Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΝΕΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΣΤΙΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΤΟΥ ΤΑΧΙΣΝΕΤ

- - - - -

• Please log in to reply
4 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

agelos1982

agelos1982

*

• simple Members
  • 100 Δημοσιεύσεις:
ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΔΥΟ ΕΡΩΤΗΜΑΤΑ:
1)ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΕΛΑΤΗΣ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑΡΞΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑΣ ΑΤΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ 2010 ΚΑΙ ΟΛΟΟΚΛΗΡΩΣΑ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ΣΑΝ ΝΕΟΣ ΧΡΗΣΤΗΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ.
Ο ΑΝΤΡΑΣ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ΕΧΟΝΤΑΣ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΚΩΔΙΚΟΥΣ.ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ Ε1 ΠΟΥ ΥΠΟΧΡΕΟΥΝΤΑΙ ΝΑ ΥΠΟΒΑΛΛΟΥΝ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΑΦΟΥ ΑΣΚΟΥΝ ΑΤΟΜΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ?ΜΕ ΠΟΙΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΠΩΣ?
2)ΟΛΩΚΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΝΕΟΥ ΧΡΗΣΤΗ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΠΕΛΑΤΗ ΜΟΥ ΕΚ ΠΑΡΑΔΡΟΜΗΣ ΣΥΓΚΡΑΤΗΣΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΡΟΣΒΑΣΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ, ΓΙΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΕΛΕΞΑ ΤΟ ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΛΑΜΠΑΚΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΗΓΑΓΕ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.ΒΓΑΖΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΤΟ ΕΝΗΜΕΡΩΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΣΤΗ ΔΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΩ ΤΟΝ ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ.ΑΡΑ ΔΕΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ.ΤΙ ΚΑΝΩ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ?ΠΡΟΣΑΠΘΩ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ ΤΗΣ ΓΓΠΣ ΑΛΛΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΩ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!

Επισκέπτης-PRESJOHN-

Επισκέπτης-PRESJOHN-
  • Επισκέπτες
Το Ε1 θα υποβληθεί με τους κωδικούς του υπόχρεου,ενω το Ε3 ή Ε2 με τους κωδικούς της συζυγου.
Το πρόβλημα με το user name που προτείνει το "λαμπάκι"είναι απο τους "νεωτερισμούς" του ΝΕΟΥ TAXISNET και θα μας
δημιουργήσει πολλά προβλήματα εαν δεν το σημειώνουμε κάπου την ίδια στιγμή που το πληκτρολογούμε.
Προτιμότερο είναι να δίνουμε δικόμας user name.
Ακόμη μια ...καινοτομία του συστήματος είναι οτι όταν λαμβάνουμε e-mail απο το TAXIS ΑΝΑΓΡΆΦΕΤΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟ USER NAME,
χωρίς καν να αναφέρει ΑΦΜ του φορολογούμενου-χρήστη,λές και οι λογιστές έχουν μόνο τον συγκεκριμένο χρήστη.
Σε παρατήρηση μου στη ΓΓΠΣ παραδέχθηκαν το υπαρκτό πρόβλημα.Στο παλιό TAXIS υπήρχε ο ΑΦΜ στα e-mails.
Λογικά πρέπει νά γίνει νέα αίτηση και νέος ΚΛΕΙΔΑΡΙΘΜΟΣ απο την ΔΟΥ(ευτυχώς ...πατάχθηκε η φραφειοκρατία).
Οσο για τα τηλέφωνα της ΓΓΠΣ απο χθές είναι..κάτω,οπως και το σύστημα TAXIS είναι αρκετές φορές...κάτω.
Φανταστείτε τι θά γίνει σε περιόδους αιχμής στην υποβολή των φορολογικών δηλώσεων.

agelos1982

agelos1982

*

• simple Members
  • 100 Δημοσιεύσεις:
ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΚΕΛΟΣ Η ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΟΥ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ.
ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΕΠΑΝΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΔΕΝ ΣΕ ΑΦΗΝΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΙΤΗΣΗ ΣΕ ΕΚΚΡΕΜΟΤΗΤΑ.
ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΣΩ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ ΜΟΥ ΛΕΤΕ???ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΑ ΑΠΛΟΠΟΙΗΣΟΥΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΙΟ ΠΕΡΙΠΛΟΚΑ ΚΑΙ Η ΓΡΑΦΕΙΟΚΡΑΤΕΙΑ ΖΕΙ ΚΑΙ ΒΑΣΙΛΕΥΕΙ...

Επισκέπτης-PRESJOHN-

Επισκέπτης-PRESJOHN-
  • Επισκέπτες
Νομίζω το ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ,εαν δεν το θυμάσαι,δεν μπορεί να ανακτηθεί απο το σύστημα.
Ισως με διαδικασία ΕΠΑΝΕΓΓΡΑΦΗΣ???

agelos1982

agelos1982

*

• simple Members
  • 100 Δημοσιεύσεις:
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΞΑΝΑΤΥΧΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΕΚΑΝΑ ΤΟ ΠΟΣΤ ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΙΧΕ ΚΑΜΙΑ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΑ ΤΗΛ ΤΗΣ ΓΓΠΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΕΒΑΣΜΕΝΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΣ ΔΩΣΟΥΝ ΟΔΗΓΙΕΣ.
ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ...

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες