Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΒΙΒΛΙΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ


Επισκέπτης

Ερώτηση

θΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΤΑ ΠΑΡΑΚΑΤΩ

ΣΕ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΗΝ ΕΠΧ/ΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΤΟΥ ΙΚΑ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΤΑ ΕΞΗΣ

1) ΧΡΗΣΗ ΜΠΛΑΝΚΟ ΣΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥ2) ΣΕ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΑΝΤΙ 8/2001 ΦΑΙΝΕΤΑΙ 7/2001 ΔΙΟΡΘΩΜΕΝΟ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΣΕ 8 . ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΟΓΗΣΑΝ 1000€ ΠΡΟΣΤΙΜΟ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΛΑΝΚΟ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΩ. ΣΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΜΕ 1/08/2001, ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΣΤΑΣΗ;

3) ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΔΗΛΩΣΕ ΟΤΙ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΘΑΡΑ 800€ (ΜΑΓΕΙΡΑΣ Α), ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΕ ΜΙΚΤΑ 900€ . ΑΚΟΜΗ ΕΧΩ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΕΝΣΗΜΑ ΤΟΥ 7/2004( ΗΜΕΡΝΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ 15/7). ΑΓΟΡΑΖΩ ΜΕ ΜΙΚΤΑ 1000 ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΗΣΥΧΟ;

4) ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΝ ΕΧΩ ΩΣ ΜΠΟΥΦΕΤΖΗ, ΚΑΙ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΟΝ ΒΡΗΚΕ ΝΑ ΣΕΡΒΙΡΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΡΑΨΕ Ως Β.ΣΕΡΒΙΤΟΡΟ ΜΕ Τ.Η. ¨ΤΟΝ ΕΧΩ ΑΠΟ 1/06/2004 Ως ΜΠΟΥΦΕΤΖΗ, Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΠΕΡΑΣΕ 25/08/2004 ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟ ΙΚΑ ΝΑ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΗ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΣΦΑΛΙΣΩ ΩΣ Β.ΣΕΡΒΙΤΟΡΟΥ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑΞΩ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ;

ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΣΑΝ ΠΡΩΗΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ( ΛΟΓΙΣΤΗΣ) Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ(ΕΣΤΙΑΤΟΡΑΣ) ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΑΠΟ ΤΟ 2004 ΤΗΝ ΕΧΩ ΠΛΕΟΝ ΣΑΝ ΜΟΝΙΜΗ ΚΑΙ ΤΗΡΩ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΓΙΩΡΓΟΣ ΚΟΝΤΟΜΑΡΚΟΣ

ΑΝΔΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0

1)Όσο αφορά τα στοιχεία του εργαζομένου , όνομα ειδικότητα κλπ οπωσδήποτε ένσταση για το μπλάνκο και θα δικαιωθείτε , δεν πολυκατάλαβα τι ακριβώς εννοείτε στην δεύτερη περίπτωση με τον ΟΑΕΔ , αφορά τον ίδιο εργαζόμενο ή απλώς μία πρόσληψη που αντί για 07 γράφετε 08 . Αν η πρόσληψη έχει ημερομηνία 01/08 τότε και η αναγγελία μπορεί να γίνει 01/08 σε αντίθετη περίπτωση μάλλον αντιμετωπίζετε πρόβλημα και δεν βλέπω κάποια ουσία σε ενδεχόμενη ένσταση σας .

3)ΝΑΙ

4) Την αλλαγή στην ειδικότητα του υπαλλήλου την αποδεικνύετε με την σχετική κατάσταση που καταθέτετε στην επιθεώρηση εργασίας μέσα σε 15 ημέρες από την αλλαγή - στην δική σας περίπτωση με 15/08 μπορείτε να την καταθέσετε μέχρι 30/08

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΦΙΛΕ "ΠΑΡΕΑ" ΑΛΛΑ ΜΕ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΜΕ ΕΝΑΝ ΛΟΓΙΣΤΗ ΕΚΕΙ ΣΤΗΝ ΑΝΔΡΟ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΤΟ ΠΕΡΙΦΗΜΟ ΤΡΙΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΑΛΦΑΒΗΤΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΟΥ ΠΑΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ !!

ΕΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...