Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΣΗ ΤΕΑΥΦΕ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ ΤΗΣ ΑΓΟΡΑΣ

- - - - -

• Please log in to reply
8 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Roxanne

Roxanne

Εμείς θα πάμε στους γιαλούς...

• Silver members
  • 1.460 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Πολλά
Σήμερα 29/2/08 λήγει η προθεσμια απο το ΤΕΑΥΦΕ http://www.teayfe.gr/
Tαμειο Επικουρικης Ασφαλισης Υπαλληλων Φαρμακευτικων Επιχειρησεων

για υποβολή μηχανογραφικης καταστασης βάσει των προδιαγραφων που έχει θεσει το ταμειο και έχει κοινοποιήσει στους ασφαλισμενους απο τα μεσα του 2007.

Το πρόγραμμα μισθοδοσιας που έχω αν και διαφημιζει ότι καλυπτει επικουρικα ταμεια δεν εξάγει σήμερα -τελευταια μερα προθεσμιας-την κατασταση
Απο το τελος του 2007 με διαβεβαιωσαν τηλεφωνικώς απο την εταιρεια: χ ότι το πρόγραμμα τους βγαζει αυτη την κατασταση σε δισκεττα.
Εβγαλα λοιπον και εγω χθες δισκεττα απο την αναλογη επιλογη και τι να δω; Μονο ο ΑΜ της εταιρείας και δυο άλλα νούμερα!!!
αχρηστη η δισκετττα!!!

Ευτυχως για μενα επικοινωνησα τηλεφωνικα με ΤΕΑΥΦΕ και υπαρχει μια μικρη σχετικη ανοχη λογω νεας εφαρμογης του μέτρου.

Ονοματα δεν λεμε, το παραπονο μου λεω...
Νίνα Κωστάζου

Δημοσιευμένη  εικόνα

-The minute you settle for less than you deserve you get even less than you settled for.

-Every second breath we take comes from the oceans
Please support GREENPEACE Ocean defenders

Υπάρχει ελπίδα να σωθεί ο πλάνήτης μας;ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΔΡΑΣΗ

Δημοσιευμένη  εικόνα

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

*

• Silver members
  • 3.989 Δημοσιεύσεις:
Ουπς

Νίνα , εννοείς αυτό

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ

Το τμήμα μηχ/σης μεριμνά για την επεξεργασία στοιχείων και τη μηχανογράφηση όλων των εργασιών του Ταμείου. Έχει την επιμέλεια της ανάλυσης και του σχεδιασμού των υπό μηχανογράφηση εργασιών, της κατάρτισης σχετικών προγραμμάτων, της κωδικοποίησης των εχόντων ανάγκη υπηρεσιακών στοιχείων και τέλος τηρεί και ενημερώνει το μηχανογραφικό αρχείο.
Οι εργοδότες που απασχολούν περισσότερους από 5 ασφαλισμένους στο Τ.Ε.Α.Υ.Φ.Ε. θα πρέπει να αποστέλλουν οπωσδήποτε, εκτός από τις καταστάσεις ασφαλίστρων στις Τράπεζες και αρχείο αναλυτικών αποδοχών, εισφορών–κρατήσεων ασφαλισμένων, με συγκεκριμένη γραμμογράφηση (record layout) στο Τ.Ε.Α.Υ.Φ.Ε. (κατόπιν συνεννοήσεως με το τμήμα μηχ/σης) είτε με e-mail στη διεύθυνση mix1@teayfe.gr , είτε μέσω ταχυδρομείου σε δισκέτα
.

Ή κάτι άλλο που δεν το έχω πάρει χαμπάρι ?

Κατά πως τα λέει ο ΓιωργάκηςΣτην οικονομία θα γίνουμε Δανοί, στο περιβάλλον Καταλανοί, στην παιδεία Φινλανδοί, στο εκλογικό σύστημα Γερμανοί, στην εξωτερική πολιτική Αμερικανοί -αυτή είναι η παγκοσμιοποίηση!μόνον στις μαλακίες θα μείνουμε Έλληνες -ουδέν σύστημα τέλειον!

θερμή παράκληση , μην λέτε κακές λέξεις και μην βγαίνετε εκτός θέματος
οι φύλακες καραδοκούν

Κι ο παροιμιώδης μέσος ανθρωπάκος,

κέρδος ποτέ μα από παθήματα χορτάτος,
που συνηθίζει στην κάθε βρωμιά,
αρκεί να έχει γεμάτο τον ντορβά
κι επαναστάσεις στ’ όνειρά του αναζητεί,
τον έχω βαρεθεί.

Roxanne

Roxanne

• Silver members
  • 1.460 Δημοσιεύσεις:

Ουπς

Νίνα , εννοείς αυτό

ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΗΣΗΣ

Το τμήμα μηχ/σης μεριμνά για την επεξεργασία στοιχείων και τη μηχανογράφηση όλων των εργασιών του Ταμείου. Έχει την επιμέλεια της ανάλυσης και του σχεδιασμού των υπό μηχανογράφηση εργασιών, της κατάρτισης σχετικών προγραμμάτων, της κωδικοποίησης των εχόντων ανάγκη υπηρεσιακών στοιχείων και τέλος τηρεί και ενημερώνει το μηχανογραφικό αρχείο.
Οι εργοδότες που απασχολούν περισσότερους από 5 ασφαλισμένους στο Τ.Ε.Α.Υ.Φ.Ε. θα πρέπει να αποστέλλουν οπωσδήποτε, εκτός από τις καταστάσεις ασφαλίστρων στις Τράπεζες και αρχείο αναλυτικών αποδοχών, εισφορών–κρατήσεων ασφαλισμένων, με συγκεκριμένη γραμμογράφηση (record layout) στο Τ.Ε.Α.Υ.Φ.Ε. (κατόπιν συνεννοήσεως με το τμήμα μηχ/σης) είτε με e-mail στη διεύθυνση mix1@teayfe.gr , είτε μέσω ταχυδρομείου σε δισκέτα
.

Ή κάτι άλλο που δεν το έχω πάρει χαμπάρι ?

Αυτο ακριβως εννοώ
Δεν ειναι ενα απλο φυλλο excel
Οι προδιαγραφες του ASCI file όπως αναλυονται στην σελιδα του ΤΕΑΥΦΕ θελουν προγραμματιστη για να τηρηθούν και πιστευω ότι τα σοβαρα προγραμματα μισθοδοσιας το παρεχουν ήδη αυτο το αρχειο
Νίνα Κωστάζου

Δημοσιευμένη  εικόνα

-The minute you settle for less than you deserve you get even less than you settled for.

Δημοσιευμένη  εικόνα

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

*

• Silver members
  • 3.989 Δημοσιεύσεις:
Καταλαβαίνω τον θυμό σου,
απλά τα φαρμακεία που έχω εγώ δεν έχουν πάνω από πέντε εργαζόμενους και έλεγα μήπως υπάρχει και κάτι άλλο και δεν το ήξερα .

Κατά πως τα λέει ο ΓιωργάκηςΣτην οικονομία θα γίνουμε Δανοί, στο περιβάλλον Καταλανοί, στην παιδεία Φινλανδοί, στο εκλογικό σύστημα Γερμανοί, στην εξωτερική πολιτική Αμερικανοί -αυτή είναι η παγκοσμιοποίηση!μόνον στις μαλακίες θα μείνουμε Έλληνες -ουδέν σύστημα τέλειον!

θερμή παράκληση , μην λέτε κακές λέξεις και μην βγαίνετε εκτός θέματος
οι φύλακες καραδοκούν

Κι ο παροιμιώδης μέσος ανθρωπάκος,

κέρδος ποτέ μα από παθήματα χορτάτος,
που συνηθίζει στην κάθε βρωμιά,
αρκεί να έχει γεμάτο τον ντορβά
κι επαναστάσεις στ’ όνειρά του αναζητεί,
τον έχω βαρεθεί.

Roxanne

Roxanne

• Silver members
  • 1.460 Δημοσιεύσεις:

απλά τα φαρμακεία που έχω εγώ δεν έχουν πάνω από πέντε εργαζόμενους και έλεγα μήπως υπάρχει και κάτι άλλο και δεν το ήξερα .

thanks!
Νίνα Κωστάζου

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

proistamenos

proistamenos

*

• simple Members
  • 24 Δημοσιεύσεις:

Πάντως φίλες εγώ το ΤΕΑΥΦΕ το έστειλα με την Extra (Epsilon Net) εύκολα. Άσε που το είχαν έτοιμο πριν καν μου κοινοποιηθεί η απαίτηση μηχανογράφησης. Το ίδιο και με το ΤΣΜΕΔΕ.

Grzokas

Grzokas

*

• Silver members
  • 1.715 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΠΑΟΚ

Πάντως φίλες εγώ το ΤΕΑΥΦΕ το έστειλα με την Extra (Epsilon Net) εύκολα. Άσε που το είχαν έτοιμο πριν καν μου κοινοποιηθεί η απαίτηση μηχανογράφησης. Το ίδιο και με το ΤΣΜΕΔΕ.

Δυστυχώς.... τέλη Φεβρουαρίου ήταν η υποχρέωση υποβολής αν κατάλαβα σωστά και κάποιες εταιρίες δεν το είχαν έτοιμο ακόμη... δυστυχώς...

Από την άλλη μου έκανε εντύπωση αυτό:

Άσε που το είχαν έτοιμο πριν καν μου κοινοποιηθεί η απαίτηση μηχανογράφησης. Το ίδιο και με το ΤΣΜΕΔΕ.

Πότε είχε γίνει η κοινοποίηση?
What we've got here is failure to communicate.
Some men you just can't reach...
So, you get what we had here last week,
which is the way he wants it!

Roxanne

Roxanne

• Silver members
  • 1.460 Δημοσιεύσεις:

Δυστυχώς.... τέλη Φεβρουαρίου ήταν η υποχρέωση υποβολής αν κατάλαβα σωστά και κάποιες εταιρίες δεν το είχαν έτοιμο ακόμη... δυστυχώς...

Από την άλλη μου έκανε εντύπωση αυτό:

Πότε είχε γίνει η κοινοποίηση?

Η κοινοποίηση έγινε στις φαρμακευτικές εταιρείες περίπου Ιούνιο 2007.
Στην εταιρεία που έχω την ατυχία να έχω την μισθοδοσία της, το κοινοποίησα εγω τον Νοέμβριο του 2007 και μου απάντησαν ότι με νεα εκδοση θα το καλύψουν και μαλιστα πριν την προσθεσμια -> 02/2008
Οσο το είδατε εσεις τοσο το είδα και εγω... :D :D :D
Νίνα Κωστάζου

Δημοσιευμένη  εικόνα

Δημοσιευμένη  εικόνα

Grzokas

Grzokas

*

• Silver members
  • 1.715 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΠΑΟΚ

Η κοινοποίηση έγινε στις φαρμακευτικές εταιρείες περίπου Ιούνιο 2007.
Στην εταιρεία που έχω την ατυχία να έχω την μισθοδοσία της, το κοινοποίησα εγω τον Νοέμβριο του 2007 και μου απάντησαν ότι με νεα εκδοση θα το καλύψουν και μαλιστα πριν την προσθεσμια -> 02/2008
Οσο το είδατε εσεις τοσο το είδα και εγω... :D :D :D

Το είδαμε το είδαμε :D

Υ.Γ.
Προς proistamenos

Συνάδερφε μήπως κάνεις κανένα λάθος στα όσα μας είπες παραπάνω? Η ίδια η Ε7 αναφέρει στο κείμενο ότι: Πληροφοριακά σας αναφέρουμε ότι η δυνατότητα υποβολής των καταστάσεων εισφορών με μηχανογραφικό μέσο θα είναι διαθέσιμη στην έκδοση που θα βγει στις αρχές Φεβρουαρίου...
What we've got here is failure to communicate.
Some men you just can't reach...
So, you get what we had here last week,
which is the way he wants it!

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες