Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προγραμμα "επιστροφης" Eurobank και εγγραφη στο Γ.Λ.Σ.

- - - - -

• Please log in to reply
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-Επισκέπτης-ΓΙΩΡΓΟΣ--

• Επισκέπτες
Καλημερα,
Σε εταιρεια που αχολειται με λιανικο εμποριο ρουχων το μηνα μαρτιο εγιναν καποιες κινησεις μεσω πιστωτικων καρτων Eurobank που ανηκουν στο προγραμμα επιστροφη, εγω τωρα βλεπω τα αντιστοιχα ποσα στον οψεως σας αναληψη απο την τραπεζα με τον ορισμο loyalties. Μπορειτε να με βοηθησετε με την λογιστικη εγγραφη που πρεπει να κανω? Ευχαριστω

GreekMind

GreekMind

Γιάννης

• Silver members
  • 1.048 Δημοσιεύσεις:
Αν και δεν γνωρίζω τι ακριβώς είναι αυτό το "επιστροφή", αν κατάλαβα καλά, είναι τραπεζικά έξοδα.
Οπότε 65.

Αλλά επαναλλαμβάνω δεν γνωρίζω πως ακριβώς λειτουργεί το πρόγραμμα αυτό !
Ξημέρωσε ;;; Κι εμένα γιατί κανείς δεν μου το είπε ;;;

Επισκέπτης-Επισκέπτης-GIORGOS--

• Επισκέπτες

Αν και δεν γνωρίζω τι ακριβώς είναι αυτό το "επιστροφή", αν κατάλαβα καλά, είναι τραπεζικά έξοδα.
Οπότε 65.

Αλλά επαναλλαμβάνω δεν γνωρίζω πως ακριβώς λειτουργεί το πρόγραμμα αυτό !

Μπονους που δινει η τραπεζα στον κατοχο πιστωτικης καρτας για της αγορες του το οποιο μπονους στο περνουν εσενα απο τον οψεως σου καθε μηνα

gus

gus

Gus

• Διαχειριστής
  • 2.257 Δημοσιεύσεις:
Γίνε πιό συγκεκριμένος συνάδελφε και περίγραψε σωστά το ερώτημά σου.
Διότι εμένα δεν μου παίρνουν τίποτα από τον Οψεως μου.
Keep your feet on the ground and keep reaching for the stars.

• Επισκέπτες

Γίνε πιό συγκεκριμένος συνάδελφε και περίγραψε σωστά το ερώτημά σου.
Διότι εμένα δεν μου παίρνουν τίποτα από τον Οψεως μου.

Εχω μπροστα μου χαρτι που λεει χρεωστικο σημειωμα 01-03/31-03-07 συνολα χρεωσεων επιχειρησης απο κινησεις προγραμματος "Επιστροφη", κινηση 1 χρεωση 19,50 και πανε και τα περνουνε απο τον οψεως την ιδια ημερα 19,50 με αιτιολογια loyalties αρα κατι μου περνουνε

LandS

LandS

*

• Silver members
  • 3.420 Δημοσιεύσεις:

Εχω μπροστα μου χαρτι που λεει χρεωστικο σημειωμα 01-03/31-03-07 συνολα χρεωσεων επιχειρησης απο κινησεις προγραμματος "Επιστροφη", κινηση 1 χρεωση 19,50 και πανε και τα περνουνε απο τον οψεως την ιδια ημερα 19,50 με αιτιολογια loyalties αρα κατι μου περνουνε

Γιατί δεν το συζητάς το θέμα με το τζιμάνι της επιχείρησης που συμφώνησε να συμπεριληφθεί στο πρόγραμμα "επιστροφή" της Eurobank;
1.Για το Λογιστή είναι προτιμότερο να γνωρίζει επακριβώς το λάθος από το να γνωρίζει κατά προσέγγιση το σωστό.
2. Αυτοί που νομίζουν ότι γνωρίζουν τα πάντα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε όλα!

• Επισκέπτες

Γιατί δεν το συζητάς το θέμα με το τζιμάνι της επιχείρησης που συμφώνησε να συμπεριληφθεί στο πρόγραμμα "επιστροφή" της Eurobank;

Τι να συζητησω να φανταστεις συναδελφε οταν ειδα τον ορισμο loyalties στον οψεως τρελαθηκα λεω παλι μου την εκανε παλι θα πηρε κανα δανειο η κατι παρεμφερει και δεν ειπε κουβεντα περνω τηλεφωνο μου λεει δεν ξερω τιποτα περνω την τραπεζα σιγη ιχθυος και χθες μου στελνει με φαξ το χρεωστικο σημειωμα τρελαθηκα, τι να πω θα τα περασω σαν τραπεζικα εξοδα

LandS

LandS

*

• Silver members
  • 3.420 Δημοσιεύσεις:
Στη πραγματικότητα πρόκειται για εκπτώσεις που κάνει η επιχείρηση επειδή ο καταναλωτής χρησιμοποιεί την κάρτα της Eurobank.
Γιατί μια επιχείρηση να χορηγεί εκπτώσεις στους καταναλωτές που χρησιμοποιούν μια κάρτα, είναι ένα άλλο θέμα. Ίσως να μας το έλυνε ο κ. Αλέξης Στεργίου.
1.Για το Λογιστή είναι προτιμότερο να γνωρίζει επακριβώς το λάθος από το να γνωρίζει κατά προσέγγιση το σωστό.
2. Αυτοί που νομίζουν ότι γνωρίζουν τα πάντα, εκνευρίζουν εμάς που τα ξέρουμε όλα!

gus

gus

Gus

• Διαχειριστής
  • 2.257 Δημοσιεύσεις:

Στη πραγματικότητα πρόκειται για εκπτώσεις που κάνει η επιχείρηση επειδή ο καταναλωτής χρησιμοποιεί την κάρτα της Eurobank.
Γιατί μια επιχείρηση να χορηγεί εκπτώσεις στους καταναλωτές που χρησιμοποιούν μια κάρτα, είναι ένα άλλο θέμα. Ίσως να μας το έλυνε ο κ. Αλέξης Στεργίου.

Αυτό ακριβώς κάνει.
Χορηγεί Εκπτωση στον τελικό πελάτη.

Η τράπεζα στην ουσία είναι ο ενδιάμεσος της μεταφοράς των χρημάτων.
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μιλήσιες με την τράπεζα για να δείς τους όρους της σύμβασης και πώς ακριβώς τακτοποιείται όλη αυτή η διαδικασία.
.
Keep your feet on the ground and keep reaching for the stars.

LandS

LandS

*

• Silver members
  • 3.420 Δημοσιεύσεις:

Αυτός είναι άλλος Αλέξης.
Εγώ μιλάω για τον Αλέξη της παρακάτω φωτό
Δημοσιευμένη  εικόνα

Καλά, είσαι τόοοσο προχωρημένος; :( :(

Η μέγιστη ατάκα σε σήριαλ απά καταβολής τηλοψίας:
"Θα χρεωκοπήσουμε; .... και πώς θα το πούμε στους μικρομέτοχους!"

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες