Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΠΡΟΣ DATA COMMUNICATION ΠΟΥ ΕΠΙΜΕΛΩΣ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ ΜΟΥ

- - - - -

• Please log in to reply
13 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

ΕΛΕΝΑΗ

ΕΛΕΝΑΗ

*

• Silver members
  • 267 Δημοσιεύσεις:
ΠΡΟΣ DATA COMMUNICATION:
Σχετικά με την τελευταία έκδοση η οποία σε μερικές περιπτώσεις διορθώνει λανθασμένο υπολογισμό εκκαθάρισης
σας έστειλα εχτές e-mail στην ιστοσελίδα σας, έχω αναρτήσει τα παράπονά μου στο TAXHEAVEN όπου βλέπω ότι
δεν έχετε δώσει καμμία απάντηση μέχρι τώρα και ούτε καν επικοινωνήσατε μαζί μου για να μου πείτε κάτι.
Όλα τα χρόνια είμαι τυπική απέναντί σας στις πληρωμές που αφορούν το κόστος των υπηρεσιών που μου
παρέχετε και σας θεωρούσα από τις πλέον αξιόπιστες εταιρείες στο χώρο.
Έχω εκτεθεί ανεπανόρθωτα σε πελάτες μου και θα πληρώσω η ίδια φόρους που από δικό σας λάθος
(αλλά και δικό μου που στηρίχτηκα στο κύρος της εταιρείας σας)θα κληθούν να πληρώσουν οι άτυχοι που
πρόλαβαν να καταθέσουν τη δήλωσή τους.Θα μου πείτε γιατί ξαναγράφω εδώ και δεν σας τηλεφωνώ.
Κι αυτό το προσπαθώ απ΄το πρωι κι έτσι αφού είδα ότι απαντάτε στα ερωτήματα του forum εκτός
απ΄τα δικά μου είπα μήπως το δει κι άλλος κόσμος και σωθεί.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ DATA COMMUNICATION.

xripro

xripro

*

• simple Members
  • 61 Δημοσιεύσεις:

ΠΡΟΣ DATA COMMUNICATION:
Σχετικά με την τελευταία έκδοση η οποία σε μερικές περιπτώσεις διορθώνει λανθασμένο υπολογισμό εκκαθάρισης
σας έστειλα εχτές e-mail στην ιστοσελίδα σας, έχω αναρτήσει τα παράπονά μου στο TAXHEAVEN όπου βλέπω ότι
δεν έχετε δώσει καμμία απάντηση μέχρι τώρα και ούτε καν επικοινωνήσατε μαζί μου για να μου πείτε κάτι.
Όλα τα χρόνια είμαι τυπική απέναντί σας στις πληρωμές που αφορούν το κόστος των υπηρεσιών που μου
παρέχετε και σας θεωρούσα από τις πλέον αξιόπιστες εταιρείες στο χώρο.
Έχω εκτεθεί ανεπανόρθωτα σε πελάτες μου και θα πληρώσω η ίδια φόρους που από δικό σας λάθος
(αλλά και δικό μου που στηρίχτηκα στο κύρος της εταιρείας σας)θα κληθούν να πληρώσουν οι άτυχοι που
πρόλαβαν να καταθέσουν τη δήλωσή τους.Θα μου πείτε γιατί ξαναγράφω εδώ και δεν σας τηλεφωνώ.
Κι αυτό το προσπαθώ απ΄το πρωι κι έτσι αφού είδα ότι απαντάτε στα ερωτήματα του forum εκτός
απ΄τα δικά μου είπα μήπως το δει κι άλλος κόσμος και σωθεί.
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ DATA COMMUNICATION.

Είμαι και εγώ μαζί σου
Τα 2 τελευταία χρόνια τα έχω πάρει άσχημα με τις εταιρίες που προσφέρουν λογιστικά προγράμματα.
Ο κύριος λόγος είναι οτι ζητάνε σχεδόν όλες τους υπερβολικά ποσά για τα προγράμματα τους τα οποία στην τελική όπως στην δική σου περίπτωση είναι αναξιόπιστα ή υπολειτουργούν....
Θα σε συμβούλευα να μην κάνεις πίσω με τίποτα στον αγώνα που δίνεις για την ηθική σου δικαίωση.

DATA COMMUNICATION A.E.

DATA COMMUNICATION A.E.

*

• simple Members
  • 238 Δημοσιεύσεις:
Αγαπητή Συνεργάτιδα,

Σας ενημερώνουμε ότι στην έκδοση 2.90.19 του προγράμματος Academia Financials Έσοδα – Έξοδα παρουσιάστηκε μια δυσλειτουργία κατά τον υπολογισμό του φόρου εισοδήματος 2010 σε σχέση με την ωφέλεια φόρου λόγω αποδείξεων. Πιο συγκεκριμένα, ο φόρος από την ωφέλεια λόγω δαπανών έτους 2010 υπολογιζόταν εις διπλούν με αποτέλεσμα ο τελικός φόρος να είναι λανθασμένος.

Η δυσλειτουργία αυτή αποκαταστάθηκε άμεσα (την ίδια ημέρα) με την έκδοση 2.90.20,παρακαλούμε όπως ελέγξετε τα εκκαθαριστικά που πιθανόν εκδώσατε με την έκδοση2.90.19

Ζητούμε την κατανόηση σας για τη δυσλειτουργία αυτή η οποία προέκυψε λόγω του μεγάλου φόρτου εργασίας και των συνεχών αλλαγών που καθημερινά προκύπτουν από το TaxisNet.

Σας διαβεβαιώνουμε ότι η Data Communication θα συνεχίσει να στέκεται στο πλευρό σας, όπως κάνει τα τελευταία 24 χρόνια, παρέχοντας σας τα εργαλεία εκείνα και τη βοήθεια που χρειάζεστε γα να αντεπεξέλθετε στις καθημερινές σας δραστηριότητες.

ΤΜΗΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ

DATA COMMUNICATION ΑΕ
Τηλ. Κέντρο: 801 1000 808, Fax: 210 8040408

http://www.datacomm.gr
e-mail: support@datacomm.gr

Επισκέπτης-Μπάμπης Κ.-

Επισκέπτης-Μπάμπης Κ.-
  • Επισκέπτες
Αγαπητή συναδέρφισα και λοιποί συνάδερφοι , δυστυχώς το πρόγραμμα εξακολουθεί και δεν υπολογίζει στη εκκαθάριση , 2% εισφορά ΕΛΓΑ ,στα συμβεβαιούμενα ποσά, όταν υπάρχουν γεωργικά εισοδήματα.

Σύμφωνα με την περίπτωση στ΄ της παρ. 1 του άρθρου 7 του ν.3877/2010 θα υπολογίζεται ως ποσοστό 2% επί του συνολικού καθαρού γεωργικού εισοδήματος, όπως αυτό δηλώνεται με την ετήσια δήλωση φορολογίας εισοδήματος. Υπόχρεοι για την γενική αυτή εισφορά είναι τα φυσικά πρόσωπα,

που δεν είναι κατά κύριο επάγγελμα αγρότες και δηλώνουν συνολικό φορολογητέο εισόδημα, συμπεριλαμβανομένου και του γεωργικού εισοδήματος, που υπερβαίνει το εκάστοτε ισχύον αφορολόγητο όριο,

όπως αυτό ορίζεται από τις διατάξεις περί φορολογίας εισοδήματος, καθώς και τα νομικά πρόσωπα που αποκτούν εισόδημα από αγροτικές εκμεταλλεύσεις και η πλειοψηφία των μετοχών ή των μεριδίων τους δεν ανήκει σε κατά κύριο επάγγελμα αγρότες.

Μάλλον από την Παρασκευή που το έχω αναφέρει χρειάζεται «πολύς κώδικας» και για αυτή την αλλαγή.
Κατά τα άλλα … το πρόβλημα με τη διπλάσια ωφέλεια από τις αποδείξεις «λύθηκε αυθημερόν» (μετά από δύο μέρες εννοούνε και αν κάποιος έχει ακόμη την 19 -και σίγουρα υπάρχουν τέτοιοι συνάδερφοι- βγάζει ακόμη λάθος εκκαθαρίσεις).
Έτσι λοιπόν και αυτό θα λυθεί … μέσα στην … εβδομάδα.

Φιλικά
Μπάμπης Κ.

Επισκέπτης-Μπάμπης Κ.-

Επισκέπτης-Μπάμπης Κ.-
  • Επισκέπτες
Και φυσικά καμία αναφορά και στην 2.90.21

Φιλικά
Μπάμπης

Επισκέπτης-Μπάμπης Κ.-

Επισκέπτης-Μπάμπης Κ.-
  • Επισκέπτες

" Η δυσλειτουργία αυτή αποκαταστάθηκε άμεσα (την ίδια ημέρα) με την έκδοση 2.90.20,παρακαλούμε όπως ελέγξετε τα εκκαθαριστικά που πιθανόν εκδώσατε με την έκδοση2.90.19"

Συνάδερφοι :
Μη ξεχνάτε να γράφεται στις εκκαθαρίσεις και απο ποιά έκδοση τις εκτυπώνετε !!!

Φιλικά
Μπάμπης Κ.

VASILISB71

VASILISB71

VASILIS7

• simple Members
  • 185 Δημοσιεύσεις:

Αγαπητή Συνεργάτιδα,

Σας ενημερώνουμε ότι στην έκδοση 2.90.19 του προγράμματος Academia Financials Έσοδα – Έξοδα παρουσιάστηκε μια δυσλειτουργία κατά τον υπολογισμό του φόρου εισοδήματος 2010 σε σχέση με την ωφέλεια φόρου λόγω αποδείξεων. Πιο συγκεκριμένα, ο φόρος από την ωφέλεια λόγω δαπανών έτους 2010 υπολογιζόταν εις διπλούν με αποτέλεσμα ο τελικός φόρος να είναι λανθασμένος.

Η δυσλειτουργία αυτή αποκαταστάθηκε άμεσα (την ίδια ημέρα) με την έκδοση 2.90.20,παρακαλούμε όπως ελέγξετε τα εκκαθαριστικά που πιθανόν εκδώσατε με την έκδοση2.90.19

Ζητούμε την κατανόηση σας για τη δυσλειτουργία αυτή η οποία προέκυψε λόγω του μεγάλου φόρτου εργασίας και των συνεχών αλλαγών που καθημερινά προκύπτουν από το TaxisNet.

Σας διαβεβαιώνουμε ότι η Data Communication θα συνεχίσει να στέκεται στο πλευρό σας, όπως κάνει τα τελευταία 24 χρόνια, παρέχοντας σας τα εργαλεία εκείνα και τη βοήθεια που χρειάζεστε γα να αντεπεξέλθετε στις καθημερινές σας δραστηριότητες.

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ.
ΕΣΤΕΙΛΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ έκδοση 2.90.20 ΣΤΟ TAXISNET ΚΑΙ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΤΗΣ DATA ΗΤΑΝ 50 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡO ΦΟΡΟ.

Της παιδείας οι ρίζες είναι πικρές, μα οι καρποί γλυκοί. 

Το να νικάς τον εαυτό σου, από όλες τις νίκες είναι η πρώτη και καλύτερη.

VASILISB71

VASILISB71

VASILIS7

• simple Members
  • 185 Δημοσιεύσεις:

ΑΚΟΜΗ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΩΣΤΗ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ.
ΕΣΤΕΙΛΑ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕ ΤΗΝ έκδοση 2.90.20 ΣΤΟ TAXISNET ΚΑΙ Η ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ ΤΗΣ DATA ΗΤΑΝ 50 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡO ΦΟΡΟ.

Το πρόβλημα εντοπίζεται στις περιπτώσεις ύπαρξης αγροτικων εισοδημάτων στους κωδικούς 915-916.
Δεν υπολογίζει τον συμπληρωματικό φορο-ΟΓΑ κλπ.

VASILISB71

VASILISB71

VASILIS7

• simple Members
  • 185 Δημοσιεύσεις:

Το πρόβλημα εντοπίζεται στις περιπτώσεις ύπαρξης αγροτικων εισοδημάτων στους κωδικούς 915-916.
Δεν υπολογίζει τον συμπληρωματικό φορο-ΟΓΑ κλπ.

ΔΙΟΡΘΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ 20.90.23

Επισκέπτης-bg5-

Επισκέπτης-bg5-
  • Επισκέπτες
καλησπερα σε ολους

χρησιμοποιω και εγω το προγραμμα της data commun . σε dος ομως [ακομα καλως η κακως ,εχω αγορασει το academia αλλα που καιρος να το μαθω ,το ειδα και δυσχρηστο αρχικα και δεν μου ανοιγει η ορεξη....] και πρεπει να πω οτι κ α θ ε χρονο οι εκκαθαρησεις φορου ειναι λ α θ ο ς -μολις πριν 7-8 μερες εβαλα την τοτε νεα εκδοση δεν θυμαμαι τον αριθμο της μια και γραφω απο το σπιτι τωρα [σε ορισμενες δε περιπτωσεις εχω εκτεθει με μεγαλες διαφορες ..................] ,το ιδιο και φετος ενοειται !!!
Ουδεποτε δε ελαβα απαντηση ακομα και σε εγγραφη αναφορα μου... τηλεφωνικα δε .....αρες μαρες κουκουναρες.............

κουραγιο σε ολους [μας]
βγρ

GOGO

GOGO

*

• simple Members
  • 32 Δημοσιεύσεις:
νομιζω οτι ειμαστε λιγο υπερβολικοι λογω του φορτου και της πιεσης που δεχομαστε. Εδώ και 20 χρονια που εχω το προγραμμα της data δεν εχω αντιμετωπισει κανενα προβλημα με την εκκαθαρηση του φορου και αυτο ειναι που εκτιμανε και οι πελατες του γραφειου μας.Τωρα πραγματικα αυτο που συνέβει ειναι δυσαρεστο το καταλαβα και εγω οτι κατι δεν πηγε καλα σε μια εκκαθαρηση αλλα προλαβα να το διορθωσω . Πραγματικα καταλαβινω την συναδελφο που αντιμετοπιζει το προβλημα με τους πελατες της, σε μια τοσο δυσκολη εποχη που δεν μας επιτρεπετε να χανουμε ουτε τον πελατη της απλης δηλωσης . Κουραγιο σε ολους και ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ.

ΥΓ για bgr θα προτεινα να αφησεις το dos και θα δεις μεγαλη διαφορα με το academia

Επισκέπτης-panagos-

Επισκέπτης-panagos-
  • Επισκέπτες

Αγαπητή συναδέρφισα και λοιποί συνάδερφοι , δυστυχώς το πρόγραμμα εξακολουθεί και δεν υπολογίζει στη εκκαθάριση , 2% εισφορά ΕΛΓΑ ,στα συμβεβαιούμενα ποσά, όταν υπάρχουν γεωργικά εισοδήματα.

Σύμφωνα με την περίπτωση στ΄ της παρ. 1 του άρθρου 7 του ν.3877/2010 θα υπολογίζεται ως ποσοστό 2% επί του συνολικού καθαρού γεωργικού εισοδήματος, όπως αυτό δηλώνεται με την ετήσια δήλωση φορολογίας εισοδήματος. Υπόχρεοι για την γενική αυτή εισφορά είναι τα φυσικά πρόσωπα,

που δεν είναι κατά κύριο επάγγελμα αγρότες και δηλώνουν συνολικό φορολογητέο εισόδημα, συμπεριλαμβανομένου και του γεωργικού εισοδήματος, που υπερβαίνει το εκάστοτε ισχύον αφορολόγητο όριο,

όπως αυτό ορίζεται από τις διατάξεις περί φορολογίας εισοδήματος, καθώς και τα νομικά πρόσωπα που αποκτούν εισόδημα από αγροτικές εκμεταλλεύσεις και η πλειοψηφία των μετοχών ή των μεριδίων τους δεν ανήκει σε κατά κύριο επάγγελμα αγρότες.

Μάλλον από την Παρασκευή που το έχω αναφέρει χρειάζεται «πολύς κώδικας» και για αυτή την αλλαγή.
Κατά τα άλλα … το πρόβλημα με τη διπλάσια ωφέλεια από τις αποδείξεις «λύθηκε αυθημερόν» (μετά από δύο μέρες εννοούνε και αν κάποιος έχει ακόμη την 19 -και σίγουρα υπάρχουν τέτοιοι συνάδερφοι- βγάζει ακόμη λάθος εκκαθαρίσεις).
Έτσι λοιπόν και αυτό θα λυθεί … μέσα στην … εβδομάδα.

Φιλικά
Μπάμπης Κ.

Συναδελφε οταν λες που υπερβαίνει το εκάστοτε ισχύον αφορολόγητο όριο, εννοείς το ατομικό ή το οικογενειακό???

Επισκέπτης-LIGOANNA-

Επισκέπτης-LIGOANNA-
  • Επισκέπτες

Συναδελφε οταν λες που υπερβαίνει το εκάστοτε ισχύον αφορολόγητο όριο, εννοείς το ατομικό ή το οικογενειακό???

δες #4

DATA COMMUNICATION A.E.

DATA COMMUNICATION A.E.

*

• simple Members
  • 238 Δημοσιεύσεις:
Τα παραπάνω θέματα έχουν διορθωθεί με live up date.

ΤΜΗΜΑ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ ΠΕΛΑΤΩΝ

DATA COMMUNICATION ΑΕ
Τηλ. Κέντρο: 801 1000 808, Fax: 210 8040408

http://www.datacomm.gr
e-mail: support@datacomm.gr

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες