Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΙΚΑ ΑΠΔ - ΤΥΠΟΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑ ΔΙΟΡΘΩΣΗ

- - - - -

• Please log in to reply
1 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-Επισκέπτης-nikos--

Επισκέπτης-Επισκέπτης-nikos--
  • Επισκέπτες
ΟΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ & ΚΥΡΙΑΚΕΣ
ΣΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΑΠΔ ΤΟΥ ΣΤΟ ΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΩ ΣΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΤΥΠΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΉΤΟΙ: ΤΑΚΤΙΚΕΣ (01) , ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ -ΚΥΡΙΑΚΕΣ (14) ; ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ
ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΠΔ ΜΕ ΕΝΙΑΙΟ ΤΥΠΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ (01 ΤΑΚΤΙΚΕΣ) , ΟΜΩΣ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕ
ΚΩΔΙΚΟ ΛΑΘΟΥΣ : 94-ΟΙ ΗΜΕΡΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ.
ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΠΔ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ: ΜΗΝΑΣ ΜΑΡΤΙΟΣ '07 : ΗΜΕΡΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ (26) Χ ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΟ (27,97) = ΑΠΟΔΟΧΕΣ 897,84 ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΣΕΣ & ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ - ΚΥΡΙΑΚΕΣ , ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΑΝΑΛΟΓΟ ΘΕΜΑ ; ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ISIDORA

ISIDORA

*

• Silver members
  • 1.753 Δημοσιεύσεις:

ΟΤΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΟ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟ ΣΕ ΜΙΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ & ΚΥΡΙΑΚΕΣ
ΣΤΗΝ ΑΜΟΙΒΗ ΤΟΥ ,ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΣΥΝΤΑΞΗ - ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΗΣ ΑΠΔ ΤΟΥ ΣΤΟ ΙΚΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΜΦΑΝΙΣΩ ΣΕ ΞΕΧΩΡΙΣΤΟ ΤΥΠΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΤΟ ΚΑΘΕ ΕΙΔΟΣ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΉΤΟΙ: ΤΑΚΤΙΚΕΣ (01) , ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ -ΚΥΡΙΑΚΕΣ (14) ; ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΟΥ
ΥΠΟΛΟΓΙΖΕΙ ΤΗΝ ΑΠΔ ΜΕ ΕΝΙΑΙΟ ΤΥΠΟ ΑΠΟΔΟΧΩΝ (01 ΤΑΚΤΙΚΕΣ) , ΟΜΩΣ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΛΑΘΟΣ ΜΕ
ΚΩΔΙΚΟ ΛΑΘΟΥΣ : 94-ΟΙ ΗΜΕΡΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΝΑ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΟ ΚΑΙ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΗΜΕΡΕΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ.
ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΠΔ ΕΜΦΑΝΙΖΕΙ: ΜΗΝΑΣ ΜΑΡΤΙΟΣ '07 : ΗΜΕΡΕΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ (26) Χ ΗΜΕΡΟΜΙΣΘΙΟ (27,97) = ΑΠΟΔΟΧΕΣ 897,84 ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΥΣΕΣ & ΝΥΧΤΕΡΙΝΑ - ΚΥΡΙΑΚΕΣ , ΕΧΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ ΑΝΑΛΟΓΟ ΘΕΜΑ ; ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Το λαθος 94 σημαινει οτι για ενα ασφ/νο στην ιδια ΑΠΔ εχεις καταχωρησει περισσοτερες απο τις ημερες του μηνα. Μπορει αν εχεις παραπανω απο μια εγγραφες για τον ασφ/νο πχ υπερωριες κλπ να εχεις γραψει και εκει ημερες που προστιθεμενες με τις κανονικες ξεπερνουν τις 31 του μηνα, αφου γραφεις για εγγραφη Μαρτιου. Μπορει απο παραδρομη να εχεις καταχωρησει τον ιδιο ΑΜΑ σε περισσοτερους απο ενα ασφ/νους. Το σιγουρο ειναι οτι το λαθος σου δεν ειναι στον τυπο αποδοχων.
isidora

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες