Προς το περιεχόμενο
  • 0

Αλλαγή κωδικών ΙΚΑ σε οδηγους και αποθηκαριο εμπορικης


LIKAN

Ερώτηση

Καλημέρα

εργαζομαι σε μια εμπορική εταιρεία με υλες αρτοποιίας και ζαχαροπλαστικής ο λογιστης εχει τους οδηγούς στον κωδικο 101 αλλα πρεπει να τους βαλει στον 106,τους κανει κρατήσεις ομως σαν να τους εχει στον 106,το ιδιο και για τους αποθηκαριους τους εχει στον κωδικό 101 αλλα πρεπει να τους βαλει στον 105 (χειρωνακτικής εργασία)για να γινει αυτη η αλλαγή τι πρεπει να κανω? Γιατι ο λογιστης τους κοροϊδεύει εδω και κατι χρονια και υπαρχει πρόβλημα με τους εργαζόμενους.και κατι αλλο επηδη η εταιρεια εχει πολλους Κ.Α.Δ. Πως μπορω να τα μαθω ποια ειναι για να κανω την αλλαγη με τα νεα Κ.ΑΔ.?Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

μην το ψαχνεις καθολου, αστα στο λογιστη του φουρνου , ξερει τι κανει , η αλλιως μπαινει ς στο www.ika.gr και πας αναζητηση κωδικων, ++++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Ο λογιστης ειναι εξωτερικος και ερχεται μια φορα το μηνα στο υποκαταστημα,επηδη θα αναλαβω εγω σιγα-σιγα μπορει καποιος να βοηθησει,γιατι αυτος μονο για φουρναρης κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ο λογιστης ειναι εξωτερικος και ερχεται μια φορα το μηνα στο υποκαταστημα,επηδη θα αναλαβω εγω σιγα-σιγα μπορει καποιος να βοηθησει,γιατι αυτος μονο για φουρναρης κανει.

Θα σε συμβούλευα να συνεργαστείς με τον συνάδελφο.

Επίσης θα σε συμβούλευα να μην προβαίνεις (τουλάχιστον δημόσια) σε απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς συναδέλφων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

χιλια συγνωμη εχεις δικιο,αλλα δεν υπαρχει επικοινωνια, γιαυτο ζηταω την βοηθεια σας,μπορει καποιος να μου πει την διαδικασια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
χιλια συγνωμη εχεις δικιο,αλλα δεν υπαρχει επικοινωνια, γιαυτο ζηταω την βοηθεια σας,μπορει καποιος να μου πει την διαδικασια?

Οι τροποι ειναι δυο.

Ή υποβαλλουν καταγγελια οι εργαζομενοι

ή ο εργοδοτης υποβαλει Δελτια Μεταβολης Στοιχειων Ασφαλισης ΑΠΔ και καταβαλει τη διαφορα των εισφορων.

Αν επιλεγει η δευτερη λυση τοτε διαβασε τα παρακατω σαν αρχη.

post-2363-1246292215_thumb.png

__________________.doc

__________________________.doc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...