Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

θεώρηση μισθωτήριου συμβολαίου με καθυστέρηση από την έναρξη της μίσθωσης

- - - - -

• Please log in to reply
28 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

bpriov

bpriov
  • starting Members
  • 4 Δημοσιεύσεις:
Καλημέρα, θα ήθελα να ενημερωθώ για την μείωση του ενοικίου οικίας 59 τ.μ που πρόκειται να δεχτώ από τον ενοικιαστή μου. Μιλάμε για ανανέωση μισθώματος άρα δεν χρειάζομαι ενεργειακό πιστοποιητικό? Αν ναι υπάρχει κάποιο υπόδειγμα έντυπο για το μισθωτήριο αυτό? Τέλος μπορώ να το καταθέσω αναδρομικά από 1/1/2012 ή υπάρχει περίπτωση κάποιου προστίμου και πόσο?
Ευχαριστώ εκ των προτέρων

LENADAL

LENADAL

*

• simple Members
  • 179 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΜΟΥΣΙΚΗ
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΙΣΘΩΣΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΜΕ ΤΡΙΜΗΝΙΑΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,,,,, ΤΟ ΕΝΑ ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥ 01-01-2011... ΤΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΘΑ ΠΕΣΕΙ? ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Andy

Andy

*

• Silver members
  • 1.105 Δημοσιεύσεις:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΙΣΘΩΣΗΣ ΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΜΕ ΤΡΙΜΗΝΙΑΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΤΟ ΠΡΩΙ. ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ,,,,, ΤΟ ΕΝΑ ΜΙΣΘΩΤΗΡΙΟ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥ 01-01-2011... ΤΙ ΠΡΟΣΤΙΜΟ ΘΑ ΠΕΣΕΙ? ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΣ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Τα μισθωτήρια συμβόλαια αστικών ακινήτων, σύμφωνα με το άρθρο 77 του ΚΦΕ, δεν πάνε με τις τριμηνιαίες καταστάσεις αλλά θεωρούνται από οποιαδήποτε ΔΟΥ εντός 30 ημερών από τη σύνταξή τους.

LENADAL

LENADAL

*

• simple Members
  • 179 Δημοσιεύσεις:
ΑΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΓΛΙΤΩΝΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΟΣΤΙΜΟ

LENADAL

LENADAL

*

• simple Members
  • 179 Δημοσιεύσεις:
ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ. ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΔΩΡΕΑΝ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΟΒΛΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΑΡΜΟΔΙΑ ΔΟΥ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΕΓΓΡΑΦΟ ΕΝΤΟΣ 30 ΗΜΕΡΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΑΡΞΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΧΩΡΗΣΗΣ?

Επισκέπτης-Dimitris-episkepths-

Επισκέπτης-Dimitris-episkepths-
  • Επισκέπτες

Καλησπέρα και καλές γιορτές!! Ήθελα να ρωτήσω: μήπως η προθεσμία για τη θεώρηση μισθωτηρίων συμβολαίων στις ΔΟΥ, έχει πλέον πάει σε 60 μέρες (2 μήνες)???γνωρίζετε? Ευχαριστώ πολύ! 

kotlistianos

kotlistianos

*

• Silver members
  • 2.274 Δημοσιεύσεις:

Δε νομίζω να έχει αλλάξει κάτι..

.

zeus1984

zeus1984

*

• Silver members
  • 1.229 Δημοσιεύσεις:

ΟΧΙ δεν εχει αλλαξει τπτ!

LAMMERGEIER

LAMMERGEIER

Το λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν!

• Silver members
  • 2.142 Δημοσιεύσεις:

Καλησπέρα και καλές γιορτές!! Ήθελα να ρωτήσω: μήπως η προθεσμία για τη θεώρηση μισθωτηρίων συμβολαίων στις ΔΟΥ, έχει πλέον πάει σε 60 μέρες (2 μήνες)???γνωρίζετε? Ευχαριστώ πολύ! 

Ακόμα 30 είναι.

το διάβασες κάπου?

''όσο πιο διεφθαρμένη είναι μία χώρα, τόσο πιο πολλούς νόμους έχει''

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες