Προς το περιεχόμενο

ΚΑΔ ΓΙΑ ΠΕΡΙΟΔΕΥΩΝ ΠΩΛΗΤΗ ΟΠΤΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΑΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΕΜΠΟΡΙΚΟ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ..46.18.12.10. ΚΟΙΤΑΞΕ ΚΑΙ ΤΟΝ 46.43.14...

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΠΕΡΙΟΔΕΥΩΝ ΠΩΛΗΤΗ ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ!

ΙΚΑ ΤΕΚΜΑΡΤΑ(14 ΑΣΦ ΚΛΑΣΗ) ΚΑΙ ΜΙΣΘΟ ΟΤΙ ΟΡΙΖΕΙ Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΕΡΙΟΔΕΥΩΝ ΠΩΛΗΤΩΝ???

ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΚΑ 526 ΕΥΡΩ ΚΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ(1000 ΜΙΚΤΑ).ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΠΟΝΟΥΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!

ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΠΕΡΙΟΔΕΥΩΝ ΠΩΛΗΤΗ ΣΕ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ!

ΙΚΑ ΤΕΚΜΑΡΤΑ(14 ΑΣΦ ΚΛΑΣΗ) ΚΑΙ ΜΙΣΘΟ ΟΤΙ ΟΡΙΖΕΙ Η ΣΥΜΒΑΣΗ ΠΕΡΙΟΔΕΥΩΝ ΠΩΛΗΤΩΝ???

ΒΓΑΙΝΕΙ ΤΟ ΙΚΑ 526 ΕΥΡΩ ΚΑΙ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΟΣ(1000 ΜΙΚΤΑ).ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΠΟΝΟΥΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμειβόμενοι με κυμαινόμενες αποδοχές (δηλαδή είτε εξ ολοκλήρου είτε εν μέρει με ποσοστά, κατ' αποκοπή, με προμήθειες, με φιλοδωρήματα κλπ). Ασφάλιση βάσει τεκμαρτών ημερομισθίων

Κατ' εξαίρεση οι εισφορές δεν υπολογίζονται επί των πραγματικών αποδοχών για ορισμένες κατηγορίες μισθωτών που αμείβονται με κυμαινόμενες αποδοχές (π.χ. σερβιτόροι, κουρείς, κομμωτές, οδηγοί ταξί, πλασιέ κλπ). Οι μισθωτοί αυτοί κατατάσσονται κάθε χρόνο σε ασφαλιστικές κλάσεις με απόφαση του Διοικητικού Συμβουλίου του ΙΚΑ-ΕΤΑΜ και οι εισφορές υπολογίζονται επί των τεκμαρτών αποδοχών των κλάσεων της κατάταξης, όπως αυτές διαμορφώνονται κάθε φορά.

Η κατάταξη αυτή δεν ισχύει για τους εν λόγω μισθωτούς στην περίπτωση που:

Αμείβονται αποκλειστικά και μόνο με σταθερές αποδοχές, οι οποίες όμως δεν πρέπει να είναι κατώτερες των Συλλογικών Συμβάσεων Εργασίας (Γενικής και Ειδικής) για κανονική απασχόληση.

Αμείβονται με σταθερές αποδοχές και ποσοστά, φιλοδωρήματα κλπ και οι σταθερές αποδοχές υπερβαίνουν τις τεκμαρτές αποδοχές της κλάσης κατάταξής τους. Σε αυτή την περίπτωση ασφαλίζονται επί σταθερών αποδοχών (άρθρο 18 παρ. 6 του Κ.Α. ΙΚΑ-ΕΤΑΜ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κατάταξη αυτή δεν ισχύει για τους εν λόγω μισθωτούς στην περίπτωση που:

Αμείβονται αποκλειστικά και μόνο με σταθερές αποδοχές, οι οποίες όμως δεν πρέπει να είναι κατώτερες των Συλλογικών Συμβάσεων Εργασίας (Γενικής και Ειδικής) για κανονική απασχόληση

Σε ευχαριστώ.

Επειδή όμως ήμουν στο ικα και ζητούσα πληροφορίες για το θέμα,μου είπαν οτι το ΙΚΑ θέλει τα τεκμαρτα και αν παίρνει παραπάνω από τα τεκμαρτά ,σταθερό μισθό, στο παραπάνω μισθό!!! Δηλαδή τα θέλει ολα δικά του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...