Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΥΠΕΡΑΞΙΑ ΦΟΡΤΗΓΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΧΡΗΣΗΣ

* * - - - 1 ψήφοι

• Please log in to reply
26 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

Επισκέπτης-ΑΝΤΩΝΗΣ-

Επισκέπτης-ΑΝΤΩΝΗΣ-
  • Επισκέπτες
ΣΥΝΑΔΕΦΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ ΣΕ ΠΩΛΗΣΗ ΦΟΡΤΗΓΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Ι.Χ (ΩΦΕΛΙΜΟ ΦΟΡΤΕΙΟ 1.035 ΚΙΛΑ) ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΕ ΕΠΕ. ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΥ Ν. 2579/1998 ΑΡΘΡΟ 10. ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΣΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Ι.Χ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΛΕΛΦΟΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΤΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

ΕΙΡΗΝΗ

ΕΙΡΗΝΗ

Επιστημονικός συνεργάτης επί των διαπλοκών.

• Silver members
  • 1.761 Δημοσιεύσεις:

ΣΥΝΑΔΕΦΟΙ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ ΣΕ ΠΩΛΗΣΗ ΦΟΡΤΗΓΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Ι.Χ (ΩΦΕΛΙΜΟ ΦΟΡΤΕΙΟ 1.035 ΚΙΛΑ) ΑΠΟ ΑΤΟΜΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΣΕ ΕΠΕ. ΣΤΗΝ ΔΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ ΒΑΣΗ ΤΟΥ Ν. 2579/1998 ΑΡΘΡΟ 10. ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ ΔΗΜΟΣΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΣΕ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ Ι.Χ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ. ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΥΝΑΛΕΛΦΟΣ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΑΥΤΟ.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.

Εχει δίκοιο η ΔΟΥ. Υπεραξία δεν οφείλεται μόνο στην περίπτωση που τηρούνται βιβλία Γ κατηγορίας. Σε όλες τις άλλες περιπτώσεις έχουμε υπεραξία, όπως στη δική σου περίπτωση που προφανώς τηρείς Β κατηγορίας.
«ου γαρ έστιν, ουκ έστιν, ω άνδρες Αθηναίοι, αδικούντα και επιορκούντα και ψευδόμενον δύναμιν βεβαίαν κτήσασθαι, αλλά τα τοιαύτ’ εις μεν άπαξ και βραχύν χρόνον αντέχει…»
Β΄ Ολυνθιακός (10) Δημοσθένης

Επισκέπτης-Επισκέπτης-SOULIS--

Επισκέπτης-Επισκέπτης-SOULIS--
  • Επισκέπτες
ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ. ΜΟΝΟΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΤΑΒΙΒΑΣΗΣ ΣΕ ΤΕΚΝΑ ΦΙΧ ΑΙΤΙΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ ΑΠΑΛΛΑΣΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ .
ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙΣ ΦΙΧ ΚΑΙ ΕΙΧ ΠΑΓΙΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΑΠΟ 2004 ΚΑΙ ΜΕΤΑ
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΤΗΡΟΥΝΤΕ Γ'ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ

doulisvas

doulisvas

*

• simple Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΑΕΛ
Ατομική επιχείρηση με βιβλία β΄ κατηγορίας, αγόρασε ΙΧ φορτηγό απο ΕΠΕ το Δεκέμβριο 2010, και χωρίς να το θέσει σε κυκλοφορία (δεν έβγαλε πινακίδες), τον Μάιο 2011 το πούλησε σε άλλη ατομική επιχείρηση. Υπάρχει υποχρέωση υπεραξίας; Επίσης αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, τι ακριβώς σημαίνει η έννοια της μεταβίβασης αυτοκινήτου ''ως εμπόρευμα''.
<<Ν' ΑΓΑΠΑΣ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ. ΝΑ ΛΕΣ: ΕΓΩ, ΝΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΩΣΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! ΑΝ ΧΑΘΕΙ, ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ!>> Ν. ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

doulisvas

doulisvas

*

• simple Members
  • 362 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:ΑΕΛ

Ατομική επιχείρηση με βιβλία β΄ κατηγορίας, αγόρασε ΙΧ φορτηγό απο ΕΠΕ το Δεκέμβριο 2010, και χωρίς να το θέσει σε κυκλοφορία (δεν έβγαλε πινακίδες), τον Μάιο 2011 το πούλησε σε άλλη ατομική επιχείρηση. Υπάρχει υποχρέωση υπεραξίας; Επίσης αν κάποιος μπορεί να βοηθήσει, τι ακριβώς σημαίνει η έννοια της μεταβίβασης αυτοκινήτου ''ως εμπόρευμα''.

κάποιος;;;;;;;;
<<Ν' ΑΓΑΠΑΣ ΤΗΝ ΕΥΘΥΝΗ. ΝΑ ΛΕΣ: ΕΓΩ, ΝΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΣΩΣΩ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! ΑΝ ΧΑΘΕΙ, ΕΓΩ ΘΑ ΦΤΑΙΩ!>> Ν. ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ

georges

georges

*

• Silver members
  • 1.042 Δημοσιεύσεις:
Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πεί τον τρόπο υπολογισμού της υπεραξίας για ΦΙΧ για επιχείρηση με β κατηγορίας βιβλία?

Ευχαριστώ!!

jim1970

jim1970

Δημήτρης..

• Silver members
  • 2.753 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Οι δίδυμες κόρες μου..τα ταξίδια..και η παοκάρα !!!

Καλημέρα μπορεί κάποιος να μου πεί τον τρόπο υπολογισμού της υπεραξίας για ΦΙΧ για επιχείρηση με β κατηγορίας βιβλία?

Ευχαριστώ!!

καλημέρα...
αρχική σελίδα online εφαρμογές....

http://www.karpodini...yper/yper1.aspx

- Μόνο τα νεκρά ψάρια παρασέρνει το ποτάμι..

- Εν οίδα ότι ουδέν οίδα..

- Ζήσε απλά και άσε τους άλλους απλά να ζήσουν..

georges

georges

*

• Silver members
  • 1.042 Δημοσιεύσεις:
το 'εχω δει το θέμα είναι οτι ηΔΟΥ δεν συμφωνεί με το αποτέλεσμα και λέει οτι δεν έχει σχέση η τιμή αγοράς του καθώς αγοράστηκε μεταχειρισμένο και άλλωστε καλό δεν είναι να να γνωρίζουμε τί και πώς?

georges

georges

*

• Silver members
  • 1.042 Δημοσιεύσεις:
επανέρχομαι με μια νέα ερώτηση. 'Εχει εντοπίσει μήπως κάποιος συνάδελφος κανένα έγγραφο που να λέει οτι στα οχήματα να υπολογίζεται η υπεραξία βάση της ημερομηνίας έκδοσης της άδειας κυκλοφορίας στο εξωτερικό και όχι της Ελλάδας?

KAROLOS

KAROLOS

Κωνσταντίνος

• Διαχειριστής
  • 5.149 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Αθλητισμός,διάβασμα.

επανέρχομαι με μια νέα ερώτηση. 'Εχει εντοπίσει μήπως κάποιος συνάδελφος κανένα έγγραφο που να λέει οτι στα οχήματα να υπολογίζεται η υπεραξία βάση της ημερομηνίας έκδοσης της άδειας κυκλοφορίας στο εξωτερικό και όχι της Ελλάδας?

Λαμβάνεται υπόψη η ημερομηνία πρώτης κυκλοφορίας που αναγράφεται στην άδεια κυκλοφορίας.
" Άφηνε τις πράξεις σου να μιλούν για σένα, αλλά να είσαι συνεχώς σε επιφυλακή και να αποφεύγεις τις τρομερές παγίδες της ματαιοδοξίας και της έπαρσης που μπορούν να εμποδίσουν την πρόοδό σου. Την επόμενη φορά που θα μπεις στον πειρασμό να κομπάσεις, βάλε τη γροθιά σου μέσα σε έναν κουβά με νερό, και η τρύπα που θα μείνει όταν τη βγάλεις, θα σου δείξει το μέτρο της σπουδαιότητάς σου ". &

" Ουδείς Αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος "

georges

georges

*

• Silver members
  • 1.042 Δημοσιεύσεις:
Δυστυχώς!!! είπα μήπως γιατί η διαφορά είναι καμπόση. Ευχαριστώ

Επισκέπτης-ΤΟΝΙΑ-

Επισκέπτης-ΤΟΝΙΑ-
  • Επισκέπτες

ΥΠΑΡΧΕΙ ΥΠΕΡΑΞΙΑ. ΜΟΝΟΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΤΑΒΙΒΑΣΗΣ ΣΕ ΤΕΚΝΑ ΦΙΧ ΑΙΤΙΑ ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗΣ ΤΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΑ ΑΠΑΛΛΑΣΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥ ΑΠΑΙΤΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥ .
ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΑΛΛΑΓΗ ΠΑΡΕΧΕΤΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΤΑΒΙΒΑΣΕΙΣ ΦΙΧ ΚΑΙ ΕΙΧ ΠΑΓΙΩΝ ΣΤΟΙΧΕΙΩΝ ΑΠΟ 2004 ΚΑΙ ΜΕΤΑ
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΤΗΡΟΥΝΤΕ Γ'ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΒΙΒΛΙΑ

Μπορείτε να πείτε σε ποιόν νόμο αναφέρεται η περίπτωση απαλλάγης λόγω συνταξιοδότησης. Ευχαριστώ.

MXalit

MXalit

TaxSys

• Silver members
  • 1.450 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Σκάκι, Τένις, Ποδόσφαιρο, Σινεμά, Τσιπουροπαρέα
Φ.Ι.Χ
Πρώτη άδεια: 8/5/1989
Aγορά απο πωλητή: 24/7/1995
Μεταβίβαση: 27/11/2012

Ποιό το ποσό χαρτοσήμου επι του οποίου θα υπολογιστεί η τεκμαρτή αξία πώλησης???
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ο κόσμος είναι επικίνδυνος, όχι εξαιτίας αυτών που κάνουν το κακό, αλλά εξαιτίας αυτών που τους κοιτάζουν χωρίς να κάνουν τίποτα.

ΠΕΤΡΟΣ

ΠΕΤΡΟΣ

*

• Silver members
  • 635 Δημοσιεύσεις:
Ν. 1146/72

alexandra86

alexandra86

*

• simple Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:
ΕΧΩ ΜΙA AΠΟΡΙA ΜΕ ΤΗΝ ΕΦAΡΜΟΓΗ KARPODINI.
ΕΧΩ ΕΝA ΦΙΧ ΩΣ ΠAΓΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝA ΤΟ ΜΕΤABΙBAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ ΣΤΟ ΓΙΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ Κ AΥΤΟΣ ΕΝΕΡΓΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ,ΩΣ ΠAΓΙΟ Κ ΣAΥΤΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΠAΤΕΡAΣ ΘΕΛΕΙ ΝA ΣΥΝΤAΞΙΟΔΟΤΗΘΕΙ.
ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝAΙ AΠΟ ΠAΤΕΡA ΣΕ ΓΙΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝA BAΛΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΠΩΛΗΣΗΣ?

ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤA ΣΤΟΙΧΕΙA:
ΩΦΕΛΙΟ ΦΟΡΤΙΟ 2145
ΗΜ/ΝΙA 1ΗΣ AΔΕΙAΣ 1/7/2005
ΧΡΟΝΟΛΟΓΙA AΓΟΡAΣ AΠΟ ΠΩΛΗΤΗ: 27/6/2005? (BAΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙA ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ?)
ΧΡΟΝΟΛΟΓΙA ΜΕΤABΙBAΣΗΣ: 1/12/2012 ?(BAΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡ/ΝΙA ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΤABΙBAΖΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ?)
AΞΙA ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ ΠΩΛΗΣΗΣ?(BAΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΘA ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ?AΝ ΕΙΝAΙ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΠΟΣΟ?)
AΞΙA ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ AΓΟΡAΣ? (BAΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ ΤΟ 2005?)

alexandra86

alexandra86

*

• simple Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

ΕΧΩ ΕΝA ΦΙΧ ΩΣ ΠAΓΙΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝA ΤΟ ΜΕΤABΙBAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ ΣΤΟ ΓΙΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ Κ AΥΤΟΣ ΕΝΕΡΓΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ,ΩΣ ΠAΓΙΟ Κ ΣAΥΤΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΠAΤΕΡAΣ ΘΕΛΕΙ ΝA ΣΥΝΤAΞΙΟΔΟΤΗΘΕΙ.

ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤA ΣΤΟΙΧΕΙA:
ΩΦΕΛΙΟ ΦΟΡΤΙΟ 2145
ΧΡΟΝΟΛΟΓΙA AΓΟΡAΣ AΠΟ ΠΩΛΗΤΗ: 27/6/2005? (BAΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙA ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ?)
ΧΡΟΝΟΛΟΓΙA ΜΕΤABΙBAΣΗΣ: 1/12/2012 ?(BAΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡ/ΝΙA ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΤABΙBAΖΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ?)
AΞΙA ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ ΠΩΛΗΣΗΣ?(BAΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΘA ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ?AΝ ΕΙΝAΙ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΠΟΣΟ?)
AΞΙA ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ AΓΟΡAΣ? (BAΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ ΤΟ 2005?)

MXalit

MXalit

TaxSys

• Silver members
  • 1.450 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Σκάκι, Τένις, Ποδόσφαιρο, Σινεμά, Τσιπουροπαρέα

ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤA ΣΤΟΙΧΕΙA:
ΩΦΕΛΙΟ ΦΟΡΤΙΟ 2145
ΧΡΟΝΟΛΟΓΙA AΓΟΡAΣ AΠΟ ΠΩΛΗΤΗ: 27/6/2005? (BAΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙA ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ?) Ναι, αλλά εδω είναι λάθος, πως είναι δυνατόν να το αγόρασε πριν απο την πρώτη άδεια?!
ΧΡΟΝΟΛΟΓΙA ΜΕΤABΙBAΣΗΣ: 1/12/2012 ?(BAΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡ/ΝΙA ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΤABΙBAΖΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ?) Ναι
AΞΙA ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ ΠΩΛΗΣΗΣ?(BAΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΘA ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ?AΝ ΕΙΝAΙ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΠΟΣΟ?) Aστο μηδεν, θα υπολογισει την τεκμαρτη αξία και μπορείς να το μεταβιβάσεις με αξία εως την τεκμαρτή χωρίς να επηρεαζεται το ποσό φόρου
AΞΙA ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ AΓΟΡAΣ? (BAΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ ΤΟ 2005?) Ναι

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ο κόσμος είναι επικίνδυνος, όχι εξαιτίας αυτών που κάνουν το κακό, αλλά εξαιτίας αυτών που τους κοιτάζουν χωρίς να κάνουν τίποτα.

alexandra86

alexandra86

*

• simple Members
  • 106 Δημοσιεύσεις:

ΕΥΧAΡΙΣΤΩ ΠAΡA ΠΟΛΥ!
Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙA ΕΙΝAΙ ΣΩΣΤΗ, ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΕΚΔΟΘΕΙ Η AΔΕΙA.ΕΧΩ ΤΟ ΤΙΟΛΟΓΙΟ AΓΟΡAΣ ΚAΙ ΤΗΝ AΔΕΙA ΣΤA ΧΕΡΙA ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛAΘΟΣ! ΚAΙ ΠAΛΙ ΕΥΧAΡΙΣΤΩ!

KAROLOS

KAROLOS

Κωνσταντίνος

• Διαχειριστής
  • 5.149 Δημοσιεύσεις:
  • Interests:Αθλητισμός,διάβασμα.

ΕΥΧAΡΙΣΤΩ ΠAΡA ΠΟΛΥ!
Η ΗΜΕΡΟΜΗΝΙA ΕΙΝAΙ ΣΩΣΤΗ, ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ ΤΟ ΦΟΡΤΗΓΟ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΕΚΔΟΘΕΙ Η AΔΕΙA.ΕΧΩ ΤΟ ΤΙΟΛΟΓΙΟ AΓΟΡAΣ ΚAΙ ΤΗΝ AΔΕΙA ΣΤA ΧΕΡΙA ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΛAΘΟΣ! ΚAΙ ΠAΛΙ ΕΥΧAΡΙΣΤΩ!

Bάλε ως ημερομηνία αγοράς την ημερομηνία πρώτης άδειας.
" Άφηνε τις πράξεις σου να μιλούν για σένα, αλλά να είσαι συνεχώς σε επιφυλακή και να αποφεύγεις τις τρομερές παγίδες της ματαιοδοξίας και της έπαρσης που μπορούν να εμποδίσουν την πρόοδό σου. Την επόμενη φορά που θα μπεις στον πειρασμό να κομπάσεις, βάλε τη γροθιά σου μέσα σε έναν κουβά με νερό, και η τρύπα που θα μείνει όταν τη βγάλεις, θα σου δείξει το μέτρο της σπουδαιότητάς σου ". &

" Ουδείς Αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος "

zeus1984

zeus1984

*

• Silver members
  • 1.258 Δημοσιεύσεις:

ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ ΤA ΣΤΟΙΧΕΙA:
ΩΦΕΛΙΟ ΦΟΡΤΙΟ 2145
ΧΡΟΝΟΛΟΓΙA AΓΟΡAΣ AΠΟ ΠΩΛΗΤΗ: 27/6/2005? (BAΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙA ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ?) Ναι, αλλά εδω είναι λάθος, πως είναι δυνατόν να το αγόρασε πριν απο την πρώτη άδεια?!
ΧΡΟΝΟΛΟΓΙA ΜΕΤABΙBAΣΗΣ: 1/12/2012 ?(BAΖΩ ΤΗΝ ΗΜΕΡ/ΝΙA ΠΟΥ ΤΟ ΜΕΤABΙBAΖΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ?) Ναι
AΞΙA ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ ΠΩΛΗΣΗΣ?(BAΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΘA ΤΟ ΔΩΣΕΙ ΣΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ?AΝ ΕΙΝAΙ ΜΗΔΕΝΙΚΟ ΠΟΣΟ?) Aστο μηδεν, θα υπολογισει την τεκμαρτη αξία και μπορείς να το μεταβιβάσεις με αξία εως την τεκμαρτή χωρίς να επηρεαζεται το ποσό φόρου
AΞΙA ΤΙΜΟΛΟΓΙΟΥ AΓΟΡAΣ? (BAΖΩ ΤΟ ΠΟΣΟ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΧΕ AΓΟΡAΣΕΙ Ο ΠAΤΕΡAΣ ΤΟ 2005?) Ναι

Ειναι αυτο;

Βήμα 2ο. Υπολογισμός υπεραξίας Μοτοσυκλέτας Αξια πώλησης

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες