Προς το περιεχόμενο

ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. Α.Ε. ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. Α.Ε . ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΩΛΥΜΑ ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΕΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. Α.Ε . ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ Η ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΩΛΥΜΑ ?

Πρέπει να γίνει και γραπτό ερώτημα και προς την υπηρεσία στην οποία εργάζεται. Μπορεί να τεθεί θέμα ασυμβίβαστου (π.χ. Αστυνομικός σε Α.Ε. παροχής υπηρεσιών ντετέκτιβ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαγορεύεται η συμμετοχή δημοσίων υπαλλήλων στη διοίκηση ΑΕ χωρίς άδεια του αρμόδιου Υπουργού που δίδεται με σύμφωνη γνώμη του οικείου υπηρεσιακού συμβουλίου . Σχετικό άρθρο 78 ΠΣΔ 611/1977 .

Ζητώ συγνώμη για ορθογραφικά λάθη αλλά δυστιχός ο δύστυχος από τότε που άρχισα να γράφω με υπολογιστή διαπιστώνω ότι εκτός απο το ότι χάλασαν τα μάτια μου ξέχασα και να γράφω σωστά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου πω CEL τι μου είπε ο Οφθαλμίατρος προχθές...

Αστα.

Άστα καλύτερα.

Κσι έχω και πελάτη με οπτικά.

Γι'αυτό λέω DOS και ας είναι ότι νά' ναι.

Και ανάλυση 640χ480 !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου πω CEL τι μου είπε ο Οφθαλμίατρος προχθές...

Αστα.

Άστα καλύτερα.

Κσι έχω και πελάτη με οπτικά.

Γι'αυτό λέω DOS και ας είναι ότι νά' ναι.

Και ανάλυση 640χ480 !!!

Θα πρέπει να γίνει και ενότητα με ασθένειες των λογιστών . Θα είναι ενδιαφέρον να δούμε αν αυτοί των ΑΤΕΙ έχουν τις ίδιες ασθένειες με των ΑΕΙ . Αλλα και των ΑΕΙ άλλοι είναι του εξωτερικού και άλλοι του εσωτερικού , άρα διαφορετικά μικρόβια . Μην ξεχάσουμε και ΙΕΚ και τους εμπειρίκους ,αυτοί ίσως έχουν παιδικές ασθένειες . (ελπίζω να μην με σβήσει ο δ/στης )

Υ.Γ.Κάλά τα γυαλιά τα παίρνεις λόγω οπτικού , την μάσκα γιατί ? Μήπως έχεις πελάτη με εκκενώσεις ... ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαγορεύεται η συμμετοχή δημοσίων υπαλλήλων στη διοίκηση ΑΕ χωρίς άδεια του αρμόδιου Υπουργού που δίδεται με σύμφωνη γνώμη του οικείου υπηρεσιακού συμβουλίου . Σχετικό άρθρο 78 ΠΣΔ 611/1977 .

συνταξιουχος δημοσιου μπορει να ειναι μελος ΔΣ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνταξιούχος μπορεί. Αν κατέχει πάνω απο 5% (ή 3% για ΤΑΕ) απαλάσσεται απο την ασθένεια και καταβάλλει εισφορές σύνταξης προσαυξημένες κατά 40%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 month later...
επισκέπτη Επισκέπτης-ALE-

ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΕΛΟΣ Δ.Σ. ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΕΥΘΥΝΩΝ Ή ΕΝΤΕΤΑΛΜΕΝΟΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΗΣ Α.Ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισκέπτη Επισκέπτης-ALE-

ΤΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΔΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΤΟ ΞΕΧΑΣΑ ΟΠΟΤΕ ΤΟ ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ

ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΥΠΑΛΛΗΛΙΚΟΣ ΚΩΔΙΚΑΣ 2683\1999

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 years later...

Καλησπέρα σας

Είμαι συνταξιούχος του δημοσίου κάτω από 55 ετών η ερώτησή μου είναι εάν μπορώ να γίνω συμβουλευτικό μέλος ΔΣ σε Α.Ε χωρίς να επηρεαστεί η σύνταξή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...