Προς το περιεχόμενο
  • 0

Kαθηγητής με ιδιαίτερα και ωρομισθιος σε ΠΔΣ


επισκέπτη Επισκέπτης-mixalis-

Ερώτηση

επισκέπτη Επισκέπτης-mixalis-

Καλημέρα,ειμαι καθηγητης και κανω ιδιαίτερα σε παιδιά ενώ παράλληλα κανω 5 ώρες μαθημα σε φροντιστήριο. συντομα θα πάρω ωρες ενισχυτικής διδασκαλίας σε σχολείο.

πέρισυ που εκανα παλι ενισχυτική ειχα υπογράψει συμβασει ωρομισθίου κ ειχα εγγραφε στο ΙΚΑ παιρνοντας κάποια ένσημα(τα οποια δεν τα εχω παρει στο χερι ακομη λογω υπουργειου ωστε να τα παω στο ΙΚΑ) ενω με τ ληξη της περσινης χρονιας μου δωσανε,οπως γίνεται σε ολους, την αποφαση απολυσης την οποια επίσης δεν εχω πάει στο ΙΚΑ.

το προβλημα μου ειναι οτι φετος πρεπει να εγγραφω σε καποιο φορεα ασφάλισης ωστε να εχω καλυψη φαρμακων κ νοσηλείας(χτύπα ξύλο).

δεδομενου οτι κανω ιδιαίτερα αλλα θα ξαναδουλέψω σαν ωρομισθιος στο δημοσιο, τι με συμφέρει να κάνω?μπορώ να γραφτω στο ΤΕΒΕ στην πρώτη κατηγορια ωστε με 120ευρω να εχω πλήρη κάλυψη αλλα κ ολα τα ενσημα του μήνα?ή να γραφτώ στο ΙΚΑ?αν ειμαι για ΙΚΑ δεν θα πρεπει να παω χαρτι απο καποιον εργοδοτη?δεδομενου οτι ειμαι αυοαπασχολουμενοσ κ ο μονοσ εργοδοτης ΘΑ γινει το δημοσιο,το θεμα του ΙΚΑ δεν ειναι πιο μπλεγμένο?

παρακαλώ τα φώτα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

0 απαντήσεις σε αυτή την ερώτηση

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχουν απαντήσεις σε αυτήν την ερώτηση ακόμη

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση τώρα
  • Πλοηγούταν πρόσφατα   0 μέλη

    • Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένοι χρήστες που να βλέπουν αυτή τη σελίδα.
×
×
  • Δημιουργία νέου...