Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

προθεσμια υποβολης τοποποιησης του Ε9 -επαναυποβολη σε περιπτωση λαθους

- - - - -

• Please log in to reply
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.524 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Τώρα..? τίποτα.
    Μου το απαγόρευσε η Τρόϊκα.
παιδια ξερει κανεις να μου πει μεχρι ποτε τελικα υποβαλλεται αυτο το ρημαδι Ε9? επισηςνα ρωτησω και κατι αλλο μερες πριν οταν προτοεμφανιστηκε το βασανο και δεν ηξερα ακομη το σκεπτικο τους λεω ας κανω σεφτε με το να φτιαξω το δικο μου ειδα σηματακια για μεταβολη σε ενα αγροτεμαχιο αντε λεω αυτο ειναι εκτος ΑΠΑ και ζητουν διευκρινισεις το ξαναφτιαχνω και το στελνω μετα ομως το ξαναπροβαλλα και ειδα οτι το υπαρχων σπιτι μου ειχε κανει φτερα και στη θεση του ειχε το πρωην παλαιο 35τμ που ειχα γκρεμισει πριν 3 χρονια κοντεψα να παθω συγκοπη τοτε καταλαβα οτι τιποτα δεν εχουν σωστο και θελει παλι απο την αρχη ξερει κανεις αν μπορω να το τροποοιησω και να το επαναυποβαλλω χωρις να παω στην ΔΟΥ ?
ευχαριστω ολους του συνπασχοντες
ΝΙΚΟΣ

Giannis61

Giannis61

*

• simple Members
  • 130 Δημοσιεύσεις:
Δυστυχως νομιζω για επαναυποβολη μονο στην ΔΟΥ.Τωρα προθεσμια ελαστικο 15μερο αλλα κανε λιγακι υπομονη μιας και υπαρχει ζητημα και καλο ειναι να μην υποβαλουμε ακομα κανενα εκτος αν ειναι αναγκη οποτε μπορεις να τον στειλεις στην αρμοδια ΔΟΥ (εσυ βεβαια αποφασιζεις). Λεπτομερειες δες εδω

FAZEXA

FAZEXA

*

• Silver members
  • 3.524 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Τώρα..? τίποτα.
    Μου το απαγόρευσε η Τρόϊκα.
ευχαριστω πολυ φιλε μου

a.a.

a.a.

*

• Gold Members
  • 5.617 Δημοσιεύσεις:

παιδια ξερει κανεις να μου πει μεχρι ποτε τελικα υποβαλλεται αυτο το ρημαδι Ε9? επισηςνα ρωτησω και κατι αλλο μερες πριν οταν προτοεμφανιστηκε το βασανο και δεν ηξερα ακομη το σκεπτικο τους λεω ας κανω σεφτε με το να φτιαξω το δικο μου ειδα σηματακια για μεταβολη σε ενα αγροτεμαχιο αντε λεω αυτο ειναι εκτος ΑΠΑ και ζητουν διευκρινισεις το ξαναφτιαχνω και το στελνω μετα ομως το ξαναπροβαλλα και ειδα οτι το υπαρχων σπιτι μου ειχε κανει φτερα και στη θεση του ειχε το πρωην παλαιο 35τμ που ειχα γκρεμισει πριν 3 χρονια κοντεψα να παθω συγκοπη τοτε καταλαβα οτι τιποτα δεν εχουν σωστο και θελει παλι απο την αρχη ξερει κανεις αν μπορω να το τροποοιησω και να το επαναυποβαλλω χωρις να παω στην ΔΟΥ ?
ευχαριστω ολους του συνπασχοντες
ΝΙΚΟΣ

