Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

Προστιμο σε γιατρο για μη καταχωρηση σε βιβλιο ασθενών

- - - - -

• Please log in to reply
26 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

thiseos2002

thiseos2002

*

• Silver members
  • 450 Δημοσιεύσεις:
Ποιό Das? Το προστιμο? φυσικα το γνωριζει...... :)

Λοιπόν επανερχομαι....Καταλογισαν 10 παραβασεις (10*586=5860)

8 πελατες που δεν ηταν καταχωρημενοι, 1 γενικη παραβαση για μη ενημερωση του Εσοδων Εξοδων και μια γενικη παραβαση για μη ενημερωση βιβλίου ασθενών

Χρεωσαν το ιδιο πραγμα 2 φορες ή καταλαβα λάθος?
Στην Χώρα των ηρώων γεννήθηκα κ' εγω
Αντάρτες και Θεοί κληρονομιά μου

"Δεν είναι όψη η Ήπειρος, δεν είναι γνώση. Είναι περιπέτεια αισθήσεων και αισθημάτων. Είναι συγκίνηση και ρίγος, είναι λαχτάρα και πόνος. Είναι δέος και ίλιγγος στο χείλος του θεού. Είναι μέθη, είναι έρωτας. Είναι όλα."

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

ΧΑΛΚΙΔΕΟΣ

*

• Silver members
  • 4.077 Δημοσιεύσεις:
Στην έκθεση ελέγχου αναφέρουν ότι για τους 8 ασθενείς που δεν έχουν καταχωρηθεί στο βιβλίο ασθενών έχουν εκδοθεί τα αντίστοιχα στοιχεία εσόδου (ΑΠΥ) ?

Κατά πως τα λέει ο ΓιωργάκηςΣτην οικονομία θα γίνουμε Δανοί, στο περιβάλλον Καταλανοί, στην παιδεία Φινλανδοί, στο εκλογικό σύστημα Γερμανοί, στην εξωτερική πολιτική Αμερικανοί -αυτή είναι η παγκοσμιοποίηση!μόνον στις μαλακίες θα μείνουμε Έλληνες -ουδέν σύστημα τέλειον!

θερμή παράκληση , μην λέτε κακές λέξεις και μην βγαίνετε εκτός θέματος
οι φύλακες καραδοκούν

«Διότι ισχυρίζομαι και το λέω με όλη τη δύναμη της φωνής μου ότι η χώρα πράγματι είναι μια χώρα που ανήκει στο δυτικό πλαίσιο, ανήκει στην Ε.Ε,. στο ΝΑΤΟ, αυτό δεν αμφισβητείται, όμως δεν μπορεί να είναι μια χώρα ασήμαντη της Δύσης που θα ακολουθεί άκριτα τις επιλογές των ισχυρών της δύσης»

ο Αλέξης Τσίπρας στον ΑΝΤΕΝΑ παραμονές των δημοτικών εκλογών 

thiseos2002

thiseos2002

*

• Silver members
  • 450 Δημοσιεύσεις:

Στην έκθεση ελέγχου αναφέρουν ότι για τους 8 ασθενείς που δεν έχουν καταχωρηθεί στο βιβλίο ασθενών έχουν εκδοθεί τα αντίστοιχα στοιχεία εσόδου (ΑΠΥ) ?

Ναι, οι 8 παραβασεις ειναι για εκδοση αθεώρητων ΑΠΥ που δεν ειχαν καταχωρηθει στο βιβλίο ασθενων και στο εσοδων - εξοδων (βεβαιως-βεβαιως)

"Δεν είναι όψη η Ήπειρος, δεν είναι γνώση. Είναι περιπέτεια αισθήσεων και αισθημάτων. Είναι συγκίνηση και ρίγος, είναι λαχτάρα και πόνος. Είναι δέος και ίλιγγος στο χείλος του θεού. Είναι μέθη, είναι έρωτας. Είναι όλα."

DAS

DAS

Σύννεφα του γυαλού θε ν'αρματώσω

• Silver members
  • 2.860 Δημοσιεύσεις:

Οχι Φίλε μου το πρόστιμο ,

αναφερομαι στο ότι με αφορμη το θέμα του ,

έπεσαν κυβερνησεις και καταργήθηκε ο ΚΒΣ. :) :)

Αστειεύομαι απλά , διότι σχετικά με το θέμα , δυστυχώς δεν βλέπω φως.

Βλέπεις τα πλοκάμια του ΚΒΣ είναι τετοια , που μόλις πάς να ξεφύγεις απο το ένα ,

πέφτεις στο άλλο .

Θα αρκούσε απλά το γεγονος ότι είχαν εκδοθει οι ΑΠΥ , άρα δεν υπήρξε φοροδιαφυγή ,

αλλά αυτά δεν αρκούν στην πανέμορφη κατα τα άλλα χώρα μας .
Φιλικά DAS

Μεγάλωσαν τα γένια μας η ψυχή μας αλλιώτεψε , αγριεμένο το σκυλί γαυγίζει την φωνή του βοήθα καλέ μου μη φαγωθούμε μεταξύ μας .

thiseos2002

thiseos2002

*

• Silver members
  • 450 Δημοσιεύσεις:
Αυριο εχει ραντεβου με τον εφορα....τελος παντων....οτι βρεξει ας κατεβασει

Ευχαριστω όλους για τις πολιτικες και μη παρεμβασεις τους :) :) :)

ΤΕΟ70

ΤΕΟ70

EL MATADOR

• Silver members
  • 934 Δημοσιεύσεις:

Λοιπόν επανερχομαι....Καταλογισαν 10 παραβασεις (10*586=5860)

8 πελατες που δεν ηταν καταχωρημενοι, 1 γενικη παραβαση για μη ενημερωση του Εσοδων Εξοδων και μια γενικη παραβαση για μη ενημερωση βιβλίου ασθενών

Χρεωσαν το ιδιο πραγμα 2 φορες ή καταλαβα λάθος?

σχετικα με τις αυτελεις παραβασεις
ταυτοποιησε τα γεγονοτα σου με τη περ.ζ στο αρθρ.5 παρ.8 Ν.2523/97...
"Υπάρχουν πλάσματα τόσο καθαρά που μας φτιάχνουν καθρέφτη, χωρίς να μιλούν, χωρίς να κάνουν τίποτα εξαιρετικό.
Μόνο με το βλέμμα, με το χαμόγελο, με τη λάμψη που έρχεται από μέσα τους.
Κάποιοι αναζητούν να πλησιάσουν τέτοια πρόσωπα, να καθρεφτιστούν, και κάποιοι τρέχουν μακριά τους, συκοφαντώντας τα, μέσα στο μυαλό τους έστω, για δικαιολογία."

Επισκέπτης-Greg-

Επισκέπτης-Greg-
  • Επισκέπτες
Συγχωρέστε με που ζωντανεύω αυτό το τόπικ...

... αλλά έχω μια σχετική ερώτηση:

Στη σύζυγό μου που είναι οδοντίατρος ήρθε (καλή του ώρα) ο ΣΔΟΕ και ενώ όλα τα είχε καλά, δεν είχε καταχωρήσει τα έξοδά της (φετινά Ιαν-Απρ) στο βιβλίο εσόδων-εξόδων.

Από ότι κατάλαβα αυτό αποτελεί γενική παράβαση και θα μας έρθει ένα 600ρι για αυτό?

Χίλιες φορές δλδ να τα πετούσαμε και τελείωνε η υπόθεση!!!!!!!!

Υπάρχει τρόπος να το γλυτώσουμε ή να πληρώσουμε το 1/3????

Ευχαριστώ

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες