Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΤΟΥ ΟΓΑ ΜΕ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΑΠΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ

- - - - -

• Please log in to reply
5 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

ΝΙΚΟΣ Μ

ΝΙΚΟΣ Μ

*

• Silver members
  • 358 Δημοσιεύσεις:
ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ ΤΟΥ ΟΓΑ ΜΟΥ ΕΦΕΡΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΑΠΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΜΕ ΠΑΡΑΚΡΑΤΗΣΗ 20%. ΜΠΟΡΩ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ 317 ΑΝΤΙ ΣΤΟΝ 507 ΜΗΝ ΤΥΧΟΝ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ;

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

*

• Silver members
  • 4.077 Δημοσιεύσεις:
Γιατρός, ποδοσφαιριστής, μπασκετμπολίστας, πολύτεκνη ή άνεργος είναι ο συνταξιούχος ?

Ας διαβάζουμε λίγο τις οδηγίες

Κατά πως τα λέει ο ΓιωργάκηςΣτην οικονομία θα γίνουμε Δανοί, στο περιβάλλον Καταλανοί, στην παιδεία Φινλανδοί, στο εκλογικό σύστημα Γερμανοί, στην εξωτερική πολιτική Αμερικανοί -αυτή είναι η παγκοσμιοποίηση!μόνον στις μαλακίες θα μείνουμε Έλληνες -ουδέν σύστημα τέλειον!

θερμή παράκληση , μην λέτε κακές λέξεις και μην βγαίνετε εκτός θέματος
οι φύλακες καραδοκούν

«Διότι ισχυρίζομαι και το λέω με όλη τη δύναμη της φωνής μου ότι η χώρα πράγματι είναι μια χώρα που ανήκει στο δυτικό πλαίσιο, ανήκει στην Ε.Ε,. στο ΝΑΤΟ, αυτό δεν αμφισβητείται, όμως δεν μπορεί να είναι μια χώρα ασήμαντη της Δύσης που θα ακολουθεί άκριτα τις επιλογές των ισχυρών της δύσης»

ο Αλέξης Τσίπρας στον ΑΝΤΕΝΑ παραμονές των δημοτικών εκλογών 

ΝΙΚΟΣ Μ

ΝΙΚΟΣ Μ

*

• Silver members
  • 358 Δημοσιεύσεις:
ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΙΣ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΑΝΤΑ. ΑΛΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟ ΛΟΓΙΣΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΕΤΣΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΕΘΕΣΑ ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ. ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΑΝ ΒΑΛΩ ΤΟ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΣΤΟΝ 507 ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ;

200266

200266

*

• simple Members
  • 307 Δημοσιεύσεις:
Καλησπέρα....
Δεν θα έχει κανένα πρόβλημα σχετικά με τη σύνταξή του, εφόσον η αμοιβή αυτή προέρχεται απο παρακολούθηση σεμιναρίου και είναι περιστασιακή. Στον κωδικό 507 το ακαθάριστο ποσό και στον κωδικό 605 η παρακράτηση φόρου για να επιστραφεί ή συμψηφιστεί.....

Επισκέπτης-Επισκέπτης-

Επισκέπτης-Επισκέπτης-
  • Επισκέπτες

Καλησπέρα....
Δεν θα έχει κανένα πρόβλημα σχετικά με τη σύνταξή του, εφόσον η αμοιβή αυτή προέρχεται απο παρακολούθηση σεμιναρίου και είναι περιστασιακή. Στον κωδικό 507 το ακαθάριστο ποσό και στον κωδικό 605 η παρακράτηση φόρου για να επιστραφεί ή συμψηφιστεί.....

To χαρτοσημο 3,6% περα της παρακρατησης φορου 20%,θα προστεθει στο κωδ 605?

Andy

Andy

*

• Silver members
  • 1.105 Δημοσιεύσεις:

To χαρτοσημο 3,6% περα της παρακρατησης φορου 20%,θα προστεθει στο κωδ 605?

Υπάρχει διαφωνία επ'αυτού
http://www.taxheaven...?...c=57169&hl=
Διαλέγεις και παίρνεις

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες