Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγκαθιστώ το πρόγραμμα στο σκλιρό μου δίσκο και εισάγω το USB.

Πάω να εκτελέσω το αρχείο της αναβάθμισης και μου βγάζει μήνυμα ότι το αρχείο είναι κατεστραμένο.

Τι να κάνω ρε παιδιά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκαθιστώ το πρόγραμμα στο σκλιρό μου δίσκο και εισάγω το USB.

Πάω να εκτελέσω το αρχείο της αναβάθμισης και μου βγάζει μήνυμα ότι το αρχείο είναι κατεστραμένο.

Τι να κάνω ρε παιδιά;

Κατάβασέ το πάλι και κάνε ξανά εγκατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρόπος αλλαγής ενός γράμματος μονάδας δίσκου

Για να αλλάξετε ένα γράμμα μονάδας δίσκου σε μια μονάδα δίσκου, ένα διαμέρισμα ή έναν τόμο, ακολουθήστε τα εξής βήματα:

  1. Συνδεθείτε ως διαχειριστής (Administrator) ή ως μέλος της ομάδας διαχειριστών Administrators.
  2. Κάντε κλικ στο μενού Έναρξη (Start), έπειτα κάντε κλικ στην επιλογή Πίνακας Ελέγχου (Control Panel) και κατόπιν κάντε κλικ στο στοιχείο Επιδόσεις και Συντήρηση (Performance and Maintenance).
  3. Κάντε κλικ στην επιλογή Εργαλεία διαχείρισης (Administrative Tools), έπειτα κάντε διπλό κλικ στην επιλογή Διαχείριση Υπολογιστή (Computer Management) και στη συνέχεια κάντε κλικ στην επιλογή Διαχείριση δίσκων (Disk Management), στο αριστερό τμήμα παραθύρου.
  4. Κάντε δεξιό κλικ στη μονάδα δίσκου, το διαμέρισμα, τη λογική μονάδα ή τον τόμο για τα οποία θέλετε να αντιστοιχίσετε ένα γράμμα μονάδας δίσκου και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στην εντολή Αλλαγή του γράμματος ή της διαδρομής της μονάδας δίσκου (Change Drive Letter and Paths).
  5. Κάντε κλικ στο κουμπί Αλλαγή (Change).
  6. Κάντε κλικ στην επιλογή Αντιστοίχιση του παρακάτω γράμματος μονάδας δίσκου (Assign the following drive letter) αν δεν είναι ήδη επιλεγμένη, έπειτα κάντε κλικ στο γράμμα μονάδας δίσκου που θέλετε να χρησιμοποιήσετε και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στο κουμπί OK.
  7. Κάντε κλικ στο κουμπί Ναι (Yes), όταν σας ζητηθεί να επιβεβαιώσετε την αλλαγή του γράμματος μονάδας δίσκου.

Το γράμμα μονάδας δίσκου της μονάδας δίσκου, του διαμερίσματος ή του τόμου που καθορίσατε αλλάζει και το νέο γράμμα μονάδας δίσκου εμφανίζεται στην κατάλληλη μονάδα δίσκου, διαμέρισμα ή τόμο του εργαλείου "Διαχείριση δίσκων" (Disk Management).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...