θα σου πρότεινα να περιμένεις το εκκαθαριστικό του ΕΤΑΚ και μετα να πας3 να κάνεις τη διόρθωση
μετα την παραλαβεί του εκκαθαριστικού έχεις 60 μέρες να πας στην ΔΟΥ και να προβάλεις τις αντιρρήσεις σου και να κάνεις τροποποίηση και νεα εκκαθάριση χωρις πρόστιμο
άρα περίμενε το εκκαθαριστικό και μετά κάνεις τις κινησεις σου
*Σε όλο τον κόσμο ο φορολογούμενος είναι αθώος μέχρι να αποδειχθεί το ενάντιο, ενώ στην Ελλάδα ο φορολογούμενος είναι, για το κράτος, εκ προοιμίου φοροκλέπτης και δεν πρόκειται να αποδειχθεί ποτέ το ενάντιο!!!!
* Ο μικρός και μίζερος άνθρωπος δεν προσπαθεί να ψηλώσει για να φτάσει τους άλλους, αλλά προσπαθεί να μειώσει τους άλλους για να φτάσουν στην μικρότητα και την μιζέρια του!!!

*Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται, και ο βλάκας επιμένει. (GEORGE1)

*Πιστη έχω.
Απλά δεν έχω βρει ακόμη κάτι για να πιστέψω, αφού ακόμη και οι άνθρωποι που πίστεψα σε αυτούς, με πρόδωσαν.

http://apoalo.blogspot.com/

http://khfi-sos.blogspot.com/

My link

Επισκέπτης-Επισκέπτης-

Επισκέπτης-Επισκέπτης-
  • Επισκέπτες
ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ "ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ" ΤΟΥ Ε-9.GR ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ 2, ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΑΝΥΠΟΒΟΛΗΣ, ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 2 ??

Επισκέπτης-SOTHRIS-

Επισκέπτης-SOTHRIS-
  • Επισκέπτες

ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΕΦΟΣΟΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ "ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ" ΤΟΥ Ε-9.GR ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ 2, ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΠΑΝΥΠΟΒΟΛΗΣ, ΟΤΙ ΤΑ ΑΓΡΟΤΕΜΑΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΑ ΠΕΡΑΣΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ 2 ??

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Τα αγροτεμάχια μέχρι στιγμής είναι εκτός ΕΤΑΚ, οπότε για το αγαπητό ΥΠ. ΟΙΚ. στην παρούσα φάση είναι από εισπρακτικής πλευράς αδιάφορα.

Επισκέπτης-Επισκέπτης-IOYDHS--

Επισκέπτης-Επισκέπτης-IOYDHS--
  • Επισκέπτες
Oικόπεδο-αγροτεμάχιο 2500 τμ με τα 500τμ εντός οικισμού και τα υπόλοιπα 2000τμ εκτός οικισμού αλλά εντός ζώνης πως θα δηλωθούν στο ε9 ?
Ευχαριστώ

sarimarina

sarimarina

justme

• Silver members
  • 1.319 Δημοσιεύσεις:

Oικόπεδο-αγροτεμάχιο 2500 τμ με τα 500τμ εντός οικισμού και τα υπόλοιπα 2000τμ εκτός οικισμού αλλά εντός ζώνης πως θα δηλωθούν στο ε9 ?
Ευχαριστώ

Ακριβώς όπως τα είπατε!
Τα 500 στον πίνακα 1 και τα 2000 στον πίνακα 2.
Αν δεν κοιτας εκει που θες να πας.....θα πας εκει που κοιτας!!

Δινε χωρις να θυμασαι....παιρνε χωρις να ξεχνας!

Επισκέπτης-STEFANOS-

Επισκέπτης-STEFANOS-
  • Επισκέπτες
βλέπω στο gsis.gr οτι μολις εγινε εκκαθαριση στο Ε9 μου.
δηλωθηκε γοα ΕΤΑΚ '08 κυρια κατοικια 112.τ.μ. της συζηγου μου και μια εξοχικη στο όνομα μου 58 τ.μ. σε τουριστικη περιοχή. είναι δυνατόν να να έρθει μηδενικό το ΕΤΑΚ όπως γραφει στο σιτε? κανονικα δεν θα επρεπε να απαλλαγει η κυρια της συζηγου και να φορολογηθει η δικη μου εξοχική?

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες