Προς το περιεχόμενο

ΑΠΟΚΤΗΣΗ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΥ ΚΑΙ ΑΚΥΡΩΣΗ ΚΩΔΙΚΩΝ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε δυο πελάτες μου ακυρωθηκαν οι παλιοι κωδικοί και δεν μπορω να κάνω ενεργοποιηση τον νεο δεν ξέρω γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και εγώ με πελάτη μου επαγγελματία εδώ και αρκετές μέρες.Συγκεκριμένα:

Με τους κωδικούς του παλιού Taxinet μπαίνω στις υπηρεσίες προς Πολίτες και βλέπω τις φορολογικές δηλώσεις του.

Με τους ίδιους κωδικούς βλέπω το Σημείωμα Περαίωσης του απο τις υπηρεσίες προς επιτηδευματίες.

Για υποβολή περιοδικής ΦΠΑ και για την εικόνα του λογαριασμού του βγάζει μήνυμα "Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΑΥΤΟΤΗΤΑΣ ΑΠΕΤΥΧΕ".

Μετά απο 6 αποτυχημένες προσπάθειες ο λογαριασμός "κλειδώθηκε".Στην συνέχεια η ΓΓΠΣ τον "ξεκλείδωσε" μετά απο αίτημα μου.

Το ίδιο πρόβλημα συνεχίσθηκε.Στις 18/1/2010 ο φορολογούμενος πήρε κλειδάριθμο και την ίδια μέρα έλαβα e-mail για έγκριση της αίτησης εγγραφής.

Προσπάθησα να ενεργοποιήσω τον λογαριασμό του και τα μηνύματα για "λανθασμένο κωδικό" συνεχίζονται μέχρι σήμερα ,ενώ οι ίδιοι παλαιοί κωδικοί

για Περαίωση και Φ.Δ. εξακολουθούν και ισχύουν.

Γνωρίζει κάποιος τι μπορεί να συμβαίνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν ακολουθείτε σωστά την διαδικασία?

Όταν πάρεις κλειδάριθμο από την ΔΟΥ .. δεν πας να μπεις μετά με τους κωδικούς σου.

Πας στην διεύθυνση https://www1.gsis.gr/registration/registration-flow.htm?_flowExecutionKey=_c136ED84D-3599-C849-43E6-AC0BA339A38D_kBD244580-3B6B-1F6F-4451-A375326356E7

ενεργοποιείς τους κωδικούς με τον κλειδάριθμο.. και αφού ολοκληρώσεις τη διαδικασία .. μετά πας να μπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν ακολουθείτε σωστά την διαδικασία?

Όταν πάρεις κλειδάριθμο από την ΔΟΥ .. δεν πας να μπεις μετά με τους κωδικούς σου.

Πας στην διεύθυνση https://www1.gsis.gr/registration/registration-flow.htm?_flowExecutionKey=_c136ED84D-3599-C849-43E6-AC0BA339A38D_kBD244580-3B6B-1F6F-4451-A375326356E7

ενεργοποιείς τους κωδικούς με τον κλειδάριθμο.. και αφού ολοκληρώσεις τη διαδικασία .. μετά πας να μπεις.

SOULIS ευχαριστώ για την απάντηση,ομως ενω πηγαίνω, είτε στην διεύθυνση που παρέθεσες ,είτε στην διεύθυνση που μου

παρέθεσε η ΓΓΠΣ στο e-mail που έλαβα,το ίδιο μήνυμα "ΛΑΘΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ" συνεχίζεται.

Με ποιούς κωδικούς θα μπώ??Δεν έχω αλλάξει κωδικούς.

Τι συμβαίνει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ρε παιδια, εγω γιατι δεν μπορω να στειλω το δικο μου ΦΠΑ???

πηρα κλειδαριθμο, εκανα ενεργοποιηση, και οταν παω να στειλω

μου βγαζει μονο τους πελατες μου..

Ειναι και πρωι , ειμαι καθαρος ακομα, δεν ξερω για ποσο βεβαια..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SOULIS ευχαριστώ για την απάντηση,ομως ενω πηγαίνω, είτε στην διεύθυνση που παρέθεσες ,είτε στην διεύθυνση που μου

παρέθεσε η ΓΓΠΣ στο e-mail που έλαβα,το ίδιο μήνυμα "ΛΑΘΟΣ ΚΩΔΙΚΟΣ" συνεχίζεται.

Με ποιούς κωδικούς θα μπώ??Δεν έχω αλλάξει κωδικούς.

Τι συμβαίνει???

MOΛΙΣ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΤΑ ΕΞΗΣ ΒΗΜΑΤΑ ΒΑΣΙΚΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥ.

ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΑ, ΣΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ PASSWORD ΠΟΥ ΕΙΧΕΣ ΑΠΟ ΠΑΛΙΑ.ΠΛΕΟΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΦΠΑ ΘΑ ΒΑΖΕΙΣ ΤΟ WW ........ ΠOY EIXEΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΕΟ ΠΛΕΟΝ PASSWORD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΕ ΣΥΓΧΩΡΕΙΤΕ, ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΞΕΦΥΓΕ ΚΑΤΙ: ΞΕΚΙΝΑΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΦΠΑ, ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΝΕΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΤΟ TAXISNET, ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. ΤΩΡΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟ ΧΡΗΣΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ. ΑΦΟΥ ΤΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΣΤΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΠΩΣ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΖΗΤΑΕΙ ΟΝΟΜΑΤΑ ΧΡΗΣΤΩΝ???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΟΚΙΜΑΣΑΤΕ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ? ΚΑΝΤΕ ΜΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΠΑΡΑΚΑΛΩ. ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ, ΕΙΜΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΟΧΙ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΖΗΤΑΕΙ ΑΛΛΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΕΙΛΩ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μας υποβάλλουν σε τέτοια ταλαιπωρία!

Έκανα αίτηση απόκτησης κωδικού για ένα νέο πελάτη και έπειτα πήγα στη ΔΟΥ για να παραλάβω τον κλειδάριθμο, προσπάθησα να ενεργοποιήσω αυτόν τον χρήστη αλλά μάταια.

Συνέχισα την προσπάθεια μου επικοινωνώντας με το help desk το οποίο με ενημέρωσε ότι πρέπει να ξανακάνω τη διαδικασία από την αρχή.

Όπως και την έκανα ξανά από την αρχή, προφανώς έχω άφθονο ελεύθερο χρόνο...

Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο, κατά την ενεργοποίηση μου βγάζει το μήνυμα "Δεν βρέθηκε αίτηση εγγραφής με τα στοιχεία που εισάγατε"...

Κουράστηκα! Δεν παίρνω μία απάντηση που να έχει αποτέλεσμα! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη ρε παιδια, εγω γιατι δεν μπορω να στειλω το δικο μου ΦΠΑ???

πηρα κλειδαριθμο, εκανα ενεργοποιηση, και οταν παω να στειλω

μου βγαζει μονο τους πελατες μου..

Ειναι και πρωι , ειμαι καθαρος ακομα, δεν ξερω για ποσο βεβαια..........

Μπαίνεις με τους κωδικούς σου

Πηγαίνεις ΦΠΑ – VIES

Αριστερά , τελευταίες επιλογές

ΕΠΙΛΟΓΗ ΡΟΛΟΥ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημαντική παρατήρηση που έκανα μόλις τώρα:

το username ΕΙΝΑΙ case sensitive για την ενεργοποίηση, δηλαδή πρέπει να γραφεί ακριβώς όπως γράφτηκε κατά την εγγραφή.

Προσπαθούσα σήμερα να ενεργοποιήσω με τον κλειδάριθμο τον λογαριασμό ενός πελάτη, και έγραφα το username "ww1234..." (είναι από αυτά που έδινε αυτόματα η ΓΓΠΣ) ενώ θα έπρεπε να το γράψω WW1234... όπως είχε σταλεί στο αρχικό email της εγγραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προσπάθεια αποστολής αλλαγής κωδικού μου εμφανίζει το εξής μήνυμα:

"Σας ζητάμε συγνώμη!

Δε μπορούμε να εμφανίσουμε την ιστοσελίδα που ζητήσατε (Κωδικός σφάλματος 500)

Κάποιο πρόβλημα σχετικό με τη διεύθυνση (URL) ή τον εξυπηρετητή δικτύου εμποδίζει την εμφάνιση της ιστοσελίδας. Σας παρακαλούμε να προσπαθήσετε αργότερα.

Σας ευχαριστούμε

<TAXISnet>"

Και επειδή είχε ξαναγίνει τους στέλνω το εξής:

"πριν 10 μέρες είχε ξαναγίνει και μου έβγαζε το ίδιο. Αφού είχα επικοινωνήσει με το helpdesk και αφού μου ζήτησαν ΑΦΜ και κλειδάριθμο μου είπαν ότι το έλυσαν. Τελικά δεν το έλυσαν. Εξ' αιτίας αυτό του προβλήματος στην ιστοσελίδα σας, ο πελάτης μου θα πληρώσει 40 ευρώ πρόστιμο αφού η περιοδική θα υποβληθεί στη Δ.Ο.Υ. εκπρόθεσμα. Φαντάζομαι φυσικά ότι θα υπάρχουν και άλλα τέτοιου είδους προβλήματα στο gsis αφού δεν έχετε την υποδομή να κάνετε αναβαθμίσεις τέτοιου τύπου. Παρακαλώ λύστε τα για να μην έχουμε ξανά τέτοιου είδους προβλήματα. Αν φυσικά έχετε τη γνώση και την τεχνική κατάρτιση να τα λύσετε. Αλλιώς καλύτερα να εγκαταλείψετε το project (ο Θεός να το κάνει), με τους κλειδαρίθμους.

Φιλικά

Ένας φοροτεχνικός

που πέρσι έστειλε

200 δηλώσεις μέσω

GSIS."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήρα τον κλειδάριθμο από την ΔΟΥ......... και μετά από ένα μήνα + , μπήκα και τον ενεργοποίησα στο λίνκ που μου είχε σταλεί στο email μου και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Θα ήμουν μάλλον από τις τυχερές. Αυτή η ταλαιπωρία που τραβήξατε εσείς δεν θέλω να την σκέφτομαι καθόλου!!!!! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 year later...

ρε παιδιά κοντεύω να σαλτάρω! τον Μάιο του 2011 έκανα αίτηση εγγραφής σε πελάτη, πήρα εξουσιοδότηση και πήρα και τον κλειδάριθμο. ενεργοποίησα τον λογαριασμό και έστειλα την φορολογική του δήλωση.όλα καλά. πως σπάει ο δ....το πόδι του και σήμερα όλως τυχαίως ανακαλύπτω ότι δεν μπορώ να συνδεθώ.επικοινώνησα με το Υπουργείο και μου είπαν ότι αυτός ο κωδικός δεν ισχύει γιατί ένα μήνα μετά ξαναέγινε αίτηση εγγραφής και την επομένη της αιτησης ξαναδόθηκε νέος κλειδάριθμος ( και μάλιστα το νέο username ξεκινάει από WW) .ο πελάτης μου λέει ότι στον μόνο που έδωσε εξουσιοδότηση για κλειδάριθμο είμαι εγώ η ίδια (για την πρώτη φορά).την δεύτερη φορά πως δόθηκε κλειδάριθμος? (έχω φτάσει σε σημείο να πιστεύω ότι ξαναπήρα κλειδάριθμο και δεν το θυμάμαι) σε τι ηλικία αρχίζει το αλτσχάιμερ? μπορεί να συμβαίνει κάτι άλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά κοντεύω να σαλτάρω! τον Μάιο του 2011 έκανα αίτηση εγγραφής σε πελάτη, πήρα εξουσιοδότηση και πήρα και τον κλειδάριθμο. ενεργοποίησα τον λογαριασμό και έστειλα την φορολογική του δήλωση.όλα καλά. πως σπάει ο δ....το πόδι του και σήμερα όλως τυχαίως ανακαλύπτω ότι δεν μπορώ να συνδεθώ.επικοινώνησα με το Υπουργείο και μου είπαν ότι αυτός ο κωδικός δεν ισχύει γιατί ένα μήνα μετά ξαναέγινε αίτηση εγγραφής και την επομένη της αιτησης ξαναδόθηκε νέος κλειδάριθμος ( και μάλιστα το νέο username ξεκινάει από WW) .ο πελάτης μου λέει ότι στον μόνο που έδωσε εξουσιοδότηση για κλειδάριθμο είμαι εγώ η ίδια (για την πρώτη φορά).την δεύτερη φορά πως δόθηκε κλειδάριθμος? (έχω φτάσει σε σημείο να πιστεύω ότι ξαναπήρα κλειδάριθμο και δεν το θυμάμαι) σε τι ηλικία αρχίζει το αλτσχάιμερ? μπορεί να συμβαίνει κάτι άλλο?

κανείς εύκαιρος????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aίτημα επανεγγραφής εφόσον κατέχει τον Α.Φ.Μ., μπορεί να κάνει ο οποιοσδήποτε ... Τώρα ποιος και πως πήρε τον νέο κλειδάριθμο ας το ψάξει ο πελάτης, με πιθανότερους τον ίδιο (!!) ή κάποιον από την οικογένεια. Επανεγγραφή από πρώην λόγιστή του, ίσως;;

Καλά, ο υπάλληλος εφόσον ήταν τρίτος αυτός που παρέλαβε κλειδάριθμο, δεν κράτησε την απαραίτητη εξουσιοδότηση;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ. ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ? ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΟΥ ΓΙΑ ΝΕΟ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΝ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΩ. ΤΙ ΚΑΝΩ ΤΩΡΑ? ΚΑΝΩ ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΞΑΝΑΠΗΓΑΙΝΩ ΣΤΗ ΔΟΥ ΓΙΑ ΝΕΟ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ????ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

αν έχασες και το username και το password κάνεις αυτό που είπες...

εάν έχεις το username και κλειδάριθμο δοκίμασε από εδώ...

https://www1.gsis.gr...gotPassword.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη nikolaou_mag

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΤΕ ΓΙΑ ΤΑ ΒΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!

Δείτε πρώτα εδώ μήπως έχει ήδη εκδωθεί και γλιτώσετε την ταλαπωρία

https://www1.gsis.gr/gsisapps/gsisinfo/kleidarithmoiCreated.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 weeks later...

Συνάδελφοι, θέλω να σας πω τι έπαθα εγώ, σε μια επιχείρηση.Είχαμε τους παλιούς κωδικούς του taxis και πήγαμε και πήραμε κλειδάριθμο. Χάθηκε το αρχικό password με το οποίο κάναμε την αίτηση για τον κλειδάριθμο και ξεχάσαμε να κάνουμε νέα αίτηση επανεγγραφής. Μετά από 2 μήνες κάναμε διακοπή εργασιών της επιχείρησης λόγω κρίσης και έτσι μοιραία κλειδώθηκε η επιχείρηση αυτή από το taxis, διότι σήμερα εμφανίζεται στο μητρώο ως διακοπείσα, ο κλειδάριθμος δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ, τους παλαιούς κωδικούς δεν τους δέχεται το taxis και ούτε νέα αίτηση επανεγγραφής είναι δυνατή. Επικοινωνήσαμε με την τεχνική βοήθεια της υπηρεσίας και μας είπε κάποια κυρία ότι από εδώ και στο εξής όσες δηλώσεις υπολείπονται να στείλλουμε στο taxis θα τις στέλνουμε χειρόγραφα, δηλαδή Ε7-Ε5-Ε3-συγκ.καταστάσεις πελατών & προμηθευτών, δηλώσεις φορολογικής αναμόρφωσης και ότι άλλο υπάρχει. Η εφορία βέβαια Ε7 και φορολογικές αναμορφώσεις δεν δέχεται χειρόγραφα.

Καταλαβαίνετε από μία αβλεψία τι προβλήματα δημιουργούνται με το taxiς και τους περιορισμούς που βάζει.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...