Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

δελτιο αποστολης τιμολογιο αγορας ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ

- - - - -

• Please log in to reply
13 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

raniax

raniax

*

• simple Members
  • 66 Δημοσιεύσεις:
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...

ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΑΜΕ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΠΟ ΑΓΡΟΤΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΜΕΧΡΙ 1/6/2010 ΚΡΑΤΟΥΣΑΜΕ 3% ΕΛΓΑ (ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΣΙΟΥ) ΚΑΟ ΚΟΒΑΜΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΑ ΑΓΟΡΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ...
ΑΠΟ 1/6/2010 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ-ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΕΛΓΑ...
ΦΠΑ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ?
ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΣΙΟΥ) ΜΕ ΤΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Επισκέπτης-VASOD-

Επισκέπτης-VASOD-
  • Επισκέπτες

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ...

ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΑΜΕ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΠΟ ΑΓΡΟΤΗ ΤΟΥ ΕΙΔΙΚΟΥ ΚΑΘΕΣΤΩΤΟΣ ΜΕΧΡΙ 1/6/2010 ΚΡΑΤΟΥΣΑΜΕ 3% ΕΛΓΑ (ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΣΙΟΥ) ΚΑΟ ΚΟΒΑΜΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΑ ΑΓΟΡΑΣ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ...
ΑΠΟ 1/6/2010 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΒΟΥΜΕ ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ-ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ ΕΛΓΑ...
ΦΠΑ ΘΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΥΜΕ?
ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ (ΑΓΟΡΑ ΚΡΑΣΙΟΥ) ΜΕ ΤΙ ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Επισκέπτης-K.K-

Επισκέπτης-K.K-
  • Επισκέπτες
ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΡΥΖΙΑ.ΑΠΟ 01-06-10 ΚΟΒΟΥΜΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ-Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΜΕ ΕΛΓΑ 3%,ΑΛΛΑ ΑΠΟ 01-01-11 ΤΟ ΕΛΓΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΕ.ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ-Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΒΕΤΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΓΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ,ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΟΒΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ.ΟΤΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΕΧΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΤΟΤΕ ΚΟΒΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΠΑ 13%.

Επισκέπτης-VASOD-

Επισκέπτης-VASOD-
  • Επισκέπτες
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ,

ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ , ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Επισκέπτης-VASOD-

Επισκέπτης-VASOD-
  • Επισκέπτες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ,

ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΡΩΤΗΜΑ , ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ??

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Επισκέπτης-VASOD-

Επισκέπτης-VASOD-
  • Επισκέπτες
ΜΕ ΠΡΟΛΑΒΕΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ Κ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ . ΦΠΑ ΔΕΝ ΧΡΕΩΝΕΤΕ ΓΙΑΤΙ Ο ΑΓΡΟΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΒΙΒΛΙΑ ΘΕΩΤΕΙΤΑΙ ΙΔΙΩΤΗΣ ΕΤΣΙ ?

EFTHIMIOS

EFTHIMIOS

*

• simple Members
  • 40 Δημοσιεύσεις:
ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΚΚ ΕΙΝΑΙ

Επισκέπτης-K.K-

Επισκέπτης-K.K-
  • Επισκέπτες

ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ Ο ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΚΚ ΕΙΝΑΙ

ΟΤΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΩΡΗΜΕΝΟ ΤΟΤΕ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΘΕΩΡΗΜΕΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ-Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΦΟΡΤΩΝΕΙ.ΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΕΧΕΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΦΘΑΣΕΙ ΤΟ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ.ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ.

Επισκέπτης-VASOD-

Επισκέπτης-VASOD-
  • Επισκέπτες
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Επισκέπτης-ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ-

Επισκέπτης-ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ-
  • Επισκέπτες
καλησπερα φιλοι.
εχω καποιοες ερωτησεις σας παρακαλω.εχω μια ταβερνα και αγωραζω φετα απο ενα βοσκο-αγροτη εχω βγαλει τιμολογιο αγορας αγροτικων προιοντων η ερωτηση μου ειναι η εξης μπορω να κοψω εγω το τιμολογιο αλλα στον αριθμο του αυτοκινητου να βαλω τον αριθμο ι.χ γιατι δεν εχω επαγγελματικο;και απ οτι διαβασα πιο πανω δεν κοβω ελγα θα το κοψω σκετο?
επισης για λαχανικα που αγοραζω στη λαικη μπορω να κοβω τιμ.αγορ.αγρ.προιοντων οταν δεν εχει ο παραγωγος αλλα εχει δελτιο αποστολης?

σας ευχαριστω για τη φιλοξενια.

mara

mara

*

• simple Members
  • 57 Δημοσιεύσεις:
Επειδή πρώτη φορά το αντιμετωπίζω, το ΔΑ-ΤΙΜ ΑΓΟΡΑΣ Αγροτικών προϊόντων πρέπει είναι θεωρημένο? Και δεν προσθέτω κανένα φόρο ή τέλος προς απόδοση?

ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

ΓΡΙΒΑΣ ΠΕΤΡΟΣ

*

• Silver members
  • 1.598 Δημοσιεύσεις:

Επειδή πρώτη φορά το αντιμετωπίζω, το ΔΑ-ΤΙΜ ΑΓΟΡΑΣ Αγροτικών προϊόντων πρέπει είναι θεωρημένο. Και δεν προσθέτω κανένα φόρο ή τέλος προς απόδοση.

όλα όπως τα λες είναι.

mara

mara

*

• simple Members
  • 57 Δημοσιεύσεις:
Σ' ευχαριστώ πολύ Πέτρο

Επισκέπτης-marianna-

Επισκέπτης-marianna-
  • Επισκέπτες

ΟΤΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΘΕΩΡΗΜΕΝΟ ΤΟΤΕ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΘΕΩΡΗΜΕΝΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ-Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΦΟΡΤΩΝΕΙ.ΑΝ Ο ΠΑΡΑΓΩΓΟΣ ΕΧΕΙ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΚΟΒΕΙ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΦΘΑΣΕΙ ΤΟ ΕΜΠΟΡΕΥΜΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΜΕΣΩΣ ΚΟΒΕΙ Η ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ Δ.ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ.ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΟ.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΠΟΥΔΑΖΩ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ..
1) ΔΕΛΤΙΟ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( για αγορα αγρτοτικων προιντων)
2)τιμολογιο( για αγορα αγρτοτικων προιντων)
3) Δ.Α-Τιμολογιο( για αγορα αγρτοτικων προιντα
πχ το 1|) εμεις στελνουμε αγροτικα προιντα
2) για αγορα αγροτικων προιντων
3) για αγοτα αγροτικών προιντων
θα μπορουσατε να μου πειτε τι γραφω και που πανω στο παραστατικο??

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες