρόνια υπηρεσίας του μετά την τελευταία πρόσληψη;

Ας χρησιμοποιήσω ένα παράδειγμα:

Ο μισθωτός προσλήφθηκε στις 10/6/2008.

Πριν συμπληρωθούν δύο μήνες εργασίας, στις 8/8/2008, απολύθηκε.

Έγινε εκ νέου πρόσληψη μετά από δύο ημέρες, στις 10/8/2008 δηλαδή.

Οριστική απόλυση χωρίς προειδοποίηση στις 6/8/2012, λίγο πριν συμπληρωθεί η τετραετία από την τελευταία πρόσληψη.

Δικαιούται 2 ή 3 μήνες αποζημίωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Όταν απολύεται ένας μισθωτός, για να προσδιοριστεί το ποσό της αποζημίωσης, υπολογίζονται τα χρόνια υπηρεσίας του μετά την τελευταία πρόσληψη;

Ας χρησιμοποιήσω ένα παράδειγμα:

Ο μισθωτός προσλήφθηκε στις 10/6/2008.

Πριν συμπληρωθούν δύο μήνες εργασίας, στις 8/8/2008, απολύθηκε.

Έγινε εκ νέου πρόσληψη μετά από δύο ημέρες, στις 10/8/2008 δηλαδή.

Οριστική απόλυση χωρίς προειδοποίηση στις 6/8/2012, λίγο πριν συμπληρωθεί η τετραετία από την τελευταία πρόσληψη.

Δικαιούται 2 ή 3 μήνες αποζημίωση;

Απο την τελευταια προσληψη , η οποια μαλιστα σε σενα ειναι και 4 ετων και δεν μπορεις να την αμφισβητησης ωστε να κερδισης τον ενα μισθο.αυτη ειναι η δικη μου αποψη,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Απο την τελευταια προσληψη , η οποια μαλιστα σε σενα ειναι και 4 ετων και δεν μπορεις να την αμφισβητησης ωστε να κερδισης τον ενα μισθο.αυτη ειναι η δικη μου αποψη,

Από την τελευταία πρόσληψη όμως δεν έχουν συμπληρωθεί τα 4 έτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σας!

Εχω μια απορια αν μπορει καποιος να μου το ξεκαθαρισει, ελπιζω να μην ειναι πολυ ανοητο αυτο που ρωταω....

Εστω οτι υπαλληλος φευγει 31/1/2012 παιρνει την αποζημιωση απολυσης, ποσοστο του Δωρου Πασχα, την αποζημιωση αδειας και το επιδομα αδειας. Σωστα?

Αν την ημερα που φευγει παρει ολα τα παραπανω, στην αποζημιωση απολυσης π.χ. δικαιουται μισθους 3 μηνων, η αποζημιωση ειναι 3 μηνες ή 3 μηνες + 1/6. το 1/6 προσαυξηση τι σημαινει?

Ευχαριστω....

Ο νόμος αναφέρει ότι η αποζημίωση καταβάλεται σύμφωνα με τις τακτικές αποδοχές, και για αυτό ενσωματώνονται όλα όσα ανέφερε ό άλλος φίλος μας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο νόμος αναφέρει ότι η αποζημίωση καταβάλεται σύμφωνα με τις τακτικές αποδοχές, και για αυτό ενσωματώνονται όλα όσα ανέφερε ό άλλος φίλος μας

ΑΝ... και πολυ αργα...ασχολουμεθα με το ανωτερω θεμα του συγκεκριμενου συναδελφου ,(25/1/2012!!)ετσι ,πληροφοριακα θα πω οτι το 1/6 σημαινει 2:12

το 2 ειναι 1/2 μισθος δωρο πασχα ,1/2 μισθος επιδ. αδειας, και ενας μισθος δωρο χριστουγεννων, τα οποια προσαυξανουν το συνολο της αποζημιωσης απολυσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Καλημέρα και καλή χρονιά,

Σε ατομική σύμβαση είχε συμφωνηθεί ότι σε περίπτωση απόλυσης , ο εργαζόμενος θα αποζημιωθεί έξτρα, πέραν της νόμιμης αποζημίωσης που δικαιούται, με 4.000€

Αυτή η έξτρα αποζημίωση αναγνωρίζεται φορολογικά?Ή πρέπει να αναμορφωθεί?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αναγνωριζεται κανονικα.

Στις αποφασεις για τις δαπανες που εκπιπτουν, υπαρχει αντιστοιχη περιπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν αναγνωρίζεται όμως, όταν απολύεται όλο το προσωπικό και η επιχείρηση διακόπτει την δραστηριότητά της.

(Σ.τ.Ε. 3455/1995).

Καλησπέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

καλη χρονια!

θα ηθελα να μαθω πως υπολογιζεται  η αποζημιωση  μου αν ευκαιρει καποιος...

ειμαι ασφαλισμενη στον  ιδιο εργοδοτη  για 9μιση  χρονια(κομμωτηριο)οι μικτες αποδοχες μου ειναι 1.170Ε

ασφαλισμενη   ως β.κομμωτη ομως ενω εχω κ αδεια ασκησεως επαγγελματος

ευχαριστω

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΧΡΗΣΤΟΣ

Γεια σας και καλή χρονιά

Έμμισθος εργαζόμενος με 8,5 έτη προϋπηρεσία και μισθό 6.000 € μεικτά (ναι υπάρχουν ακόμη τέτοιοι μισθοί), απολύεται την  31/01/2013.

Μπορεί να υπολογίσει κάποιος, λαμβάνοντας υπόψη και τις αλλαγές του μνημονίου, και χρησιμοποιώντας και ενημερωμένα προγράμματα μισθοδοσίας, τι αποζημίωση  πρέπει να πάρει;

Αν οι αποδοχές του ήταν 6.300 € ποια θα ήταν αντίστοιχα η αποζημίωσή του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Χρήστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σας και καλή χρονιά

Έμμισθος εργαζόμενος με 8,5 έτη προϋπηρεσία και μισθό 6.000 € μεικτά (ναι υπάρχουν ακόμη τέτοιοι μισθοί), απολύεται την  31/01/2013.

Μπορεί να υπολογίσει κάποιος, λαμβάνοντας υπόψη και τις αλλαγές του μνημονίου, και χρησιμοποιώντας και ενημερωμένα προγράμματα μισθοδοσίας, τι αποζημίωση  πρέπει να πάρει;

Αν οι αποδοχές του ήταν 6.300 € ποια θα ήταν αντίστοιχα η αποζημίωσή του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Χρήστος.

Γιατί και για 6000 και για 6300  ????

Ο λογιστής της εταιρειας σιγουρα θα σας δώσει την σωστή απάντηση...μη φοβάσθε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε απόλυση μετα απο προειδοποίηση ποιά ημερομηνία μετράει?

πχ κάποιος έχει προσληφθεί 18/03/09 ,τώρα του γίνεται προειδοποίηση με 22/01/13

αρα η προειδοποίηση λήγει 22/03/13 ,αν ισχύει η ημερομηνία απόλυσης δικαιούται

2,5 μισθούς ,ενώ αν ισχύσει η ημερομηνία προειδοποίησης 2 μισθούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γεια σας και καλή χρονιά

Έμμισθος εργαζόμενος με 8,5 έτη προϋπηρεσία και μισθό 6.000 € μεικτά (ναι υπάρχουν ακόμη τέτοιοι μισθοί), απολύεται την  31/01/2013.

Μπορεί να υπολογίσει κάποιος, λαμβάνοντας υπόψη και τις αλλαγές του μνημονίου, και χρησιμοποιώντας και ενημερωμένα προγράμματα μισθοδοσίας, τι αποζημίωση  πρέπει να πάρει;

Αν οι αποδοχές του ήταν 6.300 € ποια θα ήταν αντίστοιχα η αποζημίωσή του;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

Χρήστος.

Ο ανωτερος μηνιαιος μικτος  μισθος   που δικαιουται αποζημιωση ειναι 6283,2, ασχετως αν καποιος παιρνει παραπανω ,που αυτος  παιρνει με εναν προχειρο υπολογισμο ,τα μικτα του

με 6,000 καθαρα !!ειναι  περιπου 10,500 :o ,ομως ειτε με 6,000 καθαρα τα βγαλης ειτε με 6,300 την ιδια αποζημιωση θα παρη  και για την συγκεκριμενη προυπηρεσια ,με βασει το ανωτερο 6283,2 ,δικαιουται 5 μισθους +1/6 αυτων =36652ευρω .ολα αυτα με την προυποθεση οτι τα 6,000 που λες ειναι...καθαρα δεν φανταζομαι...να ειναι μικτα διοτι τοτε  η αποζημιωση υπολογιζεται στα 6,000 και οχι στα 6283,2.θεωρω.... οτι ο συλογισμος ειναι σωστος,αν ....καποιος συναδελφος εχει αντιρηση ας με διορθωσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Σε απόλυση μετα απο προειδοποίηση ποιά ημερομηνία μετράει?

πχ κάποιος έχει προσληφθεί 18/03/09 ,τώρα του γίνεται προειδοποίηση με 22/01/13

αρα η προειδοποίηση λήγει 22/03/13 ,αν ισχύει η ημερομηνία απόλυσης δικαιούται

2,5 μισθούς ,ενώ αν ισχύσει η ημερομηνία προειδοποίησης 2 μισθούς

 

ισχύει η ημερομηνία της καταγγελίας με προειδοποίηση. Προσοχή, δεν λέμε "προειδοποίηση καταγγελίας" αλλά "καταγγελία με προειδοποίηση". 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ισχύει η ημερομηνία της καταγγελίας με προειδοποίηση. Προσοχή, δεν λέμε "προειδοποίηση καταγγελίας" αλλά "καταγγελία με προειδοποίηση". 

Αρα η ημερομηνία της προειδοποίησης 22/01/13?η η ημερομηνία της απόλυσης 22/03/2013?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη ΧΡΗΣΤΟΣ

Ο ανωτερος μηνιαιος μικτος  μισθος   που δικαιουται αποζημιωση ειναι 6283,2, ασχετως αν καποιος παιρνει παραπανω ,που αυτος  παιρνει με εναν προχειρο υπολογισμο ,τα μικτα του

με 6,000 καθαρα !!ειναι  περιπου 10,500 :o ,ομως ειτε με 6,000 καθαρα τα βγαλης ειτε με 6,300 την ιδια αποζημιωση θα παρη  και για την συγκεκριμενη προυπηρεσια ,με βασει το ανωτερο 6283,2 ,δικαιουται 5 μισθους +1/6 αυτων =36652ευρω .ολα αυτα με την προυποθεση οτι τα 6,000 που λες ειναι...καθαρα δεν φανταζομαι...να ειναι μικτα διοτι τοτε  η αποζημιωση υπολογιζεται στα 6,000 και οχι στα 6283,2.θεωρω.... οτι ο συλογισμος ειναι σωστος,αν ....καποιος συναδελφος εχει αντιρηση ας με διορθωσει.

 

Ο μεικτός μισθός είναι 6.000 €. Από την εταιρεία λένε ότι η αποζημίωση πρέπει να είναι 31.416 δηλαδή 6283,20 Χ 5 , πράγμα που και εγώ πιστεύω πως ισχύει. Ψάχνοντας όμως το διαδίκτυο βρήκα ένα σύνδεσμο που έχει ένα προγραμματάκι που υπολογίζει το ύψος της αποζημίωσης απόλυσης, στο οποίο βγαίνει ως αποτέλεσμα 35.000 δηλαδή 6.000 Χ5 Χ 14/12.

Βέβαια στο ίδιο πρόγραμμα βάζοντας ως μισθό 6.300 το αποτέλεσμα είναι 31.416, πράγμα που με έκανε να προβληματιστώ για την αξιοπιστία του. Παραθέτω την  ιστοσελίδα.(http://www.tax-profit.gr/2011-04-08-06-40-50.html).

Για αυτό το λόγο ζήτησα να το τρέξει κάποιος σε έγκυρο πρόγραμμα μισθοδοσίας.

Η ιστοσελίδα που αναφέρει ο φίλος και συμπατριώτης MrKosGr βγάζει αποτέλεσμα 31.416.

Αν κάποιος έχει κάτι διαφορετικό να προσθέσει στη συζήτηση, με μεγάλη χαρά θα το διαβάσω.

 

ΧΡΗΣΤΟΣ

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Αρα η ημερομηνία της προειδοποίησης 22/01/13?η η ημερομηνία της απόλυσης 22/03/2013?

Δηλαδή η ημερομηνία της προειδοποίησης ,η τελική ημερομηνία απόλυσης,για τον υπολογισμό

του ποσού της αποζημίωσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

 

Ο μεικτός μισθός είναι 6.000 €. Από την εταιρεία λένε ότι η αποζημίωση πρέπει να είναι 31.416 δηλαδή 6283,20 Χ 5 , πράγμα που και εγώ πιστεύω πως ισχύει. Ψάχνοντας όμως το διαδίκτυο βρήκα ένα σύνδεσμο που έχει ένα προγραμματάκι που υπολογίζει το ύψος της αποζημίωσης απόλυσης, στο οποίο βγαίνει ως αποτέλεσμα 35.000 δηλαδή 6.000 Χ5 Χ 14/12.

Βέβαια στο ίδιο πρόγραμμα βάζοντας ως μισθό 6.300 το αποτέλεσμα είναι 31.416, πράγμα που με έκανε να προβληματιστώ για την αξιοπιστία του. Παραθέτω την  ιστοσελίδα.(http://www.tax-profit.gr/2011-04-08-06-40-50.html).

Για αυτό το λόγο ζήτησα να το τρέξει κάποιος σε έγκυρο πρόγραμμα μισθοδοσίας.

Η ιστοσελίδα που αναφέρει ο φίλος και συμπατριώτης MrKosGr βγάζει αποτέλεσμα 31.416.

Αν κάποιος έχει κάτι διαφορετικό να προσθέσει στη συζήτηση, με μεγάλη χαρά θα το διαβάσω.

 

ΧΡΗΣΤΟΣ

 

 

 

 

 

 

31.416 είναι.

Προσοχή όμως: ο εργοδότης εφαρμόζει αυτό το πλαφόν σε όλους; Αν έχετε υπ'όψιν σας ότι υπάρχει επιχειρησιακή συνήθεια να λαμβάνεται υπ'όψιν ο καταβαλλόμενος μισθός (χωρίς το πλαφόν του Ν.3198/55) τότε μπορείτε να διεκδικήσετε επιπλέον αποζημίωση, υπό προϋποθέσεις και δικαστικώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

31.416 είναι.

Προσοχή όμως: ο εργοδότης εφαρμόζει αυτό το πλαφόν σε όλους; Αν έχετε υπ'όψιν σας ότι υπάρχει επιχειρησιακή συνήθεια να λαμβάνεται υπ'όψιν ο καταβαλλόμενος μισθός (χωρίς το πλαφόν του Ν.3198/55) τότε μπορείτε να διεκδικήσετε επιπλέον αποζημίωση, υπό προϋποθέσεις και δικαστικώς.

Δημητρη εδω δεν εχει το 1/6 διοτι θα υπερβαινει το πλαφον του 6283,2? χμ...αυτο δεν ετυχε να το ψαξω περισσοτερο  και δε  το ηξερα !συγνωμη στο Χρηστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Γιατρέ μου σαν γιατρός τα γράφεις και δεν τα βγάζω,τι ισχύει στην απορία μου

δεν μου απαντάς.

 

Σόρυ, το ξέχασα. Ημερομηνία υπολογισμού της καταγγελίας με προειδοποίηση είναι η ημέρα κοινοποίησής της και όχι η ημέρα λήξης της προειδοποίησης. 

Μετά δεν αλλάζει τίποτα. Μπορεί π.χ. κατά τη διάρκεια του χρόνου της προειδοποιήσεως να μείνει η υπό απόλυση εργαζόμενη έγκυος, να φύγει ο υπό απόλυση εργαζόμενος φαντάρος, να συμπληρωθεί νέο κλιμάκιο αποζημίωσης (όπως π.χ.το παράδειγμα που αναφέρθηκε πιο πάνω), να γίνει αύξηση μισθού λόγω ΣΣΕ (λέμε τώρα) κ.λπ. Τίποτα από όλα αυτά δεν επηρεάζει το ποσό αλλά και τη νομική ισχύ της καταγγελίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...