Προς το περιεχόμενο
  • 0

αγορα λαθος ενσημων στο μηνα ιουλιο . υπαρχει τροπος διορθωσης?


gioyroys

Ερώτηση

καλημερα σε ολους,εχω κανει ενα λαθος σχετικα με την αγορα ενσημων του μηνος Ιουλιου αντι να αγοραστουν ενσημα για 19 ημερες αγοραστηκαν για 25 υπαρχει τροπος να διορθωθει?

ευχαριστω εκ των προταιρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
καλημερα σε ολους,εχω κανει ενα λαθος σχετικα με την αγορα ενσημων του μηνος Ιουλιου αντι να αγοραστουν ενσημα για 19 ημερες αγοραστηκαν για 25 υπαρχει τροπος να διορθωθει?

ευχαριστω εκ των προταιρων

Καλησπέρα,

όταν υποβάλλεις ΑΠΔ για το τρίμηνο , να υποβάλλεις το σωστό αριθμό ενσήμων και τις σωστές εισφορές στο ΙΚΑ.

Τώρα το επιπλέον ποσό που πλήρωσες στο ΙΚΑ νομίζω ότι μπορείς να το συμψηφίσεις σε επόμενη πληρωμή σου.

Όμως ας επιβεβαιώσει κανένας εμπειρότερος μήπως υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία που αγνοώ (μη φας και κανένα πρόστιμο από το πουθενά.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Καλησπέρα,

όταν υποβάλλεις ΑΠΔ για το τρίμηνο , να υποβάλλεις το σωστό αριθμό ενσήμων και τις σωστές εισφορές στο ΙΚΑ.

Τώρα το επιπλέον ποσό που πλήρωσες στο ΙΚΑ νομίζω ότι μπορείς να το συμψηφίσεις σε επόμενη πληρωμή σου.

Όμως ας επιβεβαιώσει κανένας εμπειρότερος μήπως υπάρχει συγκεκριμένη διαδικασία που αγνοώ (μη φας και κανένα πρόστιμο από το πουθενά.)

Ναί έτσι είναι μόνο που για να τα συμψηφίσεις θα πρέπει νομίζω να του κάνουν έλεγχο. :P:):):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Ναί έτσι είναι μόνο που για να τα συμψηφίσεις θα πρέπει νομίζω να του κάνουν έλεγχο. :P:):):)

Εγώ πάλι δεν το νομίζω... για συμψηφισμό δεν χρειάζεται έλεγχος, γίνεται από το σύστημα και όλα καλά... Τώρα, αν θέλει να πάρει πίσω τα χρήματα, εκεί γίνεται έλεγχος.... και σιγά να μην τα πάρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
καλημερα σε ολους,εχω κανει ενα λαθος σχετικα με την αγορα ενσημων του μηνος Ιουλιου αντι να αγοραστουν ενσημα για 19 ημερες αγοραστηκαν για 25 υπαρχει τροπος να διορθωθει?

ευχαριστω εκ των προταιρων

Στη θεση σου θα εκανα συμψηφισμο και γνωστοποιηση στο αρμοδιο ΙΚΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...