Προς το περιεχόμενο

ΕΠΙΜΕΡΙΣΜΟΣ ΗΜΕΡΟΜΗΣΘΙΩΝ ΠΙΝΑΚΑ 1 ΣΕ ΚΑΘΕ ΦΑΣΗ


επισκέπτη Lefteris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα!

Οταν γινετε η εναρξη στο ικα ενος ιδιωτικου οικοδομοτεχνικου εργου, μας διδετε ενας πινακας 1 απο τον μηχανικο με τα ελαχιστα ενσημα που πρεπει να περαστουν στο συγκεκριμενο εργο και για καθε κατασκευαστικη φαση!

Το ερωτημα μου ειναι το εξης: Πως θα τα επιμερισω εγω με τη σειρα μου μετα σε τεχνικα και εργατικά για καθε φαση ξεχωριστα? Υπαρχει καποια αναλογια?Υπαρχει ισως καποιος τυπος που θα μπορουσα να τα βγαζω αυτοματα σε ενα excel file???

Σας παραθετω ενα παραδειγμα!

ΦΑΣΗ 1 187 ΕΝΣΗΜΑ

ΦΑΣΗ 2 93 ΕΝΣΗΜΑ

ΦΑΣΗ 3 137 ΕΝΣΗΜΑ

ΦΑΣΗ 4 100 ΕΝΣΗΜΑ

ΦΑΣΗ 5 68 ΕΝΣΗΜΑ

ΦΑΣΗ 6 37 ΕΝΣΗΜΑ

Φιλικα

Λευτερης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΟΛΛΗΘΟΥΝ ΟΛΑ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΙΚΑ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ. ΕΠΙΜΕΡΙΣΜΟΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΕΧΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΡΓΑΤΙΚΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΠΧ "ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΠΕΤΑ ΜΟΝΟ ΕΡΓΑΤΕΣ ΣΟΥ ΤΑ ΦΤΙΑΞΑΝΕ, ΤΕΧΝΙΤΗΣ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ;" ΤΟ ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ. ΕΠΙΣΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΔΙΑΧΩΡΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΦΑΣΕΙΣ. ΦΑΣΗ 01,02,03 ΕΙΝΑΙ Α ΦΑΣΗ ΚΑΙ ΦΑΣΗ 04,05,06 Β ΦΑΣΗ ΟΠΟΥ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΤΩΝ 01,02,03 ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΨΗΦΙΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΩΝ 04,05,06.

ΠΧ. Α ΦΑΣΗ

01 187 ΕΝΣΗΜΑ

02 93 ΕΝΣΗΜΑ

03 137ΕΝΣΗΜΑ

ΣΥΝΟΛΟ 417

ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΟΛΛΗΣΕΙΣ

01 180

02 100

03 137

ΣΥΝΟΛΟ 417

ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΛΥΨΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου και το ενδιαφερον σου! Απαντησες στο ερωτημα μου αλλά με γενικό χαρακτήρα! :)

Θα ηθελα κατι ποιο χειροπιαστο και πρακτικο! Σιγουρα δε μπορεις να ριξεις μπετα μονο με εργατες οπως και σιγουρα υπαρχει συγκεκριμενος επιμερισμος σε τεχνικα και εργατικα ενσημα για καθε φαση!

Και παλι ευχαριστω για το ενδιαφερον αλλα θα ηθελα κι αλλες απαντησεις αν ειναι ευκολο!! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες το συνημμενο

Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ για το αρχειο αυτο!!!! 2 προς 1 λοιπον!

Τωρα βεβαια αναρτηθηκε ενα αλλο ερωτημα. Ειναι γνωστο οπως λεει και ο φιλος ποιο πανω πως τα ενσημα στις 3 πρωτες φασεις συμψηφιζονται και το ιδιο στις επομενες 3.

Εγω τωρα ρωταω αν υπαρχει το εξης προβλημα: Μπορω αν εχουν περαστει το ελαχιστο των πρωτων 3 φασεων να περασω απο τις επομενες??

Δηλαδη, εχω ενα μπετατζη και θελω να του περασω ενσημα απο την 6η φαση λοιπα! Αυτο ειναι εφικτο και νομιμο????

Ευχαριστω εκ των προτερων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη, εχω ενα μπετατζη και θελω να του περασω ενσημα απο την 6η φαση λοιπα! Αυτο ειναι εφικτο και νομιμο????

Ευχαριστω εκ των προτερων

Εφικτό ναι , Νομότυπο ναί , Νόμιμο όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...