Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

taxisnet: Ο λογαριασμός σας έχει κλειδωθεί. Ειδοποιήστε το διαχειριστή του συστήματος

- - - - -

• Please log in to reply
34 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-Dhmhtrhs-

Επισκέπτης-Dhmhtrhs-
  • Επισκέπτες

το σύστημα κλειδώνει σε 6 έξι λάθος προσπάθειες.
μετά τηλεφωνείς στο ταχις και στο ανοίγουν

όχι λάθος δικό μου....
Αναφερόμουνα στο μέρος της συζήτησης γιά τον πρόσθετο ρόλο ως λογιστής.

Έχω όλες τις προϋποθέσεις(ΚΑΔκλπ) και πλήρωσα στο ΟΕΕ (εγγραφή) την 23/3/2011.

Ακόμα δεν μου επιτρέπουν να έχω πρόσθετο ρόλο και δεν ξέρω τι γίνεται...
Έχω στείλει mail στο taxisnet.
Αλλά παρ όλα αυτά έχω αγχωθεί.

ΥΓ: Κατέθεσα τα χαρτιά μου και μου τα δέχτηκαν. Πλήρωσα, μου κόπηκε γραμμάτιο και μου είπαν σε ενάμισυ μήνα θα μου δώσουν εγγράφως την άδεια. Μήπως αυτό παίζει ρόλο?

FAFOUTIS

FAFOUTIS

*

• Silver members
  • 3.221 Δημοσιεύσεις:

Ευχαριστώ συνάδερφοι. Δευτέρα θα περάσω από Ο.Ε.Ε. να εξοφλήσω. Η ΒΛΑΚΙΑ στο μεγαλείο τις. Τίποτα άλλο δεν έχω να πω

Είχε βγει απόφαση τώρα τελευταία, ότι δε θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν το taxis, όσοι Λογιστές δεν είναι τακτοποιημένοι οικονομικά στο επιμελητήριο. Έκανα 1 αναζήτηση, αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό. Θυμάμαι πάντως, είχε βγάλει ανακοίνωση διαμαρτυρίας σχετικά η ΠΟΛ (αν την έγραψα σωστά).

Ναι ισχύει. Πριν λίγες μέρες πήγα και πλέρωσα κι εγώ.

Μπράβο παιδιά.

Μα είναι δυνατόν να πιστεύετε ότι σας κλείδωσε τους κωδικούς το taxisnet,επειδή δεν πληρώσατε το Ο.Ε.Ε?????
Απλώς, τουλάχιστον προς το παρόν αν δεν βάλουν μυαλό,να μη σου επιτρέπει να ενεργείς με πρόσθετο ρόλο και όχι να σου αφαιρέσουν την ηλεκτρονική πρόσβαση.

Κατά πάσα πιθανότητα κλειδώθηκαν οι κωδικοί σου για άλλο λόγο.

The Jamaican

The Jamaican

*

• Silver members
  • 580 Δημοσιεύσεις:
Ρε παιδιά μην μπερδεύετε το κλείδωμα του λογαριασμού με τον πρόσθετο ρόλο. Το κλείδωμα του λογαριασμού είναι ένα πρόβλημα που λύνεται με ένα τηλέφωνο στη ΓΓΠΣ.
Ο πρόσθετος ρόλος είναι ένα πρόβλημα που για να λυθεί πρέπει να έχεις τον ανάλογο ΚΑΔ, να πληρώσεις το ΟΕΕ, το ΟΕΕ από την πλευρά του να πάρει χαμπάρι ότι το πλήρωσες, αφού το πάρει χαμπάρι να ενημερώσει το taxis, το taxis να πάρει χαμπάρι ότι το ΟΕΕ είναι πληρωμένο και εν συνεχεία να σου επιτρέψει να έχεις τον πρόσθετο ρόλο. (Φαντάσου τι έχει να γίνει του χρόνου που θα λήγουν όλες οι άδειες 31/03 και θα πρέπει όλοι να πληρώσουν για να πιστοποιηθούν.) Απλά πράγματα. Το συγκεκριμένο θέμα δεν συμπεριλαμβάνεται στην έναρξη επιχειρήσεων σε μια στάση. Έχει περισσότερες στάσεις έτσι για να μεγαλώνει η απόλαυση.

In vino veritas est

george74

george74

*

• simple Members
  • 51 Δημοσιεύσεις:
Συνάδελφοι.
Αυτή είναι η απάντηση που πείρα απο το taxis.

Ξέρει κάποιος να μου απαντήση τί να κάνω δεδομένου ότι έχω εξοφληση το επιμελητήριο 3/2/2011.

Και δεν μπορώ να πάρω τον πρόσθετο ρόλο.

Αγαπητέ κύριε

Προϋπόθεση για να πάρετε τον πρόσθετο ρόλο του λογιστή ,είναι να έχετε κάνει ενεργοποίηση
του λογαριασμού σας,να έχετε κάνει έναρξη σαν λογιστής στο Μητρώο της ΔΟΥ και να έχετε ανανεώσει την άδεια στο Οικονομικό Επιμελητήριο .Παρακαλούμε ενημερωθείτε αναλυτικότερα απο
την ΠΟΛ 1178 7/12/2010 και 1186 21/12/2010

Πάντα στη διάθεσή σας
Υπηρεσία TAXISnet

PKLOGI13

PKLOGI13

*

• simple Members
  • 190 Δημοσιεύσεις:

Συνάδελφοι.
Αυτή είναι η απάντηση που πείρα απο το taxis.

Ξέρει κάποιος να μου απαντήση τί να κάνω δεδομένου ότι έχω εξοφληση το επιμελητήριο 3/2/2011.

Και δεν μπορώ να πάρω τον πρόσθετο ρόλο.

Αγαπητέ κύριε

Προϋπόθεση για να πάρετε τον πρόσθετο ρόλο του λογιστή ,είναι να έχετε κάνει ενεργοποίηση
του λογαριασμού σας,να έχετε κάνει έναρξη σαν λογιστής στο Μητρώο της ΔΟΥ και να έχετε ανανεώσει την άδεια στο Οικονομικό Επιμελητήριο .Παρακαλούμε ενημερωθείτε αναλυτικότερα απο
την ΠΟΛ 1178 7/12/2010 και 1186 21/12/2010

Πάντα στη διάθεσή σας
Υπηρεσία TAXISnet

Εγώ πάλι πλήρωσα 4/4/11 το ΟΕΕ σήμερα 5/4/11 πηρα πρόσθετο ρόλο... Μαλλον τυχερός είμαι.... Αν πάρεις το taxis δε σου λένε τι ακριβώς συμβαίνει με σένα??? Αυτά που σου απάντησαν τα ξέραμε...

george74

george74

*

• simple Members
  • 51 Δημοσιεύσεις:
Δέν ξέρω ίσως θα πρέπει να πάρω τηλ. το taxis και επιμελητηριο για να δω τί θα κάνω...
Κάποιος άλλος συνάδελφος που είχε αυτό το πρόβλημα?

nikiforosmx

nikiforosmx

NikiForoS

• simple Members
  • 97 Δημοσιεύσεις:

Μπράβο παιδιά.

Μα είναι δυνατόν να πιστεύετε ότι σας κλείδωσε τους κωδικούς το taxisnet,επειδή δεν πληρώσατε το Ο.Ε.Ε?????
Απλώς, τουλάχιστον προς το παρόν αν δεν βάλουν μυαλό,να μη σου επιτρέπει να ενεργείς με πρόσθετο ρόλο και όχι να σου αφαιρέσουν την ηλεκτρονική πρόσβαση.

Κατά πάσα πιθανότητα κλειδώθηκαν οι κωδικοί σου για άλλο λόγο.

Συνάδερφοι, είμαι αυτός που ξεκίνησα το θέμα. Ζητώ συγνώμη που δεν απάντησα άμεσα. Το πρόβλημα μου λύθηκε την επόμενη μέρα κιόλας. Και σε τηλεφωνική επικοινωνία με τις υπηρεσίες του taxisnet και μιλώντας με μια πολύ ευγενική και εξυπηρετική κυρία μου έδωσε να καταλάβω ότι το πρόβλημα ήταν στιγμιαίο και ότι ήταν σφάλμα του συστήματος. Άσχετα ότι το Ο.Ε.Ε. μου έχει λήξει από 31/03/2011 και το έχω απλήρωτο καταθέτω κανονικά δηλώσεις.
FAFOUTIS ζώντας στην χώρα του παραλόγου ΝΑΙΙΙΙΙ πίστεψα για μια στιγμή ότι κάποιος ανόητος από τους πολλούς που είναι γύρος μας θα σκέφτηκε να κλειδώσει το taxisnet για να μας αναγκάσει να πληρώσουμε το Ο.Ε.Ε. . Πλέων δεν μου κάνει τίποτα εντύπωση.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ
NikiForoS: Όσο ζω ελπίζω...

Michail E. NikiForoS
Heraklion, Creta 714 14 GR
e-mail:nikiforosmx@hotmail.gr

nikiforosmx

nikiforosmx

NikiForoS

• simple Members
  • 97 Δημοσιεύσεις:
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΚΡΗΤΗΣ
ΕΘΝ. ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΩΣ 105 - 71306 ΗΡΑΚΛΕΙΟ – ΤΗΛ. 2810224595 ΤΗΛ./FAX 2810223997
www.oeetak.gr e-mail : oeetak@her.forthnet.gr

Ηράκλειο : 30/03/2011
Αρ. Πρωτ. : Φ3/203

Προς :
Λογιστές – Φοροτεχνικούς.

Συνάδελφοι,
Σας γνωρίζουμε ότι στο άρθρο 17 του Ν. 3842/2010 «Αντικατάσταση φορολογικής δικαιοσύνης, αντιμετώπιση της φοροδιαφυγής και άλλες διατάξεις» προβλέπεται για την επικοινωνία των λογιστών - φοροτεχνικών με τη Γενική Γραμματεία Πληροφοριακών Συστημάτων, από το έτος 2011 εκτός της άδειας άσκησης επαγγέλματος του Ν. 2515/1997 η πιστοποίηση από το Οικονομικό Επιμελητήριο της Ελλάδας και η απόκτηση ψηφιακής υπογραφής.
Σύμφωνα με τη παράγραφο 6 του άρθρου 17 του Ν. 3470/2006 για τη νόμιμη άσκηση της δραστηριότητας σας η άδεια είναι σε ισχύ εφόσον έχει ανανεωθεί το δελτίο επαγγελματικής ταυτότητας.
Για τους χρήστες του παλιού Taxis Net, των οποίων η άδεια ισχύει μέχρι 31/03/2011, οι κωδικοί θα παραμείνουν ενεργοποιημένοι για ικανό χρονικό διάστημα μέσα στο οποίο θα πρέπει να προχωρήσουν σε διαδικασία ενεργοποίησης λογαριασμού με κλειδάριθμο στο νέο TAXISnet, αρκεί η άδειά τους να ανανεωθεί για όλο το έτος. Σε διαφορετική περίπτωση δε θα μπορούν να διεκπεραιώσουν καμία εργασία.
Επιπλέον θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι χρήστες του νέου TaxisNet θα πρέπει να γνωρίζουν ότι σε περίπτωση οφειλής προς το ΟΕΕ δεν θα μπορούν να πραγματοποιούν καμιά εργασία μέσω internet και στο εξής η άδεια τους θα λήγει 31 Δεκεμβρίου κάθε έτους.

Με εκτίμηση
Ο Πρόεδρος του Π.Τ.
NikiForoS: Όσο ζω ελπίζω...

Michail E. NikiForoS
Heraklion, Creta 714 14 GR
e-mail:nikiforosmx@hotmail.gr

Επισκέπτης-ΠΑΣΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-

Επισκέπτης-ΠΑΣΣΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ-
  • Επισκέπτες

Προσπαθώ να μπω στο taxisnet και μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα:

Ο λογαριασμός σας έχει κλειδωθεί. Ειδοποιήστε το διαχειριστή του συστήματος

Μπορεί να μου πει κανείς τι είναι πάλι αυτό ?

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

*

• simple Members
  • 128 Δημοσιεύσεις:
ΣΕ ΠΟΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΤΑΧΙΣ ?

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

*

• simple Members
  • 128 Δημοσιεύσεις:
ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΤΑΞΙΣ?

Στέλιος

Στέλιος

*

• Silver members
  • 853 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΠΑΟΚ

ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΣ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΤΟΥ ΤΑΞΙΣ?

Ταχ. Δ/νση ΓΓΠΣ : Χανδρή 1 & Θεσσαλονίκης, Τ.Κ. 18346, Αθήνα
Email: info@gsis.gr

Γραφείο Υποστήριξης Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών

(Αν δεν βρείτε απαντήσεις στα ερωτήματά σας στις σελίδες Ερωτήσεων - Απαντήσεων, καλέστε στο help desk της Γ.Γ.Π.Σ : 210 4802552)

«Εκείνο για το οποίο η δική μας γενιά θα μετανιώσει μια μέρα πικρά

δε θα είναι τόσο η σκληρότητα και η αδικία των κακών,

όσο η απαράδεκτη σιωπή των καλών»…….

(Μάρτιν Λούθερ Κινγκ)

Ο νόμος πρέπει να διατυπώνεται έτσι, ώστε η εφαρμογή του να είναι και στην πράξη δυνατή, εφόσον ο νομοθέτης θέλει να τιμωρεί αποτελεσματικά τους λίγους και όχι άσκοπα τους πολλούς απ' τους πολίτες (Σόλωνας)

Ακόμα και μια κοινωνία ηλίθιων είναι ταξική. Έτσι ένας ηλίθιος πλούσιος είναι απλά πλούσιος ενώ ένας ηλίθιος φτωχός είναι απλά ηλίθιος.(Αρκάς)
Έχω διαβάσει τόσα πολλά γύρω από το κάπνισμα και το ποτό που αποφάσισα να κόψω το διάβασμα. (Αρκάς)
Το καλύτερο φάρμακο για το βήχα είναι η φασολάδα.Μετά θα φοβάσαι να βήξεις. (Αρκάς)
Μεγαλοφυΐα είναι κάποιος που σε παραλία γυμνιστών μπορεί να θυμάται φάτσες.(Αρκάς)
Έλληνας θα πει το πρωί να γελάς σαν παιδί, το μεσημέρι να κουβεντιάζεις φρόνιμα και το δείλι να δακρύζεις περήφανα (Δημήτρης Λιαντίνης)

Κι αν δεν μπορείς να κάμεις τη ζωή σου όπως τη θέλεις, τούτο προσπάθησε τουλάχιστον όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις(Κ.Π.Καβάφης)

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

*

• simple Members
  • 128 Δημοσιεύσεις:
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΤΕΛΙΟ

pman

pman

*

• simple Members
  • 100 Δημοσιεύσεις:

(Αν δεν βρείτε απαντήσεις στα ερωτήματά σας στις σελίδες Ερωτήσεων - Απαντήσεων, καλέστε στο help desk της Γ.Γ.Π.Σ : 210 4802552)

Μήπως ξέρει κάποιος και άλλο τηλ. γιατί αυτό είναι κάτω;

FAFOUTIS

FAFOUTIS

*

• Silver members
  • 3.221 Δημοσιεύσεις:

Μήπως ξέρει κάποιος και άλλο τηλ. γιατί αυτό είναι κάτω;

Πρέπει να επιμείνεις και να  περιμένεις λίγο.

Οι άνθρωποι δέχονται χιλιάδες τηλέφωνα και αργεί λίγο η σύνδεση.

Πάντως η δουλειά σου θα γίνει.

1 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες