Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΑΜΟΙΒΗ ΛΟΓΙΣΤΗ ΜΕ ΒΙΒΛΙΑ Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ


kita

Ερώτηση

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΣ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙΣ ΣΤΑ ''ΜΕΤΡΑ'' ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ.ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΦΕ ΜΠΑΡ ΜΕ 2-3 ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ/ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕΣΩ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ.ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΕΣ ΦΠΑ-ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ-ΑΠΔ-ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΗ ΦΠΑ.ΠΟΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΩΣ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΛΟΓΙΣΤΡΙΑ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΕΙΣ ΤΙΣ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΕΙΣ ΣΤΑ ''ΜΕΤΡΑ'' ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΛΟΓΙΣΤΩΝ.ΘΑ ΑΝΑΛΑΒΩ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΚΑΦΕ ΜΠΑΡ ΜΕ 2-3 ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ/ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΤΗΣ ΜΕΣΩ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΟΑΕΔ.ΟΙ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΟΔΙΚΕΣ ΦΠΑ-ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ-ΑΠΔ-ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΗ ΦΠΑ.ΠΟΙΑ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΩΣ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ ΓΙΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΝΟΗΣΗ.

Τιμή εκκίνησης 70 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη iek forotexnikoy
Τιμή εκκίνησης 70 ευρώ.

70ευρω? μαλλον δεν εχεις παει πλατεια αττικης έχει κάτι μαγαζάκια νομιμότατα....με τιμή εκκίνησης 30 ευρω και ο φραπες τζαμπα, συν φωτοτυπίες και ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης
70 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ?70*12=840 ΤΟ ΧΡΟΝΟ? ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΟΡΟΛΟΓΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ?

ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ!

Καλαμπουρι γινεται φαινεται εδω. Για Β κατηγοριας , συμφωνα με αυτα που γραφεις θα ελεγα (τιμες πριν 4-5 χρονια αναφερω, γιατι δύσκολα να νινει αυξηση) 90-100 ευρώ το μηνα , χωρις αυτα που γινονται τελος ετους. Για αυτα που γινονται τελος ετους στην παρουσα περιπτωση, το κατωτερο 350-400 ευρω. Ουτε ενα ευρω παρακατω. Αλλιώς κλειστο, για να κανεις μια αλλη δουλεια που να μην ντρεπεσαι γαι τις αμοιβές που θα εισπράτεις. Σου εγραψα με καθε σοβαρότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ Γ"ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΡΟΣ ΤΟΥΣ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ 50 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΛΑ ΜΕΣΑ 600 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΜΕ ΤΖΙΡΟΥΣ ΠΟΟΥ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ 20-25 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Καλαμπουρι γινεται φαινεται εδω. Για Β κατηγοριας , συμφωνα με αυτα που γραφεις θα ελεγα (τιμες πριν 4-5 χρονια αναφερω, γιατι δύσκολα να νινει αυξηση) 90-100 ευρώ το μηνα , χωρις αυτα που γινονται τελος ετους. Για αυτα που γινονται τελος ετους στην παρουσα περιπτωση, το κατωτερο 350-400 ευρω. Ουτε ενα ευρω παρακατω. Αλλιώς κλειστο, για να κανεις μια αλλη δουλεια που να μην ντρεπεσαι γαι τις αμοιβές που θα εισπράτεις. Σου εγραψα με καθε σοβαρότητα.

ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ, Η kita ΤΟΝΙΣΕ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΤΙΜΕΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ. ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΤΑΠΕΙΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟΨΗ ΠΑΝΤΑ, ΑΝ ΖΗΤΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΠΑΡΑΚΙ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΤΙΜΟΛΟΓΙΩΝ ΤΟ ΜΗΝΑ 100 ΕΥΡΩ ΚΑΙ 400 ΕΥΡΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΕΤΟΥΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΘΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΠΛΑΝΟ ΓΡΑΦΕΙΟ.

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΜΕΓΑΛΩΝ ΠΟΛΕΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΑΣ ΑΝΕΒΑΣΩ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΤΟΥ ΛΟΓΟΥ ΤΟΥ ΑΛΗΘΟΥΣ.

ΒΕΒΑΙΑ ΥΠΟΛΟΓΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΣΤΟΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗΣ ΕΝΟΣ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΕΝΟΣ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟΥ ΤΗΣ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑΣ (ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΑ ΕΝΟΙΚΙΑ, ΛΙΓΟΤΕΡΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΥΝΑΛΛΑΣΣΟΜΑΣΤΕ ΜΟΝΟ ΜΕ ΜΙΑ ΔΟΥ ΚΑΙ ΟΙ ΑΠΟΣΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΑΜΙΝΕΣ ΚΤΛ.), ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΝΑ ΣΥΝΤΗΡΟΥΜΕ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΑ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΟΤΙ ΑΜΟΙΒΟΜΑΣΤΕ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ ΜΑΣ.

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΣΑΣ ΤΟΝΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΩ ΤΗΝ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ 1600 ΕΥΡΩ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΑΒΕΙ, ΑΠΛΑ ΕΠΙΣΗΜΑΙΝΩ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΤΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΜΟΚΑΤΑΛΟΓΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙ ΤΙΣ ΟΠΟΙΕΣ ΔΥΣΑΡΕΣΤΕΣ ΕΚΠΛΗΞΕΙΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΕ ΕΠΑΡΧΙΑ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ Γ"ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΤΖΙΡΟΣ ΤΟΥΣ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ 50 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΛΑ ΜΕΣΑ 600 ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΔΥΣΤΙΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΜΕ ΤΖΙΡΟΥΣ ΠΟΟΥ ΔΕΝ ΥΠΕΡΒΑΙΝΟΥΝ ΤΑ 20-25 ΧΙΛΙΑΡΙΚΑ.

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ¨"ΣΠΑΤΑΛΗ "ΧΡΟΝΟΥ (ΑΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΙΜΕΣ) ΚΑΙ ΚΟΠΟΥ .ΕΝΩ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ , ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ . ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ .ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ .

(ΕΔΩ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ : KANEIΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ " ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Ή ΦΕΡΤΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ " ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΤΗΤΑ ? ΓΙΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ? ΓΙΑ ΑΛΛΗ΄ΛΟΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ? ΓΙΑ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΕΙΑ ?ΓΙΑ ΤΙ?

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ !!!!!!!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΤΟΥΣ ¨"ΣΠΑΤΑΛΗ "ΧΡΟΝΟΥ (ΑΝ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΤΕΤΟΙΕΣ ΤΙΜΕΣ) ΚΑΙ ΚΟΠΟΥ .ΕΝΩ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ , ΣΥΜΒΟΛΑΙΟΓΡΑΦΟΙ ΕΧΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΑΡΜΟΖΕΙ . ΚΡΑΤΗΣΤΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΑΣ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΑΛΛΙΩΣ ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ .ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΜΩΣ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ .

(ΕΔΩ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ : KANEIΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ " ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Ή ΦΕΡΤΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ " ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΤΗΤΑ ? ΓΙΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ? ΓΙΑ ΑΛΛΗ΄ΛΟΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ? ΓΙΑ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΕΙΑ ?ΓΙΑ ΤΙ?

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ !!!!!!!!!)

Όλα καλά συνάδελφε αυτά που λες

ΑΛΛΑ

Αυτό που το βρήκες ?

Πότε συνάδελφος σε αυτό το φόρουμ έγραψε ή άφησε να εννοηθεί κάτι τέτοιο.

Και ειλικρινά επειδή πιστεύω ότι αυτό προσβάλει όλους όσους συμμετέχουμε στο φόρουμ αυτό θα ήθελα μια απλή και ξεκάθαρη απάντηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Δεν το πέτυχες Χαλκιδέε...

Όντως έχει γραφτεί κάτι τέτοιο. Θα σου στείλω το link με PM για να μη συνεχιστεί το θέμα περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Όλα καλά συνάδελφε αυτά που λες

ΑΛΛΑ

Αυτό που το βρήκες ?

Πότε συνάδελφος σε αυτό το φόρουμ έγραψε ή άφησε να εννοηθεί κάτι τέτοιο.

Και ειλικρινά επειδή πιστεύω ότι αυτό προσβάλει όλους όσους συμμετέχουμε στο φόρουμ αυτό θα ήθελα μια απλή και ξεκάθαρη απάντηση.

Τα καλύτερα χάνεις Γιάννη, τα καλύτερα.... Θα σου βάλουνε απουσίες... :(B)B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
................................

(ΕΔΩ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΝΑ ΦΑΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ : KANEIΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΚΑΙ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΑΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ " ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΔΩΣΕ ΜΑΣ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ Ή ΦΕΡΤΑ ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ " ΟΠΟΤΕ ΤΙ ΣΥΖΗΤΑΜΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΚΟΤΗΤΑ ? ΓΙΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΣΗ? ΓΙΑ ΑΛΛΗ΄ΛΟΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ? ΓΙΑ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΕΙΑ ?ΓΙΑ ΤΙ?

ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΝΤΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΤΣΟΥΒΑΛΙ !!!!!!!!!)

Και εσύ, ένας στην έπεσε και κοντεύει να σου μείνει ψυχολογικό..... Μη κολλάς, δεν γίνεται να τα έχεις καλά με όλους, προχώρα και μη στραβώνεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Να πάλι και φέτος να μιλάμε για ελάχιστες, λογικές .. κλπ αμοιβές...

κάθε χρόνο τα ίδια και πουθενά δεν καταλήγει...

Η πικρή αλήθεια είναι οτι όλοι μας έχουμε... πως να το πώ... μια δυσανεξία να πούμε τις τιμές που χρεώνουμε.

Ίσως γιατί ντρεπόμαστε για αυτές, ίσως γιατί δεν θέλουμε να "ανοίξουμε"?!? τα μάτια των άλλων και ίσως να υπάρχουν και κάποιοι άλλοι λόγοι που μου διαφεύγουν.

Όπως και να έχει στο forum μπορεί να βρει ουκ ολίγα θέματα για το ζήτημα των αμοιβών που όλα καταλήγουν στον ίδιο αποτέλεσμα ... πουθενά... δηλαδή.

Από εκεί και πέρα σε θεωρητικό επίπεδο από την στιγμή που υπάρχει υπερχείλιση προσφοράς, το μέσο επίπεδο τιμών θα είναι χαμηλό. Επιπροσθέτως η ανύπαρκτη συλλογικά συλλογική δράση στους ελεύθερους επαγγελματίες λογιστές επιδεινώνει την κατάσταση (αν θέλετε, εδώ μεταξύ μας δεν μπορούμε να τα βρούμε...θα τα βρούμε με τους πελάτες μας ή με το υπουργείο...)

Το θέμα της τιμολόγησης είναι σε άμεση συνάρτηση με την ποσότητα και την ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχει ο κάθε επαγγελματίας, κατά συνέπεια για να οριστεί ένα ελάχιστο επίπεδο τιμών θα πρέπει να οριστεί πρώτα και ένα ελάχιστο επίπεδο ποιότητας-ποσότητας υπηρεσιών.

Σε κάποια στιγμή είχα ανεβάσει ένα σχετικό "σχέδιο" προσδιορισμού του υπολογισμού τιμολόγησης της εργατοώρας ενός λογιστή.

Μια άλλη πρόταση θα ήταν να κάνουμε ένα ανώνυμο gallop για το ελάχιστο ή προτεινόμενο επίπεδο τιμών που πιστεύουμε ότι θα πρέπει να ισχύει

ή ακόμα μια ομάδα εργασίας επί του θέματος. ( ναι ακόμα και μέσα από το forum).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΦΙΛΕ KLIOMAN

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΓΙΑ ΤΗ ΔΗΛΩΣΗ-ΦΜΥ ΠΟΣΑ?

ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΠΩ ΕΤΗΣΙΟ ΠΟΣΟ ΑΝΟΙΒΗΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ?ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Όλα καλά συνάδελφε αυτά που λες

ΑΛΛΑ

Αυτό που το βρήκες ?

Πότε συνάδελφος σε αυτό το φόρουμ έγραψε ή άφησε να εννοηθεί κάτι τέτοιο.

Και ειλικρινά επειδή πιστεύω ότι αυτό προσβάλει όλους όσους συμμετέχουμε στο φόρουμ αυτό θα ήθελα μια απλή και ξεκάθαρη απάντηση.

EXEI ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΡΚΕΤΟΙ . ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ .ΣΩΣΤΑ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΕΛΠΙΖΩ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ .......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
Να πάλι και φέτος να μιλάμε για ελάχιστες, λογικές .. κλπ αμοιβές...

κάθε χρόνο τα ίδια και πουθενά δεν καταλήγει...

Η πικρή αλήθεια είναι οτι όλοι μας έχουμε... πως να το πώ... μια δυσανεξία να πούμε τις τιμές που χρεώνουμε.

Ίσως γιατί ντρεπόμαστε για αυτές, ίσως γιατί δεν θέλουμε να "ανοίξουμε"?!? τα μάτια των άλλων και ίσως να υπάρχουν και κάποιοι άλλοι λόγοι που μου διαφεύγουν.

Όπως και να έχει στο forum μπορεί να βρει ουκ ολίγα θέματα για το ζήτημα των αμοιβών που όλα καταλήγουν στον ίδιο αποτέλεσμα ... πουθενά... δηλαδή.

Από εκεί και πέρα σε θεωρητικό επίπεδο από την στιγμή που υπάρχει υπερχείλιση προσφοράς, το μέσο επίπεδο τιμών θα είναι χαμηλό. Επιπροσθέτως η ανύπαρκτη συλλογικά συλλογική δράση στους ελεύθερους επαγγελματίες λογιστές επιδεινώνει την κατάσταση (αν θέλετε, εδώ μεταξύ μας δεν μπορούμε να τα βρούμε...θα τα βρούμε με τους πελάτες μας ή με το υπουργείο...)

Το θέμα της τιμολόγησης είναι σε άμεση συνάρτηση με την ποσότητα και την ποιότητα των υπηρεσιών που παρέχει ο κάθε επαγγελματίας, κατά συνέπεια για να οριστεί ένα ελάχιστο επίπεδο τιμών θα πρέπει να οριστεί πρώτα και ένα ελάχιστο επίπεδο ποιότητας-ποσότητας υπηρεσιών.

Σε κάποια στιγμή είχα ανεβάσει ένα σχετικό "σχέδιο" προσδιορισμού του υπολογισμού τιμολόγησης της εργατοώρας ενός λογιστή.

Μια άλλη πρόταση θα ήταν να κάνουμε ένα ανώνυμο gallop για το ελάχιστο ή προτεινόμενο επίπεδο τιμών που πιστεύουμε ότι θα πρέπει να ισχύει

ή ακόμα μια ομάδα εργασίας επί του θέματος. ( ναι ακόμα και μέσα από το forum).

Συμφωνώ και προσυπογράφω τα λεγόμενα του συνάδελφου .Αυτο το "σχέδιο" προσδιορισμού του υπολογισμού τιμολόγησης της εργατοώρας ενός λογιστή, μπορείς να το ξανανεβάσεις ;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
επισκέπτη Επισκέπτης
EXEI ΑΠΑΝΤΗΘΕΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΡΚΕΤΟΙ .ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΣΟΥΣ ΚΑΤΑΝΟΟΥΝ , ΑΠΛΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΝΟΙΑ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ .ΣΩΣΤΑ , ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΔΩ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΕΛΠΙΖΩ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΒΑΛΕΙ ΟΛΟΥΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ .......

ΛΥΠΗΡΟ ΛΙΑΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ...ΣΥΝΑΔΕΛΦΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ, ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΣΤΑ ΕΡΓΑ, ΟΤΙ ΕΡΩΤΗΜΑ ΕΧΕΙΣ 20% ΛΙΓΟΤΕΡΗ ΑΜΟΙΒΗ ΘΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΠΡΟΣΦΟΡΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Kαλησπέρα και από εμένα.

Στη δική μου επαρχία, οι παλαιότεροι συνάδελφοι, όταν τους έκανα κουβέντα για κατώτατες τιμές, έτσι ώστε να μην αυτοεξευτελιζόμαστε, μου έδωσαν την εξής συμβουλή. << ΟΤΙ ΣΕ ΦΩΤΗΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ>>.

Ο Θεός δεν με φώτησε και τότε ζήτησα φώτιση από τον Γιάννη.

Κοίτα γύρω σου μου είπε. Πόσο και πως τιμολογούν οι πελάτες σου τα προιόντα ή της υπηρεσίες τους. Από κοντά και εσύ.

Πήγα να κουρευτώ (αν και σχεδόν φαλακρός) σε ένα κομμωτήριο που είναι πελάτης. 10 Ευρώ μου λέει. Δεν έκανε πάνω από 10 λεπτά να με τελειώσει.

Πήγα να πιώ καφέ σε έναν άλλο πελάτη. Φραπέ 3.20 Ευρώ.

Αποκορύφωση τα μπουζούκια (όχι, αυτός δεν είναι πελάτης αλλά αυτός που πλήρωσε το λογαριασμό είναι). Δεν ενοχλήθηκε καθόλου ο πελάτης μου που του χρεώσαν το μπουκάλι 80 Ευρώ.

Μέσα σε όλα αυτά εμείς να ντρεπόμαστε να ζητήσουμε την κατάλληλη αμοιβή?

Ε όχι. Αν θέλουν οι καλοί συνάδελφοι μπορούν να κρατάνε βιβλία με 20-30 ή 40 Ευρώ.

Εγώ αποφάσισα να ζητάω αυτά που θεωρώ πως αξίζει η δουλειά μας. Να προσφέρω στον πελάτη τις καλύτερες δυνατές υπηρεσίες, να του αφιερώνω το χρόνο που θέλει και να έχει ήσυχο το κεφάλι το με την εφορία, το ΙΚΑ, τον δήμο, την επιθεώρηση εργασίας, τον ΟΑΕΔ κλπ..

Δεν είμαι σίγουρος αν οι πελάτες θα εκτιμήσουν το ότι αξίζει η δουλειά μου λίγο παραπάνω από ένα μπουκάλι ουίσκι ή όχι. Αν όχι τότε μάλλον θα αφήσω αυτη τη δουλειά μιάς και δεν βλέπω το λόγο να την συνεχίσω, αν δεν είναι επικερδής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

Πολύ καλα τα λέτε και συμφωνω.

Εχουν γινει πολλες συζητησεις στο θεμα αλλωστε.

Η καταληξη είναι:

Είναι πολύ σημαντικό να ξέρουμε το κόστος της εργατοώρας μας και να κινούμαστε αναλογα σεβόμενοι παντα και τους τιμοκαταλόγους που κάποιοι απο τους συλλόγους μας καταφεραν να συντάξουν.

Επίσης πολύ σημαντικό είναι το ρητο που έχω κατω απο την υπογραφη μου - καλα και αυτο για την Greenpeace σημαντικότατο - αλλα λεω για το παραπάνω με τους συμβιβασμούς. 20+ χρόνια στο επαγγελμα μου έχουν δείξει ότι αν συμβιβαστω για λιγότερα απ ότι αξίζει η δουλειά μου παίρνω πολύ λιγότερα τελικά και δεν ενννοώ μονο χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...