Προς το περιεχόμενο

ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟ Ε1


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα, θα ηθελα την αποψη σας με ποιον τρόπο θα δηλωθει το αυτοκινητο που είναι σε ακινησια, ηλεκτρονικα.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με το ΤΑΧΙS δυο υπάλληλοι είχαν αντιθετη άποψη, ο ένας θεωρούσε ότι δεν έπρεπα να δηλωθει καθολου και ο άλλος ότι πρεπει αλλά δεν ξέρει πως είναι θέμα φορολογικό. Στην ΔΟΥ της περιοχής μου δεν γνωρίζουν πως θα γίνει αυτό ηλεκτρονικα και στα κεντρικά τα τηλ. συνεχως μιλάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, θα ηθελα την αποψη σας με ποιον τρόπο θα δηλωθει το αυτοκινητο που είναι σε ακινησια, ηλεκτρονικα.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια με το ΤΑΧΙS δυο υπάλληλοι είχαν αντιθετη άποψη, ο ένας θεωρούσε ότι δεν έπρεπα να δηλωθει καθολου και ο άλλος ότι πρεπει αλλά δεν ξέρει πως είναι θέμα φορολογικό. Στην ΔΟΥ της περιοχής μου δεν γνωρίζουν πως θα γίνει αυτό ηλεκτρονικα και στα κεντρικά τα τηλ. συνεχως μιλάνε.

καλημέρα.....

Εάν η ακινησία αφορά ολόκληρο το 2010 το δηλώνεις κανονινκά και στους μήνες κυριότητας βάζεις 0.Κρατάς βέβαια και στο αρχείο σου τη σχετική βεβαίωση.

Ετσι τουλάχιστον το χειρίζομαι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα.....

Εάν η ακινησία αφορά ολόκληρο το 2010 το δηλώνεις κανονινκά και στους μήνες κυριότητας βάζεις 0.Κρατάς βέβαια και στο αρχείο σου τη σχετική βεβαίωση.

Ετσι τουλάχιστον το χειρίζομαι....

Η αλήθεια είναι οτι την απάντηση από το ΤΑΧΙΣ, για τη μη δηλωση την πηρα πρωτη και έστειλα τη δήλωση χωρις να το δηλώσω.

καλό θα ήταν να κάνω συμπληρωματική δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Η αλήθεια είναι οτι την απάντηση από το ΤΑΧΙΣ, για τη μη δηλωση την πηρα πρωτη και έστειλα τη δήλωση χωρις να το δηλώσω.

καλό θα ήταν να κάνω συμπληρωματική δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης

Kαλημέρα !

Θα ήθελα να ρωτήσω από την στιμγή που καταθέτεις πινακίδες στο Ε1 τι αριθμό βάζεις? Εχω περίπτωση ακινησίας όλο το 2010 , έχει καταθέσει πινακίδες και άπο ότι είδα το δηλώνουμε με 0 μήνες αλλά τι αριθμό βάζω?

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι την απάντηση από το ΤΑΧΙΣ, για τη μη δηλωση την πηρα πρωτη και έστειλα τη δήλωση χωρις να το δηλώσω.

καλό θα ήταν να κάνω συμπληρωματική δηλαδή?

Αν ημουν εγω, αφου το αυτοκινητο ειναι ακομη στην κυριοτητα μου,και απλως δεν κινηται ,θα εκανα συμπληρωματικη διοτι αν θες να το πουλησης, πως θα το κανεις αφου ουσιαστικα το διεγραψες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2012 (ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ 2011) ΟΙ 0 ΜΗΝΕΣ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΧ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΕΘΗΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΑΠΟ 27-12-2010 Ή ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2012 (ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟ 2011) ΟΙ 0 ΜΗΝΕΣ ΚΥΡΙΟΤΗΤΑΣ ΟΤΑΝ ΕΙΧ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΑΚΙΝΗΣΙΑ ΜΕ ΚΑΤΑΤΕΘΗΜΕΝΕΣ ΤΙΣ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΑΠΟ 27-12-2010 Ή ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΤΙ?

Καλησπέρα

Ναι ισχύει

Καλή συνέχεια

Μπάμπης Κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...