Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Οριστική δήλωση φόρου μισθωτών υπηρεσιών

- - - - -

• Please log in to reply
231 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

andfil

andfil

*

• simple Members
  • 19 Δημοσιεύσεις:
συνολικό ετήσιο ποσό φόρου για απόδοση 15,000. Στα δίμηνα αποδίδει τις 10.000 και οφείλει ακόμη και σήμερα τις 5.000 των 2 τελευταίων διμήνων. Αρα υπάρχει φορος προς απόδοση 5.000. Στην οριστική ΦΜΥ δεν συμφωνεί ο ανακεφαλαιωτικός πίνακας με τον πίνακα της ανάλυσης των διμήνων και δεν μπορεί να σταλεί. Δεν στέλνουμε οριστική? ή κανουμε κατι αλλο για να την πάρει?

VLS

VLS

*

• simple Members
  • 108 Δημοσιεύσεις:
ξερει καποιος συναδελφος πως θα υποβληθει δηλωση επιχειρηματια με προσωπικο αλλα και οικιακη βοηθο?
το ετος 2010 εστειλα 2 ξεχωριστες δηλωσεις 1 σαν ιδιωτης και 1 σαν επαγγελματιας.
φετος εστειλα πρωτα την δηλωση για το οικιακο προσωπικο και τωρα δεν μπορω να στειλω για τους υπαλληλους της επιχειρησης.
σε 3 ΔΟΥ που ρωτησα, ειναι ενημεροι του θεματος αλλα αρνουνται να παραλαβουν δισκετα.

καμμια ιδεα?

ευχαριστω.

GreekMind

GreekMind

Γιάννης

• Silver members
  • 1.048 Δημοσιεύσεις:
Από το site της Γενικής Γραμματείας...

Υποβολή Οριστικής Δήλωσης Φ.Μ.Υ. ( Ε7)
Υποβάλετε ηλεκτρονικά την Οριστική Δήλωση Φόρου Μισθωτών Υπηρεσιών (Ε7)

Καταληκτική ημερομηνία ηλεκτρονικής υποβολής Δηλώσεων: 15/6/2011
Σύντομες Οδηγίες

Ισχύει;;; Δεν είδα διαταγή!

http://www.gsis.gr/o...pixiriseis.html
Ξημέρωσε ;;; Κι εμένα γιατί κανείς δεν μου το είπε ;;;

Επισκέπτης-Επισκέπτης-

Επισκέπτης-Επισκέπτης-
  • Επισκέπτες
http://www.gsis.gr/c...in_service.html

SOULIS

SOULIS

***chief***

• Silver members
  • 11.035 Δημοσιεύσεις:
http://www.taxheaven...ws/view/id/7630
Bρε μπαγάσα! Περνάς καλά εκεί πάνω
κάνε πάσα και μια ματιά και χάμω
'κει που κοιμάσαι και αρμενίζεις
ξάφνου αστράφτεις και μπουμπουνίζεις
κι ότι σου 'ρθει κατεβάζεις
μην θαρρείς πως με ταράζεις

Νικόλας Άσιμος-Βασίλης Παπακωνσταντίνου

"Μην ντρέπεσαι να ρωτήσεις Σύντροφε/ Μην αφεθείς να πείθεσαι/ Μάθε να βλέπεις συ ο ίδιος!/
Ο,τι δεν ξέρεις ο ίδιος/ καθόλου δεν το ξέρεις/ Έλεγξε το λογαριασμό/ Εσύ θα τον πληρώσεις/
Ψάξε με τα δάχτυλα κάθε σημάδι/Ρώτα: πώς βρέθηκε αυτό εδώ/Εσύ να πάρεις πρέπει την εξουσία."

"Εγκώμιο για τη μάθηση" Μπέρτολτ Μπρεχτ

klery

klery

*

• Silver members
  • 883 Δημοσιεύσεις:
καλησπερα συναδελφοι
εστειλα οριστικες φμυ και βλεπω μεσα απο το ταχιςνετ οτι δεν εμφανιζει δευτερη σελιδα με τα αναλυτικα στοιχεια των εργαζομενων μετα την οριστικη υποβολη πηγα σε καποιες που εμφανιζε παλια την δευτερη σελιδα
και ουτε σε αυτες ,μηπως γνωριζει κατι καποιος?

SOULIS

SOULIS

***chief***

• Silver members
  • 11.035 Δημοσιεύσεις:
Και που να δεις την 3η σελίδα του Ε5.. αν έχεις στείλει.. :D
Bρε μπαγάσα! Περνάς καλά εκεί πάνω
κάνε πάσα και μια ματιά και χάμω
'κει που κοιμάσαι και αρμενίζεις
ξάφνου αστράφτεις και μπουμπουνίζεις
κι ότι σου 'ρθει κατεβάζεις
μην θαρρείς πως με ταράζεις

Νικόλας Άσιμος-Βασίλης Παπακωνσταντίνου

"Μην ντρέπεσαι να ρωτήσεις Σύντροφε/ Μην αφεθείς να πείθεσαι/ Μάθε να βλέπεις συ ο ίδιος!/
Ο,τι δεν ξέρεις ο ίδιος/ καθόλου δεν το ξέρεις/ Έλεγξε το λογαριασμό/ Εσύ θα τον πληρώσεις/
Ψάξε με τα δάχτυλα κάθε σημάδι/Ρώτα: πώς βρέθηκε αυτό εδώ/Εσύ να πάρεις πρέπει την εξουσία."

"Εγκώμιο για τη μάθηση" Μπέρτολτ Μπρεχτ

klery

klery

*

• Silver members
  • 883 Δημοσιεύσεις:

<BR>καλησπερα συναδελφοι<BR>εστειλα οριστικες φμυ και βλεπω μεσα απο το ταχιςνετ οτι δεν εμφανιζει δευτερη σελιδα με τα αναλυτικα στοιχεια των εργαζομενων μετα την οριστικη υποβολη πηγα σε καποιες που εμφανιζε παλια την δευτερη σελιδα<BR>και ουτε σε αυτες ,μηπως γνωριζει κατι καποιος?<BR>

<BR><BR>ρωτω γιατι ηθελα να ξερω εαν εχει παει κανονικα το αρχειο και βεβαιως στη τρελη εποχη που ζουμε ισως να ειναι χαζη η ερωτηση μου<BR>

klery

klery

*

• Silver members
  • 883 Δημοσιεύσεις:

<BR><BR>ρωτω γιατι ηθελα να ξερω εαν εχει παει κανονικα το αρχειο και βεβαιως στη τρελη εποχη που ζουμε ισως να ειναι χαζη η ερωτηση μου<BR>

ας μου απαντησει καποιος εαν βλεπει την αναλυτικη κατασταση των εργαζομενων σε δηλωση που εχει υποβαλλει

GMar

GMar

*

• simple Members
  • 152 Δημοσιεύσεις:
Έχω το εξής θέμα: είχα υποβάλλει κανονικά μέσω taxisnet την Οριστική χωρίς όμως να προσθέσω τα εισοδήματα του κωδικού 17. Τώρα που πάω να κάνω το αρχείο για την τροποποητική στη ΔΟΥ μου λένε ότι ο συγκεκριμένος κωδικός αποδοχών δεν είναι σωστός και επίσης δε μου τα αθροίζει στο σύνολο των ακαθάριστων και καθαρών αποδοχών. Διάβασα επίσης στο gsis, στις οδηγίες, ότι οι κωδικοί 15,16,17 και 19 δεν αθροίζονται. Και πως τότε θα συμφωνούν τα ποσά;

Επισκέπτης-LSISSY-

Επισκέπτης-LSISSY-
  • Επισκέπτες

ας μου απαντησει καποιος εαν βλεπει την αναλυτικη κατασταση των εργαζομενων σε δηλωση που εχει υποβαλλει

όχι

Επισκέπτης-Κ.Σ.-

Επισκέπτης-Κ.Σ.-
  • Επισκέπτες
ΔΟΘΗΚΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΣΤΗΝ ΥΠΟΒΟΛΗ ΤΗΣ ΟΡΙΣΤΙΚΗΣ ΦΜΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2011 ΜΕΧΡΙ 30-09-2011
ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ www.gsis.gr ΣΤΗΝ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ :http://www.gsis.gr/on_line_ypiresies/epixiriseis/e-epixiriseis.html ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ:Υποβολή Οριστικής Δήλωσης Φ.Μ.Υ. ( Ε7)

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες