Προς το περιεχόμενο
  • 0

ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΗΔΕΝΙΚΗΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ ΦΠΑ ΑΓΡΟΤΙΚΟΥ ΠΙΣΤΩΤΙΚΟΥ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥ


ΝΙΚΟΣ Μ

Ερώτηση

ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΓΡ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΡΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΄Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΔΙΟΤΙ Ο ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ . ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 0
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΓΡ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΡΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΄Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΔΙΟΤΙ Ο ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ . ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Η συγκεκριμένη περιοδική δήλωση ΦΠΑ, δεν συντάχθηκε με βάση τα βιβλία της επιχειρήσεως (ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥ) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 0
ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ. ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΑΓΡ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΡΕΙ ΒΙΒΛΙΑ ΄Γ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΝΑ ΤΟΥ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ Η ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ ΔΙΟΤΙ Ο ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ . ΕΠΕΙΔΗ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΕΤΑΙΡΙΣΜΟΥΣ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΙΚΗ ΧΩΡΙΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΜΗΔΕΝΙΚΗ; ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.

Αγαπητέ συνάδελφε,

Αν έχεις ενημερώσει ο ίδιος τα βιβλία και είναι όντως χωρίς συναλλαγές, τότε τι έχεις να φοβηθείς; Αν πάλι δεν είσαι εσύ ο λογιστής και δεν έχεις γνώση του περιεχομένου των βιβλίων, γιατί ασχολείσαι; Εξ άλλου, οι περιοδικές Γ' κατηγοριας υποβάλλονται υποχρεωτικά μέσω διαδικτύου, όπου έχουν καταχωρηθεί κάποια στοιχεία. Πού να την πάει την περιοδική ο πρόεδρος; Στον σερβερ της ΓΓΠΣ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...