Μετάβαση στο περιεχόμενο

Φωτογραφία

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΕΦΑΛΑΙΟ -ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΧ/ΣΗ

- - - - -

• Please log in to reply
9 απαντήσεις σε αυτό το θέμα

foro

foro

*

• Silver members
  • 292 Δημοσιεύσεις:
Συνάδελφοι γειά σας !
χρησιμοποιώ σε πελάτη μου , ΚΕΦΑΛΑΙΟ (ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ - ΓΕΝΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ ).
Ήθελα να ρωτήσω το εξής
- αν περνάω τις αγορές και τις πωλήσεις από την εμπορική διαχείρηση , πως μπορώ να κάνω σύνδεση με τήν γενική λογιστική, δηλαδή τι πεδία του προγράμματος πρέπει να ορίσω ώστε οι καταχωρήσεις στην εμπορική διαχείρηση να μετατρέπονται σε λογιστικά άρθρα στην γενική λογιστική.
-δηλαδή βήμα - βήμα πως μπορώ να μετασχηματίζω τα τιμολόγια αγοράς ή πώλησης σε λογιστικό άρθρο πού έχω προεπιλέξει ;
(στο πρόγραμμα έχω απορία όχι στο λογιστικό άρθρο )
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !

Unknown

Unknown
  • Επισκέπτες
Το ΚΕΦΑΛΑΙΟ έχει "γέφυρα" σύνδεσης της Εμπορικής εφαρμογής με τη Γενική Λογιστική, και οι μεταφορές από το ένα "κομάτι" του προγράμματος (Εμπ. Διαχ/ση), στό άλλο (Γεν. Λογιστική), γίνονται απρόσκοπτα. Ο dealer που πούλησε το πρόγραμμα, σίγουρα μπορεί να σε βοηθήσει, αλλά και από την ίδια τη Unisoft να ζητήσεις βοήθεια, θα βρείς τις απαντήσεις που ψάχνεις.

foro

foro

*

• Silver members
  • 292 Δημοσιεύσεις:
ρωτάω αυτό ακριβώς , πως γίνεται η γέφυρα ;
-να την κατασκευάσω μόνος μου και να προσαρμόσω τίς εγγραφές -
ευχαριστώ

GK

GK

*

• Silver members
  • 271 Δημοσιεύσεις:
ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΣΤΗΣ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΡΧΙΚΑ (DEALER) MEXΡΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ
Γηράσκω αεί διδασκόμενος

Unknown

Unknown
  • Επισκέπτες
KAI EΓΩ ΠΟΥ ΠΟΡΟΣΠΑΘΗΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΣΥΝΔΕΣΩ ΤΗΝ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΜΕ ΤΗ ΓΕΝ.ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ.Η UNISOFT ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΜΟΝΟ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ,ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΖΕΤΑΙ ΠΟΥΘΕΝΑ, ΕΧΕΙ ΧΑΘΕΙ.ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΡΩ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ ΤΟΝ Η/Υ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΩ ΑΘΗΝΑ.

marion

marion

*

• simple Members
  • 24 Δημοσιεύσεις:
H UNISOFT ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΚΑΛΩΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΠΕΛΑΤΩΝ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SERIAL NUMBER S.N. ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΑΝΩ ΔΕΞΙΑ ΜΕΡΙΑ ΤΗΣ ΟΘΟΝΗΣ. ΕΑΝ ΟΙ ΤΕΧΝΙΚΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΙ, ΤΟΥΣ ΑΦΗΝΕΙΣ ΜΗΝΥΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ. ΤΗΝ ΓΕΦΥΡΑ ΜΕΤΑΞΥ ΕΜΠΟΡΙΚΟΥ ΚΑΙ Γ.Λ. ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΩΛΗΤΗΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡ/ΤΟΣ, ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΠΩΛΗΣΕΙΣ-ΑΓΟΡΕΣ-ΑΞΙΟΓΡΑΦΑ-ΕΙΣΠΡΑΞΕΙΣ-ΠΛΗΡΩΜΕΣ ΚΛΠ. ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΝΤΑΡΝΤ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΕΔΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΥΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ. ΟΤΑΝ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑ ΧΕΙΡΙΖΕΣΑΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ, ΜΕ ΠΡΟΣΟΧΗ! ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ, ΓΙΑ 8 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ, ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ UNISOFT.

LandS

LandS

*

• Silver members
  • 3.420 Δημοσιεύσεις:
Μακάρι τα πακέτα εμπορικολογιστικών εφαρμογών να ήταν σαν τα αυτοκίνητα. Αν είναι καλά μπαίνεις μέσα και τα οδηγείς, και το συνεργείο της αντιπροσωπείας μπορεί και να μη το χρειαστείς ποτέ σου.
Οι εφαρμογές του Λογισμικού είναι τόσο καλές όσο καλός είναι ο dealer.

GK

GK

*

• Silver members
  • 271 Δημοσιεύσεις:
ΓΕΦΥΡΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ-ΑΓΟΡΩΝ

1. ΟΡΓ.ΛΕΙΤ.-ΠΑΡΑΜ-ΠΙΝΑΚΕΣ-ΚΑΤΗΓ.ΦΠΑ
ΠΑΤΑΜΕ F2

AN O ΚΩΔΙΚΟΣ ΦΠΑ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ 1ο ΠΕΔΙΟ ΤΟΥ ΠΙΝΑΚΑ
ΦΠΑ ΑΓΟΡΩΝ ΦΠΑ ΠΩΛΗΣΕΩΝ
ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗ ΣΤΟ 1ο ΠΕΔΙΟ 54-00-0@5:1:2-18 54-00-0@6:1:2-18

ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ ΚΩΔ. ΛΟΓ.ΓΛ.ΑΓΟΡΩΝ 20-00 ΚΑΙ ΠΩΛΗΣΕΩΝ 70-00 ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ

2. ΣΥΣΧΕΤ.ΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗ-ΠΑΡΑΣΤ.ΠΩΛΗΣΗΣ
ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΚΚΓΛ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΟ ΚΩΔΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΚΑΤΑΧΩΡΗΣΗΣ ΣΤΗΝ Γ.Λ. ΠΧ. 17(ΠΩΛΗΣΕΙΣ) 15 (ΑΓΟΡΕΣ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΧΙ -ΟΧΙ

ΑΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΟ ΥΠΟΚ/ΜΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΠΧ. -001

3. ΣΥΝΔΕΣΗ ΠΩΛΗΣΕΩΝ
ΣΥΝΤΕΛ.ΦΠΑ 1 = -18
ΣΕΙΡΑ 5+1+2+ + +

ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ 20-00-001-18............70-00-001-18
......................... 54-00-020-18............54-00-070-18

Ο ΤΡΙΤΟΒ.-001 ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΥΠΟΚ/ΜΑ.

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ
Γηράσκω αεί διδασκόμενος

Επισκέπτης-tassos-

Επισκέπτης-tassos-
  • Επισκέπτες
Palikaria, mipws xerete an mporw na vrw kapoia demo ekdosi tou programatos kefaleo kai an nai apo pou?
Eyxaristw!

ΚΠ

ΚΠ

*

• Silver members
  • 800 Δημοσιεύσεις:
Palikaria, mipws xerete an mporw na vrw kapoia demo ekdosi tou programatos kefaleo kai an nai apo pou?
Eyxaristw!

Demo θα βρεις εδώ: http://www.altec.gr/...upport.asp?id=4
Επειδή όμως για τη λέξη παλικάρι δεν υπάρχει αντίστοιχη στα English μήπως θα μπορούσες να το ζητήσεις στα Ελληνικά;

0 χρήστες διαβάζουν αυτό το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες