Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΜΗ ΑΠΟΔΕΚΤΟ ΑΦΜ ΛΟΓΙΣΤΗ ΓΙΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΣΤΟ ΝΕΟ ΤΑΧΙς

- - - - -

• Please log in to reply
10 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

LILY

LILY

*

• simple Members
  • 473 Δημοσιεύσεις:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΕ, ΚΑΝΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΛΟΓ/ΣΜΟΥ, ΠΑΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΠΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΠΕ (2ο ΜΗΝΑ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟς Ο ΑΦΜ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΩ; ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ; ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗς!

noname

noname

Δεν φταίω εγώ για να πληρώσω την κρίση σας

• simple Members
  • 342 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!
ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΠΕ, ΚΑΝΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΛΟΓ/ΣΜΟΥ, ΠΑΩ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΟ ΦΠΑ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΕΠΕ (2ο ΜΗΝΑ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟς Ο ΑΦΜ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΘΩ; ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ; ΕΧΩ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ ΩΣ ΛΟΓΙΣΤΗς!

την άδεια την ανανέωσες; έχεις πληρώσει το ΟΕ-Ε;
Τον γάιδαρο που πείθεται ευκολότερα, φορτώνουν περισσότερο

Δημοσιευμένη  εικόνα

LILY

LILY

*

• simple Members
  • 473 Δημοσιεύσεις:

την άδεια την ανανέωσες; έχεις πληρώσει το ΟΕ-Ε;

Η ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ ΛΗΓΕΙ 31/03/2011 ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΑ ΩΣ 31/03/2012

LILY

LILY

*

• simple Members
  • 473 Δημοσιεύσεις:
ΜΗΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΗΓΗΘΕΙ Η ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΟΝ ΚΒΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΒΙΒΛΙΩΝ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΜΟΥ.... ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΑ ΑΚΟΜΗ... ΕΙΝΑΙ ΝΕΑ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ

birbilis

birbilis

*

• simple Members
  • 235 Δημοσιεύσεις:
Εσύ ώς λογιστής έχεις ενεργοποιήθεί στο ΝΕΟ taxisnet (με κλειδάριθμο)?
Από οτι έχω καταλάβει για να εξουσιοδοτήσεις κάποιον έιτε ώς εκπρόσωπο ή σαν λογιστή νομικού προσώπου, πρέπει αυτός (ο εξουσιοδοτούμενος) να έχει ενεργοποιήσει νέους κωδικούς με κλειδάριθμο.

LILY

LILY

*

• simple Members
  • 473 Δημοσιεύσεις:

Εσύ ώς λογιστής έχεις ενεργοποιήθεί στο ΝΕΟ taxisnet (με κλειδάριθμο)?
Από οτι έχω καταλάβει για να εξουσιοδοτήσεις κάποιον έιτε ώς εκπρόσωπο ή σαν λογιστή νομικού προσώπου, πρέπει αυτός (ο εξουσιοδοτούμενος) να έχει ενεργοποιήσει νέους κωδικούς με κλειδάριθμο.

ΝΑΙ ! ΕΧΩ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΘΕΙ ΣΤΟ ΝΕΟ ΤΑΧΙΣ ΝΕΤ

LILY

LILY

*

• simple Members
  • 473 Δημοσιεύσεις:
ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ; Η ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥ;

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

*

• simple Members
  • 189 Δημοσιεύσεις:
WELCOME TO THE CLUB!!! ευτυχως είσαι τυχερή, που είναι ΕΠΕ. Εγώ εχω πληρωσει το ΟΕΕ απο τον προηγουμενο μηνα και ακομη, μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το επιμελητηριο, δεν εχουν ενημερωσει το ΤΑΧΙS!!!! Ακου τι θα κανεις. Θα ορισεις εσενα εκπροσωπο οχι λογιστη, το αφμ σου κανονικα, με τον κλειδαριθμο της ΕΠΕ. Μετα, θα μπαινεις με τον δικο σου κλειδαριθμο, θα κανεις αποδοχη της εξουσιοδοτησης, και θα στειλεις το φπα κανονικα απο το δικο σου λογαριασμο, μεσα απο την "επιλογη ρολου". Σε κανενα χρονο, που θα εχει ενημερωθει το ταξις, ισως να μπορεις να εξουσιοδοτηθεις ως λογιστης. Ελπιζω να χεις υπογραψει την επιστολη διαμαρτυριας!!!!!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ; Η ΜΕ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΑΦΟΥ ΠΕΡΑΣΕΙ Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΣΤΗ ΔΟΥ;

Επισκέπτης-ΡΟΥΣΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-

Επισκέπτης-ΡΟΥΣΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ-
  • Επισκέπτες
[quote name='ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ' timestamp='1301141222' post='387755']
WELCOME TO THE CLUB!!! ευτυχως είσαι τυχερή, που είναι ΕΠΕ. Εγώ εχω πληρωσει το ΟΕΕ απο τον προηγουμενο μηνα και ακομη, μετα απο τηλεφωνικη επικοινωνια με το επιμελητηριο, δεν εχουν ενημερωσει το ΤΑΧΙS!!!! Ακου τι θα κανεις. Θα ορισεις εσενα εκπροσωπο οχι λογιστη, το αφμ σου κανονικα, με τον κλειδαριθμο της ΕΠΕ. Μετα, θα μπαινεις με τον δικο σου κλειδαριθμο, θα κανεις αποδοχη της εξουσιοδοτησης, και θα στειλεις το φπα κανονικα απο το δικο σου λογαριασμο, μεσα απο την "επιλογη ρολου". Σε κανενα χρονο, που θα εχει ενημερωθει το ταξις, ισως να μπορεις να εξουσιοδοτηθεις ως λογιστης. Ελπιζω να χεις υπογραψει την επιστολη διαμαρτυριας!!!!!
[/quote
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΣΕ ΥΠΕΡ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ! ΤΟ ΚΑΤΕΘΕΣΑ!
ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΧΩ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΔΙΑΜΑΡΤΗΡΙΑΣ ΩΣ ΡΟΥΣΣΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ!

sophia_7

sophia_7

*

• simple Members
  • 147 Δημοσιεύσεις:
Καλημέρα!
Επιλέγω να εξουσιοδοτήσω το λογιστή αλλά δεν αποδέχεται το ΑΦΜ του.
Πώς θα ορίσω τον εκπρόσωπο από τον λογαριασμό της εταιρείας; Είναι διαφορετική διαδικασία;
Ούτε την επιλογή ρόλου βρίσκω... Το ντεκαπάζ φταίει ή έχω αρχίσει και τα χάνω;;;
Να δουλεύεις, σαν να μην χρειαζόσουν τα χρήματα,
να αγαπάς, σαν να μην σε έχουν πληγώσει ποτέ,
να χορεύεις, σαν να μην σε παρακολουθούσε κανείς,
να τραγουδάς, σαν να μην σε άκουγε κανείς,
να ζεις, σαν να ήταν ο παραδεισος πάνω στη γη... :)

kmary

kmary

*

• simple Members
  • 387 Δημοσιεύσεις:
υπάρχει περίπτωση να μην μπορεί κάποιος λογιστής να εξουδιοδοτηθεί επειδη δεν έχει εξοφλήσει το ΤΕΒΕ????

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες